Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Gość Martuśka 83
Zgagę niestety też czasem miewam:( Szczególnie wtedy gdy za dużo słodkości zjem;) Migdałów nie próbowałam... , ale zawsze lepiej to znoszę jak usiądę w pozycji leżącej dolegliwość się nasila:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki byłam u lekarza bo całą noc spędziłam na kaszlu... na szczęście płuca czyste, więc dalej mogę się doleczać domowymi sposobami. Ale znów wyszło mi sporo podwyższone cisnienie. Zadzwoniłam do lekarza prowadzacego bo na kolejną wizytę umówieni jesteśmy dopiero na 4.01. Zapytałam czy moge tyle czekać (bo wyczytałam że od cisnienia 140/90 wdraża sie leczenie ja mam tak 135/95 - a przed ciążą byłam niskocisnieniowcem strasznym). Aż tak bym nie panikowała ale dzisiejsza pani doktor mnie nastraszyła. Wiec umówiłam sie prywatnie na przyszły tydzien do mojego gina bo jemu sie to też nie podoba zwłaszcza że dopiero co zaczęłam 19tc. Staram się na razie o tym nie mysleć ale kurcze martwie sie;( Znowu ciąża zagrożona, znowu leki... Ech, a mówi sie że młode kobiety łatwiej, tak bezproblemowo ciąże przechodzą. A ja przechodze chyba wszystkie większe problemy ciążowe licząc tamtą i tą ciąże.. Już nie smędzę, musiałam się wygadać. Wracam do łózka chorować dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuśka 83
Oj... Zieloneszkiełko bardzo Ci współczuję, ja na początku ciąży miałam przy każdej wizycie podwyższone ciśnienie (138/98) moja pani doktor twierdziła że to może spowodowane było stresem przed wizytą u niej... Przed ciążą też zawsze miałam bardzo niskie ciśnienie i to podwyższone niepokoiło mnie ale na szczęście już się unormowało. Każda z nas ma inny organizm, mam nadzieję że u Ciebie też wszystko potoczy się dobrze. Zawsze trzeba być dobrej myśli:) Dużo zdrówka życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuśka 83
Moja niunia się dzisiaj rozbrykała i troszkę mocno się kręci, trzeba iść poleżeć bo jak siedzę to tak nisko się pcha i czasem aż dziwnie się robi. Super że mogę czuć już swoje Maleństwo, cudowne uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do Was pytania ;) W jakim miejscu czujecie swoje pociechy tzn. mniej więcej na jakiej wysokości. Ja nie czuję typowych kopniaków jeszcze, a jedynie te "pukania", czy uczucia pękania popcornu i czuję to nisko w podbrzuszu. Mniejwięcej jest to odległość 3 palców w górę od brzegu włosów łonowych (tzn. tam gdzie standardowo powinny się zaczynać, bo ja golę się niżej :P) raz po prawej a raz po lewej stronie. Drugie pytanie jest takie w jakiej pozycji śpicie w nocy? Wiem, że na brzuchu nie powinno się spać, więc już się odzwyczaiłam, powinno się spać, raz na prawym, raz na lewym boku, a najwygodniej mi teraz na plecach. Czy jeszcze można spać teraz na plecach, czy to już jest etap, że dziecko już jest uciskane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuśka 83
Ja ruchy czuję czasem trochę wyżej, to znaczy tak mniej więcej pod pępkiem a czasem niżej, podobnie jak Ty. Teraz jest już tak troszkę intensywniej bo na początku było bardzo delikatne stukanie i nie tak często jak teraz. Przeważnie jak siedzę to wyczuwam ruchy nieco niżej, czasem bardziej z prawej strony, czasem z lewej... A spać lubię na boku, choć przed ciążą spałam na brzuszku. Teraz to albo na prawej stronie albo na lewej, czasem zdarzy mi się przekręcić na plecy ale długo tak nie wytrzymuję bo po takiej pozycji bardzo boli mnie pupa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ruchy czuję od wczoraj na srodku miedzy pępkiem a kością łonową, takie rozpychania chwilowe. Tak jak napisałaś takie pękanie popcornu ;) Rano i wieczorem najbardziej czuję, ale jak siedze dłuzej - np w pracy to tez maleństwo sie tłucze i wierci. Ale na samym początku czułam bardziej z lewej lub prawej strony :) Jejku już prawie półmetek ciaży - ale ten czas leci. A te pierwsze miesiace to mi sie jakoś tak ciągnęły i ciagneły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataR
Cześć Majóweczki jestem po raz pierwszy na Waszym forum i tak mnie wciągnęło że nie moge odejść od komputera. Jestem obecnie w 16tc. to moja pierwsza ciąża, jeszcze nie czuję ruchów i nie mogę się ich już doczekać. Mam do Was pytanie czy macie problemy z zasypianiem bo ja nie wiem już co robić zasypiam dopiero koło 2 nad ranem. Może macie jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ciężaróweczki! Przez ostatnie dwa dni zakopałam się w pościeli i nawet nie schodziłam na dół,byle przypadkiem nie natknąć się na jakieś lustro.Opuchlizna mi już zeszła,ale te usta...mój mąż mówi do mnie-mój ty oprychu!;) W ogóle widział,ze mam jakiś kryzys kobiecości,wiec się poświęcił i cały wieczór opowiadał dziecku bajki!Myślałam,ze się posiusiam ze śmiechu!Póki co nie znamy płci, (18ego mamy usg połówkowe,wiec może wtedy) więc mój mąż mówi do dziecka-synku,córeczko tudzież dziecię nasze,a jak zaczął opowiadać bajkę o słoniku i bebzoniku-kupa śmiechu.Tyle,ze dziecko zacznie słyszeć dopiero za dwa tygodnie;) No,ale przynajmniej ja miałam niezły ubaw. Olu,gratuluję Jasia!!!!! Demi wysłałam Ci hasło,ale chyba się spóźniłam-wybacz,nie odpalałam komputera przez dwa dni,tzn.nie korzystałam z netu,bo filmy to oglądałam. Dziewczyny,co myślicie o wózku quinny?Trochę się na niego napaliłam,ale teraz widzę,że można kupić fajny wózek nawet o połowę tańszy i nie wiem,czy nie przesadzam?Mam trochę zbyt lekką rękę do pieniędzy:(Z przesyłka kosztowałby ok.3500zł,wielofunkcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwas ja mysle o quinny, ale chyba kupie na ebayu... jednak najpierw wybiore sie do sklepu, zeby sie przymierzyc do niego, bo podobno nie jest taki lekki... Wiwas, a Ty chcesz z Polski sprowadzac? Nie ma ich u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce mimo wszystko taniej,bo w komplecie masz takie pierdoły jak śpiworek,folia przeciwdeszczowa,torba etc.Sama folia to 120zł,więc uzbierałoby się... Zobaczę na boxing day,może coś poprzeceniają,ale kupować i tak będę miesiąc-dwa przed porodem dopiero,chyba,że trafi się jakaś okazja właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuśka 83
>nataR Jakiś czas temu miałam podobny problem z zasypianiem, troszkę pomagała mi herbatka z melisy. Nie jest smaczna ale na pewno nie zaszkodzi Maluszkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiwas, ja sie rozejrze a Polsce podczas swiat jakie ceny, ale kupowac tez planuje na 2 miesiace przed, czyli jakos w marcu.... W Polsce na swieta mam dostac troche ciuszkow i gadzecikow od kolezanek, wiec dobrze, ze jedziemy z mezem samochodem to sie zabierzemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Jak macie fajnie że czujecie juz swoje maluszki, ja jeszcze musze poczekać a tak juz bym chciała! dziś dzień upływa mi leniwie ....na obiad zrobiłam placki ziemniaczane uwielbiam je ...strasznie się objadłam nimi. Czytacie sobie gazety dla przyszłych mam? Ja czytam i bardzo je lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierunek
Witam przyszłe mamusie..majóweczki..jestem tu pierwszy raz więc nie jestem w temacie..bo nie czytałam wszystkich postów;-) Termin mam na 13 maja..mój bąbelek rozwija się w zawodowym tempie,ale nie stety ostatnio leżałam tydzień czasu w szpitalu w celu założenia szwu okrężnego,ponieważ moja szyjka ma taki własnie urok;)Więc poleguje i zaczynam wariować z nadmiaru nie potrzebnych myśli..czy słyszałyscie może jakies historie z tym związane?pytam bo strasznie sie jeszcze o nie boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytam gazetki dla rodzicow i mam 3 ksiazki dla kobiet w ciazy, ale wiele kolezanek mam mi mowi, ze duzo przyjdzie razem z instynktem. Jestem tez zarejestrowana chyba w pampersie i co tydzien przychodza mi opisy kolejngo tygodnia ciazy - co sie rozwija, na co zwrocic uwage i takie tam... W zwiazku, ze to bedzie moje pierwsze dziecko, czytam wszystko, pewnie sie przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ! hej :* Potrzebuje malutkiej pomocy . Iż: -Poszukuje różnych stronek z ubraniami dla niemowlaczków . Przeszukałam już google o allegro a tego co szukam nie znalazłam . Chodzi mi o : bodo-sukienki (tego typu:http://www.tututu.pl/product_thumb.php?img=images/8czerwiec2009/MM-body-suk-pomaranczowa.jpg&w=80&h=73 ) prosze o pomoc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka bez kropek: a jak to zrobiłaś , że Ci pampers tak wysyła ???????? podaj link gdzie to mozna znalezc . Czy po prostu tylko trzeba sie zarejetrowac ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estera, to jest opcja po angielsku, w UK sie dostaje rozne ulotki w szpitalu (takie jakby reklamowki) i sie rejestrujesz na ich podstawie np w pampersie, przysylaja Ci tez rozne probki do domu pozniej jak juz masz dziecko i masz tez bony na pieluszki albo przynajmniej jakas znizke. Ulotke mam w domu, moge poszukac i podac na forum linka jesli ktos chce otrzymywac takie maile po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez majóweczka
Na polskiej stronie też jest coś takiego :) www.pampers.pl, po lewej stronie u góry znajdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez majóweczka
pod hasłem dołącz do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też majóweczka : Właśnie o to chodzi , że to jednoczęsciowe . To taki typ ''body'' . Mam jedną taką sukieneczke (dostałam z Anglii) i bardzo mi się spodobało takie coś ;) biedroneczka : ahaaa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez majóweczka
Estera, jeszcze się nie rejestrowałam. To moja 4 ciąża, poprzednie straciłam i mam jakieś opory, nie potrafię się cieszyć jeszcze. Z tego powodu też Was tylko podczytuje, jeszcze nie mam odwagi się dopisać Jeszcze znalazłam inną http://www.tututu.pl/bodosukienka-pomaranczowa-p-8762.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma rozmiaru kurcze :( a za mełej też nie chce bo wiadomo jak dziecko szybko rośnie a w takie coś będe mogła ubrac małą jak bedzie juz cieplutko bardzo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez majóweczka
Estera, można napisać do sprzedającego, jak powiększyłam zdjęcie to widzę 50-ileś. Może ta z 2 linka? To na 74 więc spora ale może są mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×