Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość MantraaElle
Joola - niezmiernie ciesze sie z wiadomosci!!!! Carmen37 - super, ze badania wyszly dobrze. Moje badania moj lekarz otrzymal juz po godzinach przyjec, wiec dowiem sie w poniedzialek. Mam nadzieje, ze rowniez beda dobre. Badania trwaly bardzo dlugo. Na czczo mialam pobrana krew z zyly i z palca (z palca wynik w moment i bylo dobre bo 81 – no ale zobaczymy jak organizm reaguje na cukier). Po tym pierwszym pobraniu krwi wypilam limonkowy napoj 100g glukozy i pol godziny po tym mialam pobrana krew, pozniej ponownie po pol godziny, nastepnie po godzinie i po kolejnej godzinie… wiec z 3 godzin zrobilo sie wiecej… no nic oby tylko dobre byly Marteczko - dokladnie z tymi szczepionkami sa jazdy. Musze sie doksztalcic i nastepnie decydowac. Poniewaz tutaj pierwsza (przeciw zoltaczce podaja od razu po urodzeniu. Jak na razie wiem, ze warto wydluzyc okres podawania, rozdzielic co niektore laczone szczepionki. Tutaj chyba jest ich wiecej niz w Polsce. A na dodatek stan, w ktorym mieszkam ma najwyzsza w stanach ilosc obowiazkowych szczepionek. Jesli chdzi o butelki to juz zrobilam male badania i ja decyduje sie na silikonowe i szklane... juz nawet pisalam na ten temat wczesniej. Ja rowneiz nie mam jakiegos olbrzymiego brzucha i o ile z dzidziusiem wszysto dobrze to nie zamierzam sie tym przejmowac. Lekarz powiedzial mi ze jest OK, i ze jestm w tym raczej nizszym przedziale, ale ze mam ok bioderka wiec maluszek ma tam miejsce i dlatego niekoniecznie wypycha do gory:) W czwartek ide na USG wzrostowo/rozwojowe, wiec dowiem sie jak maluszek rozwija sie Mam nadzieje, ze wszystkie spedzacie milo weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Duniu - o to nawet nie wiedzialam, ze niektorzy pediatrzy nie chca miec pacjentow bez szczepionek. Jednej znajomej corka miala tylko jedna szczepionke podana (zoltaczka) i na wiecej nie zgodzila sie... coreczka ma roczek i jak na razie wszytsko OK... pediatra "prowadzi" dzieci zarowneo ze szczepionkami jak i bez szczepionek. I jeszcze ten aspekt, ze chlopcy czesto o wiele gorzej reaguja na nie niz dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to MantraElle no to niezle Cie pokluli! az 5 x ??? jejku, ja mialam tylko\" 3 razy z żyly. Teraz najwazniejsze zeby wynik byl w normie czego Ci bardzo zycze!!!! =) trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje kochane ja jeszcze na temat butelek to znalzla na necie cos takiego: (nie wiem na ile jest to prawdziwe ale ...) \"Produkty nie zawierajace Bisfenolu A (BPA Free Bottle Products) * Adiri Natural Nursers * Avent “Via” disposable bottles * BornFree - All bottles and cups BPA free * EvenFlo Glass bottles * Playtex Opaque Soft Bottle, Playtex Drop in liners * Gerber Clearview, Fashion Tints (also called “Plastic Pastels”, Gerber GentleFlow * Medela: All bottles * Sassy MAM bottles (UltiVent), Baby Food Nurser Kit * Green to Grow Bottles * Sassy Baby Food Nurser Kit * ThinkBaby Bottles * Momo Glass Bottles * Nuby: Standard Neck Non-Drip Bottle, Wide-Neck Non-Drip Bottle, Wide-Neck Bottle with Handles and Non-Drip Nipple, Standard Neck Bottle with Handles and Non-Drip Nipple, 3-Stage Wide Neck Easy Grip Feeding System with Non-Drip Nipple. * Nuture Pure Glass bottles * Babisil Silbottles * Weego Glass Bottles * Siliskin Glass Bottles * Dr Browns Glass Bottles (all vent system pieces BPA Free) Jesli na dnie jakiegokolwiek opakowania plastikowego znajduje sie cyferka 7 w trojkacie, tzn. ze w jego skladzie jest BPA. Nie ma co panikowac, ale lepiej dmuchac na zimne. Pozdrawiam! \" Taka wlasnie ktos na jakims forum napisal =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joolaa- super wiadomości. Bardzo się cieszę, że poważne zagrożenia dla Kubusia są wykluczone. :) Ja kupiłam butelkę AVENTu i jakoś mi się wierzyć nie chce, że firma rekomendowana przez specjalistyczne instytucje w Polsce, mająca na swoim koncie jakieś nagrody za pomoc w karmieniu niemowląt ,jest szkodliwa dla dziecka. Kurcze, przecież nie kupiłam no name na bazarze albo w supermarkecie, tylko coś, co jest klinicznie przebadane. Z drugiej strony, jak sobie pomyślę, na czym my jako dzieci byliśmy chowani, to chyba na tą chwilę po świecie już chodzić nie powinniśmy. Produkty AVENTu są produkowane i badane w GB, wiec z pewnością partia polska nie różni się od partii brytyjskiej i przypuszczam, że w całej Europie jest to samo. Ja myślę, że nie należy aż tak panikować. Skoro te produkt jest dopuszczony, wręcz rekomendowany, to nie może być szkodliwy dla dziecka. Tutaj wszelkie normy są ściśle przestrzegane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu ,ten lekarz to Jacek Moll ,tytułów mu nie przytoczę bo wszystkich nie pamiętam:) Z tymi butelkami zaskoczylyście mnie ,myślałam,że Awent najlepsze szczególnie te antykolkowe:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joluu co to za lekarz ze tak cie zdołował z ta waga? Jakis porypany chyba. A ile juz przytyłas. Bo ja przytyłam chyba ok 13 kg i połozna mowi ze tak w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mama_____ z tymi butelkami z BPA to jak zwykle, wszystko wychodzi po czasie. Najpierw bylo okej, a potem po badaniach i to pewnie raczej dlugotrwalych wyszlo, ze wlasnie ten zwiazek uwalnia sie z plastiku szczegolnie gdy plastik uzywany jest do cieplego. Tak w skorcie wielkim mowiac o co chodzi, No i ten zwiazek nie jest bezpieczny dla ludzi, a szczegolnei dla mych dzieci, stad tez teraz produkcja flaszek BPA free. Ale przeciez i moja Hania te 3 lata temu \"jechala\" wlasnie na zwyklym Avencie bo z BPA free to byly tylko szklane i to nieduzy wybor. Ba, dopeiro wtedy temat zaczynal byc goracy, wiec ja juz Hani nie zmienialam butelek. Teraz, dla spokoju ducha, kupie te bez BPA i tyle. Ale jak podalm w linku wczesniej, Avent tez robi bez BPA (to pewnie niedlugo bedzie standardem jelsi chodzi o przedmioty dla niemowlat). A czym my bylismy karmieni to hahahaha, choc wtedy to raczej szklane krolowamy (przynajmniej te 30 pare lat temu) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle_____ tutaj pediatre dobrze jest wybrac jeszcze zanim dziekco sie urodzi. Jelsi sie za to jeszcze nie zabralas, to podpytaj o rekomendacje wsrod znajomych, sprawdz, kogo "pokrywa" wasze ubezpieczenie itp itd. POtem zadzwon do gabinetu i umowi sie na interview z pediatra. Mozesz wtedy wypytac o wszystko, badania, szczepionki, czy ten pediatra ma umowe o wspolpracy ze szpitalem, w ktorym bedziesz rodzic. Jelsi tak, to wlasnie ten pediatra zbada cie dziecko po porodzie i od razu ma komplet wszystkich badan i prowadzi pacjenta od samego poczatku. Jesli nie ma takiej umowy, to dziekco ci zbada pediatra dyzurujacy, ale podajesz w papierach namiary na wybranego pediatre i szpital powinien przeslac wszystkie badania i wyniki pod wsakzany adres. Wtedy tez dobrze omowic sprawe szczepien, co, kiedy, ile, czy chcesz czy nie - wtedy tez lekarz ci powie jaki jest jego punkt widzenia. Fajnie sie na taka wizyte umowic jeszcze przed porodem, bo masz pierwszy kontakt z pediatra - czasami juz wtedy "cos" ci w lekarzu nie pasuje i szukasz dalej. Aha no i Mantra, w momencie jak dziekco bedzie szlo do Pre-K, lub Kindergarden lub szkoly beda od ciebie wymagac immunization records, wiec na wszelki wypadek, jelsi bedziecie sie decydowac nie szczepic, to podpytaj pediatre co w takim razie trzeba zrobic, skad i jaki papierek miec. A co do lekarzy i szczepionek, to wiedocznie nie wszyscy czuja sie "na silach" zeby podejmowac sie prowadzic dziecko bez szczepien. Ja tam decyduje sie na szczepiania. Trudno, maluszk bedzie kluty, ale ja jestem zwolenniczka, ze lepiej zapobiegac niz potem walczyc z jakim upierdliwym chorobskiem. A ze akurat w Tx mieszkam, gdzi emlynek kulturowy, wirusowy i bakteryjny jest koszmarny, latam z dzieckiem samolotem to naprawde wole dmuchac na zimne. ALe to kolejna sprawa, ktora rodzice musza rozwazyc i podjac swoja decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co a ja własnie poczułam ogromny bol paca u nogi. Jakby mi sie sciegno odklejało:/ Oj mam nadzieje ze to tylko jakiegos rodzaju nerw, a nie sciegno;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos napisała ze ma obwod brzucha 100, a ja sie mierzyłam i mam 113:P Ostatnio moja siostra mnie fajnie podsumowała\'ales Ty zgrubła\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Duniu - dokladnie w tamtych czasach byly przynajmniej w wiekszosci szkalne butelki dla bobasow.. dobrze pamietam nawet jak wygladaly, poniewaz lubilam nimi pozniej karmic moje lalki:) Pediatre wybralam i wlasnie myslalam o tym, ze musze jakos z nia umowic sie, zeby omowic kilka tematow i ogolnie zobaczyc czy mi odpowiada Wiec sliczne dzieki za wszystkie wskazowki w tym temacie. Co do szczepien to wiem, ze pozniej sa problemy ze szkola/przedszkolem. Musze wczesniej rozeznac ten temat szczepionek, szkodliwosci skadnikow rowniez innych niz mercury etc Nastepnie rozwazyc wszystkie za i przeciw jesli chdozi o konkretne szczepionki… ja pewnie wiesz okolice Nowgo Jorku rowniez nie naleza do malo zroznicowanej ludnosci (i tutaj np jesli chodzi o polio to praktycznie nie wystepuje w stanach no ale podroze.. hmm zawsze bardzo duzo podrozowalismy i mamy zamiar do tego wrocic jak wszystko w miare ustabilizuje sie… moj maz liczy na to ze najpozniej na swieta polecimy z malym do Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki. Jak dobrze że sniegi zeszły i można choć na moment pooddychać wiosną. Ja nie mogę doczekać się środy bo w końcu idę na upragnione wolne. Z każdym dniem robi mi się co raz ciężej, przytyłam 11 kg od wagi wyjściowej i zaczynam czuć się jak słoń. Nawet buta ciężko zapiąć. Poza tym odpocznę w końcu od stresó w pracy. Lekarz już ostatnio chciał wypisać mi zwolnienie ale uparłam się żeby do końca miesiaca popracować. teraz już basta idę na wolne. Michałęk kopie, przeciaga się, mały szaleniec z niego. Codziennie rano już nie musi mnie budzić mąż tylko moje dziecko daje znaki kopniaczkami że jest:) Tak sobie myślę, że jeszcze tylko 2 miesiace i bedę miałą mego bobasa przy sobie - fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej. Chciałam zapytac z samego ranca o proszek Kupiłam Jelp. I pisze na nim ze 2w1. Czy faktycznie nie musze wlewac płynu do płukania? Uzywał ktos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sloneczny poniedzialkowy poranek Mam nadzieje ze u wiekszeosci z Was wiosna juz pelna geba :) Choc u nas mrozno, ale sloneczko dziala wspaniale na samopoczucie! Bardzo mi sie podoba tez system z pediatra w Stanach, niestety tutaj, nawet jesli masz prywatne ubezpieczenie, to trzeba zawsze najpierw przejsc przez \"filter\" lekarza rodzinnego, ktory bardzo czesto nie zna sie na pediatrii (jesli w ogole na medycynie). Ostatecznie znalazlam bardzo dobrego pediatre, Myszko jesli by cie to interesowalo ;) Ja jeszcze nie myslalam o zakupie butelek - zeszlym razem mialam ze dwie aventa (obydwie darmowe z paczki Bounty) I dokupilam dwie Dr Brown w razie kolek, ale raz ze kolek u nas nie bylo, dwa karmilam tylko piersia. Teraz moze dokupie ze dwie juz po porodzie, sa dosc renomowane butelki BornFree (bez BPA). Ze szczpionkami to na koniec zdecydowalam sie \"jechac\" na kalendzarzu obowiazujacych tutaj, obejmuje wszystko oprocz rotawirusow. Ciagle czuje sie podgoraczkowo I boli mnie gardlo, ach, najlepiej polezalabym sobie ze dwa dni gdybym mogla ... Przejmuje mnie cisza Kluni - mam nadzieje ze wszystko dobrze Annnnnnna, co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, u mnie pochmurno...spac sie chce:-( Jeszcze nawiaze do szczepien. W Pl. tez jest takie ryzyko, ze jesli sie nie zaszczepi, to nie przyjma do zlobka czy przedszkola. Wczoraj czytalam ciekawe artykul w Newsweeku wlasnie o szczepieniach, a dokladnie chodzilo o kontrowersyjna MMR. Duzo argumentow naukowych, za i przeciw...No i np.Tony Balir nie zaszcepil swojego 19-mes. synka, ale specjalnie wyjechal do Francji, aby tam zaszcepic na jakas aleternatywna szczepionke. Warto poczytac. Tez mi sie bardzo podoba system opieki w Stanach. MamoE, fajnie napisalas aluzyjnie, ze lakarz rodzinny moze sie nieiwle znac na medycynie haha;-) Co do butelek to ja po tym, co przeczytalam zdecydowanie kupie butelki bez tego biseflonu. W Pl. chyba tylko dostepne tylko Browna i Medeli. Niby nie zamiezram duzo ich uzywac( bo chce karmic piersia), ale i tak beda w uzyciu. Carmen, super ten wyspi firm, tylko,zeby jeszcze je dostac w naszym kraju... Ja ostatnimi dniami strasznie ociezale sie czuje...normalnie jak hipopotam:-o A w nocy musze budzic mojego M. zeby mi podawal reke do wstania:-P Taki urok ciezarowek... MIlego dnia Babeczki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie z rana odwiedzil kurier! przywiozl caly katronik dzieciecych rzeczy! jaki mily poranek! a co zamowilam? juz wam pisze; rozek niebieski (sliczny jest)10 pieluszek tetrowych(i tyle sadze ze wystarczy)recznik kapielowy dla maluszka z kapturkiem, 2p. spioszkowna rozm 56 i dwa kaftaniki tez na 56 bo chociaz noworodki rosna bardzo szybko to stwierdzilam ze jednak kupie ten rozmiar bo i tak nie jest on najmnieszy lecz taki w sam raz zaraz po porodzie i nie sadze zeby moje dziecko bylo bardzo duze jak sie urodzi bo i rodzice nie sa jacys wysocy, taka srednia slowianska ;) no i jeszcze po sztuce spiszkow i kaftanika rozm 62 tak na \"zaś\" ;)no i jeszcze 2 czapeczki po kapieli i 2p niedrapek i 2p skarpetek ale dalam plame bo sa z wiekszych rozmiarow od 6 m- ca ale co tam, nie zmarnuja sie:) Musialam wam sie pochwalić ;) bo tak mnie strasznie te rzeczy cieszą!!! co do proszku Jelp to wlasnie slyszalam ze jest barzdo dobry! a czy tzeba jeszcze dodatkowo plyn do plukania? nie wiem, nie sadze. Poza tym im mniej chemi tym chyba lepiej, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak te nieszczesne butelki! W Polsce wlasnie sa dosteopne z dr Brown, Medeli, i Nuby butelki ale wlasnie jeszcze nie sprawdzilam czy Nuby ale te co wlanie bez tego dziwdostwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowki sie rozpakowuja
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Carmen wczoraj też trochę poszukałam butelek i widziałam właśnie te z tego linka, zastanawiam się nad nimi,tylko że chyba są dostępne tylko te o poj.250 ml, a ja chciałabym te o mniejszej pojemności. Doświadczone dziewczyny słyszałyście coś o tej firmie?? A mój obwód brzuszka to 108!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen, no wyobrazam sobie Twoja radosc z tych zakupow:-) Ja wczoraj kupilam tez sliczne body z koronka przy pasie, czapeczke do tego i rampersy-sliczniutkie!:-) Ja o Mebby nie slyszalam i nie widzialam w sklepach, ale dobrze wiedziec! Dodalam sie do bloga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozowlilam sobie zajrzec na majowki...i na pierwszego "majowego" chlopczyka...Jest naprawde sliczny i nie wyglada na wczesniaka! Mam nadzieje, ze szybko bedzie nadrabial czas bezbrzuszkowy. Jak juz majowki sie rozpakowuja to...wszystko sie moze zdarzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Witam Tunciu ja slyszalam ze nie powinno sie uzywac zadnych plynow do plukania. Nalezy tylko dobrze wyplukac ubranka w samej wodzie. I zamierzam tak wlasnie prac. U mnie dostepny jest dla dzieci tylko proszek Fairy wiec nie mam za duzego wyboru. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Marteczko - mozesz podac link do tego pierwszego "majowego" maluszka? z checia zobacze rowniez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
uff co za ulga nie mam cukrzycy ciazowej, wszystkie pomiary wyszly dobrze... a w czwartek mam USG wiec ciesze sie, ze zobacze maluszka... ostatni raz widzialam go w 20 tygodniu... wiec ladna chwila juz mienla... mja maz jzu zaczal sie dopytywac kiedy bedzie jakies USG:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×