Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

Ja już od dłuższego czasu piorę Filipa rzeczy razem z naszymi i jest wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po świętach :) dziewczyny czy jak dajecie mleko w nocy (ja jak się obudzi to daję 120) to rano jeszcze całą butelkę? bo dzisiaj dałam mu rano 150 tylko (inna sprawa że ledwo co mi starczyło mleka bo wczoraj wszystkie sklepy pozamykane :( ) no ale nie wiem czy to nie za mało... ale jak dawałam więcej to potem kaszki nie chce jeść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Własnie dojadam resztki ciast :D i pije kawusie. Co do nocnego karmienia, Ala raz sie budzi po 12ej, raz dopiero koło 3-4 i za każdym razem daje 90ml mleka i zazwyczaj śpimy do 7-8. Rano daje jej zawsze tyle samo mleka 210ml. z tym, że jak mleko dostała nad ranem (o tej 3-4) to nie budzi sie juz taka głodna i sie nie spiesze z tym porannym mlekiem. Moja Ala juz coraz pewniej chodzi:) Ładny prezent na zajączka nam zrobiła:) Kruszynka, jak po chrzcinach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulla a o której dajesz kaszkę czy tam inne śniadanie po tym mleku? Kuba się budzi raz w nocy tak ok. 2.00 i wtedy daję mu to 120. W sumie to sama nie wiem jak go karmić bo czasem odepchnie butelkę w połowie, a czasem chce jeszcze... Dobrze że w nocy nie protestuje tylko wypija i śpi dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak około 8-8.30 zje to 210ml.. potem trochę podjada ode mnie kanapek, potem ok.10 godzinna drzemka, to następny posiłek mamy okolo 11.30-12 i to zazwyczaj jest juz obiadek (ewentualnie kaszka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee, to nie jest tak źle z Kubą, jak o 6-7 wypije mleko to ok. 8-9 dostaje kaszkę a później jeszcze coś jakiś owoc np. koło 11 i idzie spać, no i obiadek jak się obudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala polubiła herbatke wieloowocową z bobovity :) A czy Wasze dzieci trzymają samę butelki z mlekiem/herbatką? Ja akurat mam takie uchwyty do butelki i jak Ala pije herbatke/soczek to ładnie złapie i jak butelka jest pełna to sie napije, ale jak juz trzeba trochę przechylić to jej sie nie chce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, Kuba też przechyla jak jest dużo a jak jest mało i trzeba wyżej dać butelkę to już nie chce :D acha, i ciotka kupiła Kubie taki niekapek ale z silikonowym, miękkim dzióbkiem i z tego ładnie pije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) a dziękuj po chrzcinach ok :) wszystko się udało, jedzonko gościom smakowało więc jestem zadowolona :) Gabi idzie 4 ząbek, tzn już właściwie się przebił :) a jeśli chodzi o trzymanie butelki to tez jej się zdarza i nareszcie nauczyła się trafiać chrupkiem, lub chlebkiem do buzi ;) do tej pory to tylko się tym bawiła i kruszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pogoda taka sobie.. padac nie pada, ale słonca nie ma ;/ Ala własnie wstała:) Zjemy cos i wyjdziemy na jakis spacer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też taka sobie chociaż jakieś słońce nieśmiało wychyla się zza chmur :D ale co z tego i tak muszę siedzieć w pracy a mam dzisiaj luźny dzień i się nudzę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no to znaczy że mieszkacie gdzieś na zachodzie Polski, bo tam miało być kiepsko ;) a ja mieszkam w centrum :) no Gabrysia teraz właśnie śpi już 50 min, więc jak wstanie to też obiadek i na podwórko pójdziemy :) aha jeszcze chciałam się pochwalić że Gabi zaczęła wstawać przy meblach i w łóżeczku :) słuchajcie jakie macie foteliki samochodowe dla dzieciaczków?? bo Gabi jeszcze jeździ w nosidełku a chcemy jej kupić już taki większy i zastanawiam się jaki będzie najlepszy?? w sensie jaki przedział wagowy, czy montowany tylko przodem do kierunku jazdy czy może i przodem i tyłem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam na południu :) i jest coraz większe słońce ;) a co do fotelika to Kuba ze swoim 8,5 kg na razie zostanie przy nosidełku, patrzę teraz na te 9-18 kg i one są już przodem do kierunku jazdy, może poczekamy jeszcze jak skończy roczek i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do fotelików to moge sie wypowiedziec bo juz to przerabialismy :) My zmienilismy Filipowi fotelik jak miał 8 miesiecy bo w nosidełku juz nie chciał jezdzic, mielismy nosidełko z graco wiec wydawało mi sie ze bedzie na dłuzej ale małemu było juz chyba ciasno i cały czas głowe do góry podnosił zeby przez okno patrzec bo takie nosidełko to bardziej na leżaco jest ułożone. Kupilimy fotelik firmy romer (niemiecka firma podobno bardzo dobra i najlepiej wypada w testach - podobno :) ) mamy taki od 9-18 a filip wtedy ważył cos koło 7,5kg. I teraz to jak lord jeżdzi :) wszystko widzi, noge założy na noge i zasypia :) jak narazie jestesmy zadowoleni z fotelika, bo ma fajna funkcje ze można go lekko rozłożyc kiedy dziecko spi tabicerka sciagana do prania, zagłówek trzyma głowe po bokach. Ja osobiscie polecam i kilku moich znajomych tez maja te foteliki i tez dzieciaki zaczeły w nich jezdzic jak miały 7-8 miesiecy i tez sobie chwala :) dokładnie taki: http://allegro.pl/romer-king-plus-2011-classic-line-3x-gratis-i1576393869.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotelik fajny, ale jaki drogi... :( no na taki to mnie nie stać... a tak w ogóle to jak się zapina takie foteliki? w sensie montuje do siedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala mi juz wyrosła z nosidełka.. Tzn. czasem ją jeszcze w nim wozimy, ale nie wyglada na zadowoloną. Nózki musi lekko podkurczać. Póki co mam pożyczony fotelik od siostry, ten od 9-36kg. A my sie własnie rozglądamy za czyms dla Ali :) A foteliki te przypinasz pasami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt drogi, ale długo sie zastanawialismy... bałam sie kupic jakiegos badziewia. My duzo jezdzimy i zalezało mi zeby był bezpieczny i wygodny no i stwierdzilimy ze starczy nam nam na troche bo tez zagłówek podnosi sie do góry w i dostosowuje do wysokosci dziecka. Znajomi wożą w nim 2,5 letnia córke która jak na swój wiek jest bardzo duza i jeszcze jej starczy na rok na pewno. Zobaczymy narazie uzywamy go od ok 3 miesiecy i jest ok :) Montuje sie go pasami bardzo szybko i wygodnie tylko je przekładasz tak jak zapinasz siebie w samochodzie tylko fotelik ma jeszcze dodatkowe zatrzaski. wiem ze foteliki coneco sa podobne a cena jest na pewno niższa tylko nie wiem czy je sie rozkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie ja też myślałam o trochę tańszym foteliku, no ale zobaczymy co znajdziemy... teraz jeszcze mamy komunie chrześnicy M, więc trochę wydatków było i jest.... a niestety nosidełku już za małe jest, strasznie ciężko jest ją do niego włożyć jak jest przypięte.... A jak wam idzie mycie ząbków, bo Gabi to już się trochę przyzwyczaiła i sama otwiera buzię jak widzi szczoteczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
My jeszcze nie za bardzo mamy co myć :) 2 malutkie ząbki na dole :D No i właśnie, bo Kuba do spania pije butelkę to kiedy mamy te zęby myć? Bo jak wypije butelkę to jest senny i nie chcę go rozbudzać i myć mu zębów wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja myje Gabi zęby przed kąpielą, a później dostaje butle z mlekiem, ale tak na prawdę nie widzę innego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez juz jezdzimy w nowym foteliku tylko my mamy taki od 9 -36 ze specjalna wkładka jak dziecko jest jeszcze małe http://allegro.pl/recaro-young-sport-2-0-grey-petrol-od-g-7-i1564407148.html my mamy taki jak wyzej tylko inny kolor jest funkcjonalnie podobny do romera i chyba jakosciowo tak samo , my mamy funkcjie ze gdy młody odepnie sobie pasy to daje sygnał dzwiekowy - tez dobra rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to ogromna niespodzianka.. byłam nastawiona na dziewczynke - tak jakos czułam:) heh A tatuś to najbardziej sie cieszy:) A jak wam idzie nauka korzystania z nocnika? Bo Ala bardzo nie lubi ;/ i nie wiem czy narazie sie wstrzymac z sadzaniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wogóle jeszcze nie ucze - nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze jest jeszcze za wczesnie ale moze wy mi powiecie jak u was przebiega ta nauka i jak docieracie do swoich dzieci zeby na ten nocnik siadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez Gabi jeszcze nie uczę, stwierdziłam że naukę zacznę jak zacznie sama chodzić, bo wtedy i sama w razie czego będzie umiała sobie dojść do nocniczka i usiąść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×