Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majeczka87

W OCZEKIWANIU NA WYMARZONE 2 KRESECZKI - POCZĄTKI STARAŃ

Polecane posty

ja łykam kwas foliowy ponad 3 miesiące z małymi przerwami. Mam nadzieję, że to nie szkodzi? Wiem tylko,że zażywa się go do 3 miesiąca ciąży, potem już nie. Ale podczas starań to nie wiem jak jest. Trudno, najwyżej się przekręcę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WERNA dobrze ze zazywasz! Kazda kobieta w wieku rozrodzczym powinna zazywac! Ja biore juz z malutkami przerwanie od czerwca tamtego roku..... Tak mi ginekolog zaleciła, a teraz biore codziennnie Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbelek zawsze ginekolodzy zalecaja :) Zeby dzidzia była zdrowa. Kwas foliowy, witamina z grupy B, jest niezbędny przy tworzeniu komórek płodu, jednak jego niedobory występują powszechnie w codziennej diecie. Zbyt niska ilość kwasu foliowego w organizmie kobiety w bardzo wczesnej ciąży może przyczynić się do zaburzeń podczas tworzenia tzw. cewy nerwowej i powstania u dziecka ciężkich wad wrodzonych, takich jak bezmózgowie czy rozszczep kręgosłupa. Dlatego jeśli istnieje szansa, że możesz lub zamierzasz zostać mamą i gdy jesteś już w ciąży, powinnaś zażywać go regularnie. Kwas foliowy w profilaktycznej dawce 0,4 mg - podawany kobietom przed poczęciem i w I trymestrze ciąży, zapobiega powstawaniu wad wrodzonych cewy nerwowej u ich potomstwa. Folik, czyli kwas foliowy w profilaktycznej dawce 0,4 mg jest witaminą z grupy B, ważną i niezbędną każdej młodej kobiecie przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży. Codzienne spożywanie takiej dawki kwasu foliowego, zgodnie z doniesieniami referencyjnych ośrodków na świecie, zapobiega powstawaniu wad wrodzonych cewy nerwowej u nienarodzonych jeszcze dzieci. Związane jest to z tym, iż okres miedzy 18 a 28 dniem od zapłodnienia dotyczy tworzenia się mózgu i rdzenia kręgowego. Wady cewy nerwowej (WCN) powstają w wyniku defektu związanego np. z niedoborem kwasu foliowego w procesie tworzenia się ośrodkowego układu nerwowego, polegającego na zaburzeniu zamknięcia cewy nerwowej. Folik w pełni zabezpiecza średnie zapotrzebowanie organizmu na tę witaminę. Należy zaznaczyć, że spożycie dużych dawek kwasu foliowego może mieć niepożądane skutki, np. w postaci utrudnienia rozpoznania niedoboru witaminy B12. Folik jest lekiem polecanym w Narodowym Programie Zdrowia w ramach Pierwotnej Profilaktyki WCN, prowadzonym pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka i prof. Zbigniewa Brzezińskiego. Kwas foliowy jest egzogenną witaminą z grupy B, odgrywającą bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Wskazania do stosowania kwasu foliowego: * w zapobieganiu niedoborom kwasu foliowego * podawany kobietom w okresie rozrodczym, przed poczęciem dziecka i w pierwszym trymestrze ciąży, zapobiega powstawaniu wad wrodzonych cewy nerwowej u ich potomstwa * w profilaktyce miażdżycy, zapobiega podwyższonemu poziomowi homocysteiny, przy którym wzrasta dwukrotnie ryzyko choroby wieńcowej. Kwas foliowy jest witaminą nie syntetyzowaną w organizmie i spożywamy go najczęściej w niedostatecznej ilości, niedobory występują bardzo często. Profilaktyczną dawkę kwasu foliowego, jaką stanowi Folik powinna zażywać każda kobieta czy młoda dziewczyna, która rozpoczęła życie płciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbelek ja biore FOLIK ale kazdy w dawce 0,4 jest dobry. Jest wiele nazw. Preparaty : Acidum Folicum tabletki 5 i 15 mg Acifolic tabletki 0,4 mg (OTC) Folacid tabletki 0,4 mg (OTC) oraz 5 i 15 mg Folifem tabletki 0,4 mg (OTC) Folifort tabletki 5 i 15 mg Folik tabletki 0,4 mg (OTC) Folovit tabletki 0,4 mg (OTC) IQ aktiv tabletki musujące (86 g) Kwas Foliowy tabletki 0,4 mg (OTC) Mi moja ginekolog juz w czerwcu powiedziała ze jak plaunuje dzidzi to zeby juz sobie łykac. To niezaszkodzi a moze pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki czekająca za wyczerpujący opis :) jesteś kochana!!!! No to berbelku zakup sobie folik, bo warto. Poza tym nie jest drogi :) Kamilko, lookasz może na nas? Czy nadal dokucza Ci ból piersi? Mnie jakoś dziwnie bolą, jeszcze nigdy tak nie miałam. Czasem promieniuje mi to aż pod pachy. Chyba za bardzo się nakręcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WERNA nie ma za co :-) Jak sie w czyms orientuje to pisze a jak nie to pytam WAS :) WERNA a nigdy tak cie niebolały? Ja miałam takie bóle w grudniu jak miałam owulacje i jak miałam dostac @, pierwszy raz tak miałam wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupie nawet jak @ pzryjdzie bo mnie przestraszylyscie i to ostro a szczerze to zapomnialam o tym mam takie zamieszanie ze wylecialo mi z glowy a widze ze to wazne :( obiecuje sie poprawic ! jeszcze godzina i do domu do apteki to teściora i zobaczymy ale sie denerwuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BERBELKU moim zadaniem nie było CIEBIE wystraszyc! Tak zapytałam o ten kwas a jak sie okzała ze nie bierzesz to npisałam co i jak :-) NIEDENERWUJ SIE! JESTESMY Z TOBA !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mam tak pierwszy raz, ale skoro mówisz, że też tak miałaś i nic nie było, no to może faktycznie powinnam wyluzować. Tylko dziwi mnie, że boli mnie to już tydzień przed @, zawsze tak z 2,3 dni wcześniej, no i to trochę inny ból. Dobra ,luzuję :) Kurde, berbelek no ja się razem z Tobą denerwuję, i będę siedzieć jak na szpilkach i czekać na wieści od Ciebie. A tym folikiem się nie przejmuj. Na początku i tak łożysko nie jest ukształtowane, więc zarodek jeszcze nie czerpie witamin od mamusi. Tak mówił gin mojej siostrze, bo ona też dopiero zaczęła zażywac, jak się dowiedziała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BERBLEKU bedzie co ma byc! Przyjmij to takim jakie bedzie! Beda dwie kreseczki to super!!!!! Bedziemy sie toba cieszyci swietowac a jak niestety bedzie jedna to masz nas! Nie tym razem to nastepnym! Trzeba zawsze miec nadzieje i sie niezałamywac!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby wiem ale wiecie zawsze coś w człowieku pozostaje tam w środku że zawsze mogło być inaczej ale wiem że mam Was i z tego jestem szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uznałam, że jednak testu nie kupuję. Po co miałby mnie kusić niepotrzebnie. :) Mniej będę o tym myśleć. Ja się powolutku żegnam dziewczynki, ale będę popołudniu lub wieczorem. BERBELEK, trzym się kobietko !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki...ja już po pracy w domciu.....prezent kupiony(dla koleżanki mojej córy)...obiadek zrobiony tylko kotleciki usmażyć jak M wróci z pracy....no i jeszcze prysznic wezmę ....do tej 19 .30 tyle czasu:(:(a ja mam cykora jak nigdy....mam złe przeczucia dziewczynki...... berbelek.....kurczę fajnie by było gdybyś ty następna byla....:):):)Werna,..... zaciążajcie!!!! To zaraz lżej na sercu!!!!!! Ja mam dzisiaj 10 dc....ale może zobaczy już na usg jakieś jajka...:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZARLKOTKO to TWOJA córa na imprezke sie wybiera? Jak tam w pracy? No w 10 dc cos tam powinno sie juz dziac. POWODZENIA U GINEKOLOGA i daj zanc po wiycie co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekajaca....urodzinki koleżanki ma:):)Takze jeszcze muszę ją dzisiaj zawieźć.....a pracy jako-tako:)Dziękuję....:)noc mam nieprzespaną i tak się potwornie boję ze wszystko mnie ze stresu boli....brzuch mnie boli jak na @...nie wielm czy to owulka czy co.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotko moze z nerwów Cie boli? Albo zbliza sie owulacja. Dzisiaj sie czegos dowiesz. Ja tez przed wizyta u ginekolog mojej nie spałam i 4 dni po wizycie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbelek , Czekajaca dziekuje wam bardzo:) Mój M nawet widzi jaka ja nerwowa jestem...kurczę cudny facet mi się trafił ,że on w ogóle ze mną wytrzymuje...tzn. nie jestem smutasem...przeciwnie...ale ta cala sytuacja mnie dobija..... A wczoraj się troszkę kobietki odprężyłam....:):)Pojechaliśmy na Jasną Górę....może coś wyproszę:(:(:(Świetna atmosfera na zlocie....jejku jak ja kocham tą jazdę na motorze...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotko to widze ze zlot sie udał i wyjazd? Tez sie kiedys musze wybrac z mezem mu pokazac Jasna Góre :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekajaca koniecznie!!!!!!!!!!!!!!! A po drodze zapraszam do nas:):):):)......zlot udany....hołd oddaliśmy po swojemu....naprawdę udany dzień...zapomniałam o bożym świecie....za to wieczorem już zaczęłam na nowo się bać....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×