Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

🖐️ U nas znośnie! nie piszę, że dobrze, bo zawsze jak tak napiszę, to Martynka potem pokazuje różki ;) wiecie ja myślę, że ona już pokazuje swój charakterek skorpiona ;) natalia86 ja daję kropelki tak jak kazała pediatra. radziłam się jej, bo próbowałam dawać Martynie po 10 kropel i wtedy to na nią nie działało, a właściwie działało, ale na krótko! daję 15 i jest na serio super poprawa! oczywiście nadal czasem się pręży, ale to już nie to co było kiedyś :) ktoś taki jak ja - no ja byłam przerażona jak się Martynka zakrztusiła! bałam się zasnąć :( mam nadzieję, że kropelki zdadzą u Was egzamin :) w Niemczech są droższe, bo kosztują 8 euro mili23 sól fiz ponoć dla maluszka najbezpieczniejsza, więc się nie martw :) mi to pani aptekarka polecała, ale nie mieli dziś na stanie :o więc kupiłam ten steimar baby , zapiskałam małej po kąpieli i fridą póżniej wyciągnęłam gilki! aż się małej lepiej śpi! już nie harczy! kropcia szczerze to nie mam pojęcia co to za choroba, ale mam nadzieję, że u Was tylko na wielkim strachu się skończy! pamiętaj, że to jest szczęśliwe forum, więc będzie dobrze 🌻 Alex ja na rota nie szczepię! przynajmniej nie w tej chwili! może jak mała skończy rok czy dwa, ale też raczej nie! kurczę boję się tej szczepionki 6w1 , ale jakoś nie mam odwagi jej nie szczepić w ogóle, a wiem, ze są mamy, które tak robią! ja jednak jestem za szczepieniem, tyle, że mam sporo obaw :( Madzialinska ja bym wolała, żeby Martyna dokazywała w dzień, a spała w nocy, a ona ostatnim czasy się chyba z Iwą Oli zmówiła i razem na te techno-party chodzą ;) deseo super, że Adaś ma zdrowe bioderka! my idziemy jutro i obawiam się, że mała dostanie jakieś majtki czy cuś w tym stylu i wiem, że będzie z tym mega bunt! szczepionkę na szczęście zakupimy w przychodni, bo mają i nie muszę szukać :) no i podobno mają troszkę taniej niż w aptekach :) uspokoiłaś mnie troszkę na temat szczepionki :) ja wiem, że często te opinie na necie są mcn przesadzne, ale ja t taki głupek jestem ;) naczytam się , a potem przeżywam! internet czasem to przekleństwo! ja mojej Martynie na jego podstawe już milion chrb wynalazłam łącznie z nowotwrem :o chyba powinnam iść do psychiatry ;) Iwusia wiesz co? ja słyszałam, że jak jedno dziecko jest, jak Ty je nazywasz trudne, to drugie jest z tych grzecznych :) tyle, że moja Martyna jest taka pól na pól, więc ciekawe jakie trafi mi się drugie, jak się kiedykolwiek zdecyduję ;) co do tej asymetrii ułożeniowej, to kurczę wygląda na to, że Martyna może to mieć! ma swój ulubiony bok! ale na drugim też poleży i czasem nawet sama głowę przekręci, ale zdecydowanie bardziej pasuje jej patrzenie w prawą stronę :( agusiaradom zdrówka dla Twoich dzieciaczków :) Elunia pewnie, że dzieciaczki butelkowe się ładnie rozwijają :) ja mam przykład na swojej koleżance :) dwie córki na butli wychowała, obie zdrowe, dorodne dziewczynki ;) Ejmi fajnie, że ta alergia Krzysia nie okazała się poważna :) i fajnie, że trafiliście na miłą panią doktor! Pozdrowionka serdeczne dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny helpppppppppppp jestem 34 dni po porodzie i krawawienie sie juz dawno skoczylo a od wczoraj znowu krwawie jak na okres, jak w 2 dniu okresu. to w maiere swieza krew wiec nie wiem co to jest, czy nadal od porodu czy to juz okres?????? myslalam ze jeszcze okresu nie dostane bo karmie... a jak u was?? macie juz okres???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Ja normalnie nie mam kiedy siąść i napisać do Was.. Mała jest tak absorbujaca, a jak juz zostałam sama z Nią to kaplica. hihih Jak już cudem w południe zaśnie to lecę z Nią na spacer, a po powrocie jak jeszcze spi robie szybko obiad, pranie... Niestety więcej juz nie daje rady. Mam stos prasowania i powinnam się nim teraz zająć, tym bardziej ,ze jutro kumpela wpadnie Karoliśke obejrzec. ;-) I juz wiem o czym pisałyście, że dziecię się drze wniebogłosy i nic nie działa.. Wczoraj tak miała przez godzinę. To był normalnie amok.. nic nie działało, ani cyc (który ona uwielbia i całe dnie przy nim spedza ) ani noszenie, ani muza,ani mówienie do niej.. na kilka sekund się uspokoiła, gdy ja rozebrałam... Pamiętam radę ze SR - gdy już nic nie pomaga to rozebrać dziecko hihi Dziś to samo,ale w mniejszym natezeniu i też w godzinach popołudniowych.. Z tego wszystkiego przyspieszylismy kapiel - ona się lubi kapać i potem w miarę szybko zasypia... Nawet nie dam rady się odnieść do Waszych postów.. TYlko szybciutko: fakt, faktem, ale moja pediatra mnie rozbroiła.. do teraz nie otrząsnęłam się z wizyty u niej. ;-) Ejmi i Thekasia - no cóż nie ukrywam,że bywają gorsze momenty,ale jeszcze daję radę i cierpliwości mi starcza, choć dziś chciało mi się już płakac kiedy marzył mi się spacer - to jedyna chwila kiedy wyjdę z domu sobie - a ona nijak nie dała się zapakować do wózka ani uśpić! od 12 do 14 walczyłam i w końcu padła,a ja z radością się przewietrzyłam.. Cholernie mi brakuje takiej zwyczajnej wolnosci - chce mi się to wychodze i ide np.do sklepu. Teraz to niemozliwe.. Musze czekac aż mój wróci z pracy, choc wtedy to się cieszę jego obecnoscią i już mi się wychodzić nie chce. Ale te wszystkie troski o dziecko, czy się dobrze rozwija, czemu ciągle wisi na cycku, dlaczego nie spi cały dzień - to mnie wykańcza.. Ale też mam nadzieje,ze pomalutku wszystko się unormuje.. a juz po 3 miesiacu (jak dozyjemy) to raj bedzie wręcz. hihi Na szczeście odsypiam w nocy, to plus. Ale w dzień to nawet nie ma kiedy i jak do kibelka zajść. Szok.. Ale Z drugiej strony Malunia jest taka słodka i jak spi to jak taka księżniczka :-) I ma takie mądre spojrzenie i jest taka ufna.. rozczula mnie straszliwie... :-) Tylko serce krwawi jak ona płacze.. theksia - do 6 tyg spokojnie bedziesz krwawic i to nie jest raczej okres tylko nadal oczyszczanie się dróg rodnych. Ja juz miałam plamienia i znów zywa krew, choć niezbyt obfita.. bo na wkładkach jade. Dziewczęta - podwójne - chyle czoła! Z pewnością u Was już lepiej z organizacją - my przy drugim też się szybciej rozkręcimy..hihi Ela - moja kumpela ma trojke dzieci i wszystkie butelkowe. A biust ma pokażny. Przy pierwszym to był horror, bo w szpitalu kazali jej karmić a ona nawet odrobiny mleka nie miała.. płakała razem ze swoją głodną córka, nawet miała naświetlania - na pobudzenie laktacji i sciąganie mleka mega laktatorem... Położne były w szoku, ze nie ma pokarmu - bo to niemozliwe... przy drugim dziecku to samo... kazali jej karmić piersią i juz... ,a przy trzecim - to od razu połozna powiedziała - a to pani - no to butla bedzie? No jak nie miała tak nie ma pokarmu.. A dzieciaczki ma cudne... wszystkie.. Ejmi - super, że macie pozytywne wiesci od dermatologa - ja tam bedę twierdzić,ze to żadna skaza.. :-) A przy okazji jaka jest róznica między mlekiem Nan activ1 ,a nan1? Iwusia - to dostałaś w kość z Amelcią. A propos asymetrii i innych odchyleń, to dziś zauważyłam,ze moja leząc na boczku, odchyla, podnosi głowę do góry - tak w kierunku pleców.. dziwnie to wygladało :-( Mili - sól fizjologiczną w ampułkach czy te wszystkie sterimary, marimary - mozna spokojnie uzywac.. Choc ja sama sobie psiknęłam i powiem,ze siła jest spora i nie było to przyjemne, dlatego naszej nie psikamy do noska.. Deseo - super, że masz już Małego kompana do rozmów , hihi i brawo ,ze wyniki usg takie świetne. kropcia - bedzie dobrze, nie martw się na zapas! Madzia - ja przyznaję,ze jestem troszkę zmęczona tym stałym wiszeniem na cycu. Czasem zastanawiam się, co ona tam jeszcze je, kiedy juz wszystko wyssane do cna.. ;-) natalia - dzięki za wiadomość. jak znajde troszkę czasu - odpisze. My też kapiemy w Oilatum. Pediatra wspominała też coś o Balneum,ale nie poczytałam jeszcze o tym specyfiku. Uciekam spać! Wiem,ze nie do wszystkich postów się odniosłam,ale oczy mi się same zamykaja.. tylko nie wiem czy iść spać, czy budzic Małą na karmienie? o 9 zasnęła.. Wczoraj spała 4,5 godz i w koncu ją obudziłam, by zjadła..bo sama to pewnie by jeszcze nie wstała.. Miłego dziewczyny! za dwa dni już weekend! Odpoczniemy troszke. :-) Dobranoc wszystkim! Odstawilismy biogaje, bo Mała zaczeła robić geste i kwasne, takie twarozkowe kupy. Jakoś mi się to nie podoba.. poczekamy kilka dni może wróca normalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć z rana! Zuzka jeszcze śpi po porannym cycu, wiec wykorzystam okazje i cos Wam tu skrobnę :) Wczoraj mała dokazywała prawie do 21… normalnie wytrzymałość jej wzrasta ;) Ale za to spała ciągiem do 2:30 :D A dziś przyjeżdża teściowa na 3 dni, więc troszkę mi ktoś pomoże… choć nie wiem, czy nie skończy się to siedzeniem i wpatrywaniem w Zuzke przez cały czas ;) Ale to tez dobrze, bo ja cos będę mogła zrobić hihih Agulinie, ja również… i mam nadzieję, że się to niedługo unormuje. Gdzieś czytałam, że to trwa do końca 6 tygodnia, ale trzeba wziąć pod uwag,ę że każde dziecko jest inne i różnie to może być ;) Co do spania z dzieciaczkiem, to my nadal twardzi jesteśmy i po jedzonku do łóżeczka. Mówię oczywiście o nocce, kiedy jej jest wszystko jedno bo prawie na śpiąco je… oczy otwarte tylko na początku ;) nawet podnoszenie do odbicia robi na niej niewielkie wrażenie :D Bo za dniaq to łóżeczko w pupcie parzy wręcz hihihi najlepiej u mamy na rączkach lub kolankach, mała wyczuła już gdzie najlepiej ;) A nawilżacz mamy taki: http://www.nokaut.pl/nawilzacze-powietrza/nawilzacz-hb-uh-1005-ultradzwiekowy.html No i już popisałam… Mała się obudziła i kwili. Lecę zobaczyć co tam. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Za nami fatalna noc :( Mała od samego wieczoru zasypiała i za chwilę wpadała w płaczliwy szał i tak aż do 12 w nocy, po czym zasnęła mi na piersiach na tzw."małpkę". Nawet nie próbowałam jej położyć do łóżeczka, bo na bank by się obudziła, więc połozyłam się na wpół leżąco i drzemałam z nią tak do 3.30 aż sie obudziła, nakarmiłam ją i dzieki Bogu mama ją zabrała do siebie (jednak jest teraz plusem mieszkanie z rodzicami), a ja się przespałam do czasu kolejnego karmienia - mamie udało się ją przetrzymać do 7.20 :) Dziś podjęłam decyzję, że nie będę małej trzymać w domu i od dziś zaczynam ją werandować :) Czas najwyższy :) Iwusia serdecznie Ci współczuję i jednocześnie podziwiam za pierworodną :) Mam nadzieję, że też za parę m-cy będę z siebie dumna, że to wszystko przetrwałam. Na razie jestem dumna, że ją urodziłam po mimo strasznych bóli i ogólnie koszmarnego porodu :/ ela przykro mi z powodu pokarmu, bo wiem jak sama zareagowałam jak podałam małej pierwszy raz butelkę :( Ona jadła, a ja nad nią płakałam :( Ale na szczęście z powrotem karmię piersią. an3lla ja na 95% będę szczepić na rota. gawit masz tak jak i ja :) jak napiszę, że jest dobrze to potem mała daje do wiwatu :) thekasia ja jestem 25 dni po porodzie i jeszcze się "czyszczę" od czasu porodu :/ Dziewczyny może nie za "smaczne" to pytanie ale jakie kupki robią Wasze dzieci ? ? ? Moja robi bardzo rzadkie i nie wiem czy tak ma być :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzieczyny przezyłam szok :( Odważyłam się dziś obejrzec moje krocze i to, co tam zobaczyłam mnie załamało:(:(:( Mam nadal duże ślady po cięciu :( Poza tym miałam miec szwy rozpuszczalne, a tam sa takie dziwne i nie wygladaja na nici rozpuszczalne :( Kiedy to wszystko sie ładnie zagoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexandruniaK ---> Mój Mały robi takie jak jajecznica i takie maja byc, zgodnie z wytycznymi mojego poradnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spa_cja dziękuję za info. A co do krocza to nic mi nie mów :( U mnie po 7 szwach teraz jak już nici puściły (bo miałam rozpuszczalne) to można tak grać w "kółko i krzyżyk" :( Strasznie to wygląda :( Też się zastanawiam czy zostaną te blizny czy może zginą albo będą mało widoczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przezyłam szok:o Kiedys czytałam wątek o tym na forum i dziewczyny pisaly, ze u nich sladu nie ma, ale nie wiem, po jakim czasie:o Poki co, wyglada to jak po bombardowaniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! Dopiero dzisiaj przebrnęłam do końca przez wszystkie zaległości które miałam przez pobyt w szpitalu :) Jakoś nie miałam weny żeby cokolwiek napisać ale myślę że teraz już będę tu w miarę regularnie ;) Mój miś będzie spał do 11 więc uciekam na nk popodziwiać Wasze cudeńka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haaaaaaaaanka!!! :):)🌼 witaj:D Małgosia jest przesliczna:) Patrz, jak nam się zeszło w szpitalach, bardzo szkoda, ze w jednym nie byłysmy, bo w 2 tygodnie miałybysmy o czym gadac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz że o tym samym myślałam jak leżałam w szpitalu i jak do siebie pisałyśmy? No i dzieliłybyśmy salę porodową jakbyśmy troszkę przesunęły sobie godziny porodu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny - mam pytanie odnośnie usg bioderek. Czy załapałyście się je zrobić w terminie do 6 tyg? czy wam się obsunęło trochę. ja mam umówioną wizytę na 8 stycznia i to będzie 7 tydzień i się zastanawiam czy to nie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Jedna reka pisze,bo malego usypiam. kurcze przyzwyczail sie do lulania i ciezko mu usnac samemu. choc wczoraj sukces bo 3 razy udalo mu sie samodzielnie w swokm lozeczku usnac, mial dobry dzien chyba:) no a u mnie id poniedzialku kryzys laktacyjny, maly po cycu nadal sie drze. dzwonilam do pediatry i mowi, ze tak czasem sie zdarza wlasnie miedzy 4 a 6 tygodniem, trzeba to przecekac, a malemu po cycu butle dawac. no i tak robie od 3 dnio,ale butla jest poki co 3 razy dziennie i to po cycku wypija jakies 70, wiec kurcze ewidentnie malo mu mojego mleka:( kazala mi lekasrka duzo pic do 3 litrow dziennie i czekac az ten kryzys minie i piersi znowu zaczna wiecej produkowac.no wiec czekamy. no i w nocy od paru dni jak malego biore na nocne karminie to juz zostaje z nami do rana w lozku. jak go do lozeczka odkladam to wyk od razu, a z nami spi jak aniolek.poza tym karmie go na lezaco i juz nieraz zdfazylo sie ze usnelam jeszcze przed nim:) potem sie budze za 2-3 h a on spi sobie obok mojego golego cycka:) nasz msaluch ma lepsze i gorsze dni,ale tez mam czasem dosc ze taka uwiazana jestem albo jak on placze nie wiedziec czemu i nic go nie uspokaja a mi az rece od noszenia odpadaja. no co zrobic. tak wiec ejmi, thekasia calkowicie was rozumiem. bo tez mam czasem takie odczucia jak wy? gdzie to piekne macierzynstwo o ktorym tak pisza w gazetach? a i dziewczynki co maja dzieci i na cycku i na piersi dajecie dzieciaczkom tez vita k i vita d . bo jak dziecko na samym cyck do wiadomo ze sie daje a teraz tez mam dawac jak go dokarmiam i juz nie tylko raz dziennie jak kiedys tylko ok 3. nie odpisze , bo ciezko mi tak 1 reka pisac,moze pozniej mi sie uda. milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek - ja słyszałam że spokojnie można zrobić po 6 tygodniu byle przed ukończeniem 12 tygodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wczoraj myslalam ze zabije sasiada. Uspilam Adasia przed 22 a ten debil zaczal wiercic po 22 i synek sie obudzil i walczylam by usnal do prawie 1 - masakra. Gdyby nie to ze bylam sama i musialam sie zajac moja maruda to bym poszla i powiedziala mu kilka slow, ehhh do tej pory mam nerwa. Zauwazylam ze jesli przegapie chwile kiedy Adas jest zmeczony tzn jesli go wtedy nie uspie to potem marudzi nawet przez kilka godzin - zasypia po czym budzi sie za kilka minut z krzykiem. Wg Tracy Hogg moj syn jest typowym wrazliwcem. Gawit kochana na rota mozesz zaszczepic dziecko do pol roku tzn w ciagu pol roku musi dostac 2 dawki, potem juz szczepienie jest niemozliwe. Na pneumo mozesz szczepic pozniej. TheKasia ja jestem prawie 6 tyg po porodzie i dopiero od okolo tygodnia nie mam zywej krwi na wkladce. Agulinia brakuje nam tu Twoich wypracowan ale malutka najwazniejsza :) i widze ze swietnie sobie radzisz. Co do wolnosci to mi tez jej brakuje, i w zwiazku z tym jutro wybieram sie do restauracji na wigilie z pracy, a maly zostaje z tatusiem, a w sobote idziemy z mezem na impreze przebierana do znajomych a maly zostaje z babcia. Oswajam sie z mysla ze bede musiala zostawic malego, na poczatku mowilam ze nigdzie nie ide ale po kilku dniach namawiania mnie przez meza postanowilam ze ide :) Nie moge hodowac matczynej pepowiny :) Ja podaje mojemu malemu Espumisan - ma mniej simetikonu niz bobotic czy SS, ale wole zaczac od leku mniej inwazyjnego. I poki co wydaje mi sie ze jest poprawa, Adas latwiej puszcza baczki. Madzia fajnie ze ktos Ci pomoze i bedziesz mogla zlapac oddech ale ja nie wiem czy wytrzymalabym z tesciowa 3dni bo ona jest z tych co wiedza najlepiej. Alex moj Adas robi jajecznice :) jak to Spacja nazwala :) Spacja ja do tej pory nie ogladalam swojego krocza :), ale czuje jak dotykam palcami jakies zgrubienie w miejscu gdzie mialam supelek od szwow, moze czas sie obejrzec?! Zenek usg bioderek robi sie mi miedzy 6 a 8tyg, wtedy lekarz moze juz ocenic stawy i jakiby bylo cos nie tak to mozna reagowac i wtedy leczenie trwa krocej niz u starszych bobasow. Natalie82 w 5tyg bardzo czesto wystepuje kryzys laktacyjny - je tez taki mialam - dziecko zaczyna miec wieksze potrzeby a piersi nie nadazaja za nimi, ale to minie. Milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, to ja mam szczęście do dziecka!!! Wczoraj też koleżanka mi to uświadomiła, opowiadając jak to jej synka budził nawet szum pary z żelazka, gdy prasowała. Mojej córeczce można wiercić nad głową, mogą nasze psy szczekać (a dwa duże w czterech ścianach rezonujących to nie byle hałas) i ona śpi. Chyba ma to po mnie :D. A tak w ogóle chciałam się podzielić radością z innego powodu. Wczoraj byłyśmy u pediatry i usłyszałam że moja kruszynka nadrobiła zaległości w przyroście masy. Waży już 3800 w wieku 6 tygodni i dwu dni, i jak dla niej to bardzo ładnie a ja się strasznie cieszę. Lekarka też osłuchała ją i płucka, i oskrzela są czyste - a to ważne bo małą trochę męczy przeziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... a nam lekarka kazała zrobić USG bioderek do ukończenia drugiego miesiąca i mamy dopiero w przyszłym tygodniu bo musiałam się nalatać i w końcu uruchomić znajomości żeby zbadać dziecko. :( (Gdyby mi się nie udało, zostałoby mi badanie prywatne.) Za to wczoraj rzuciła tekstem że "aha, bioderka też zbadane", co nie było prawdą, więc może jej się wszystko pokręciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas podobnie jak u większości. Raz lepiej, raz gorzej. Momentami też mam dość. Szczególnie jak mały się pręży i płacze i nic wtedy na niego nie działa. W środę wieczór i noc były istnym koszmarem. Wczoraj dziecko aniołek. Sama już nie wiem od czego to zależy. Na pewno nie od mojej diety bo cały czas jest taka sama. Wczoraj moja mama tak ululała małego że spał 4 godziny po południu. My pojechaliśmy z mężem na zakupy, zdążyliśmy je zrobić, rozpakować (a było tego trochę), zjeść kolację w spokoju a on spał. Normalnie istny raj. Dzisiaj za to od rana dokazuje. Teraz dopiero usnął. Natalie mnie pediatra mówiła ze inne dawkowanie witamin jest jeżeli dziennie mały dostaje ponad 500ml mleka modyfikowanego. Jeżeli do 500ml witaminy ma dostawać codziennie. My się dokarmiamy tak średnio 300-350ml MM i witaminy daję mu codziennie. Ejmi a jakiego Ty mleka teraz używasz??? Ja po każdym ataku małego myślę o zmianie mleka. Pediatra pediatrą a dziecko dzieckiem. Nie ona wysłuchuje godzinami histerycznego płaczu tylko ja. Różne opinie są na temat tego Nana. Może inne mleko by mu służyło bardziej. Tylko pytanie jakie??? U mnie laktacja bez zmian. Dalej się odkarmiamy. Przepraszam że nie odniosę się do Waszych postów ale lecę dom ogarnąć póki mały diabełek śpi. Miłego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie też - co ból brzuszka małej - wraca pytanie czy nie zmienić mleka, np z Nan Activ na Nan Activ dla dzieci wrażliwych. Ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola 2gi miesiac konczy sie w 8tyg, wiec dobrze Ci powiedziala lekarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nadal zywa krew. hmmm no zobaczymy co to z tym bedzie. dzis nocka na cycku u boku. suuuuper no i nie trzeba po butelki latac. mama wyslala mi herbatki hippa na laktacje wiec od rana zaczelam je pic. w sumie od kilku dni jest juz lepiej. czasem daje ten espumisan i maly juz tak nie marudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ My po usg stawów biodrowych! jest dobrze, mamy Ia, chociaż profilaktycznie mamy ją pieluchować i nadal ćwiczyć , no i kontrola 11 lutego, ale już jest poprwa, bo było II, a jest I :) Oczywiście jak Wam wczoraj napisałam, że u nas dobrze, to co? Martyna zasnęła o 00.15! spała do 2.30, a potem usnęla o 7!!!!!!! :o uf dobrze, że jest mama, bo jakbym była u siebie to chyba bym ją w auto wsadziła i jeździła z nią po mieście, bo nie dałabym rady tyle ją nosić! thekasia ja po szpitalu już przestałam krwawić, a potem znów zaczęłam 😠 i mam to do tej pory 😠 chociaż teraz już nie krwawię, tylko mam takie delikatne plamienie, ale wkurza mnie łażenie w podpaskach! tyłek mnie już od nich boli! Agulinia też się zastanawiam nad różnicą między nan1 a nan activ. My małej psikamy, bo wtedy wszystko jej tam "namiękka" i ładnie się wyciąga! a wyciągam sporo, mimo, że nosek wygląda na czysty madzialinska no moja mała też już wyczaiła jak fajnie jest na rączkach ;) nie ważne czyich ;) mogą być babci, mamy, taty, wujka :) Alex moja robi kupki normalne. ani żadkie, ani twarde, koloru żółtego :) hanka fajnie, że jesteś! wstawiłaś zdjęcia Małgosi na nk? to lecę podziwiać ;) zenek my się załapaliśmy na bioderka w terminie :) natalie82 ja karmię tylko butlą i podobno już witamina D i K są w mleku, ale witaminę d i tak raz dziennie mam podawać deseo dzięki za info odnośnie rota :) w takim razie nie będę raczej na to szczepić Ola mojej też hałaś nie przeszkadza (na szczęście) Co do zmiany mleka to ja też czasem o tym myślę (dajemy nan1), ale jednak nie będę ryzykować ;) na to ładnie zareagowała, zaczęła robić ładne qpy ;) więc zostaję przy nan1 , chociaż wkurza mnie, że nie można kupić tej nany w większych opakowaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ten espumisan działa na ułatwienie puszczania bączków? I czy go można stosować przed upływem 1 miesiąca? Moja ostatnio się męczy przy puszczaniu bąków, kupy robi i to sporo, ale czasem widzę jak się męczy i to na pewno nie jest kolka. I tak się zastanawiam co jej może pomóc. Od wczoraj piję ten koper włoski - tylko nie wiem ile razy dziennie? Raz wystarczy czy może 2???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek na ulotce espumisanu jest napisane zeby podawac niemowletom powyzej 1miesiaca zycia. A espumisan jest na wzdecia - ulatwia puszczanie bakow - pomaga w zwalczaniu gazow w brzuszku. Co do kopru to nie wiem ile go pic by byl efekt ale zeby tez nie przedobrzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek my Martynie na puszczanie bąków dawaliśmy esputicon. dawaliśmy go jej zanim skończyła 1 miesiąc , chyba miała 2 tygodnie jak pierwszy raz dostała i faktycznie bączki puszczała ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moje dziecko pryka, ale ani wczoraj ani dzisiaj nie zrobil kupki, martwie sie...dzisisaj jest wyjatkowo marudny, duzo spi,ale jak sie budzi, to troszke poplakuje, a raz to tak bardzo sie rozplakal az sie zanosil trwalo to chwilke ale ten placz mnie przerazil az lzy mi naplynely do oczu, ja to w ogole jestem przyzwyczajona ze on w ogole nie plakal i jak zaczyna plakac to jestem przerazona, czasem mi mowia ze powinnam dac mu poplakac i nie stresowac sie bo to dziecko w ogole glosu nie wydobywa:) dlatego wydaje mi sie ze jak placze to straszna krzywda mu sie dzieje ze go cos tak bardzo boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×