Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Graco niestety wczoraj nie było, widziałam go ok miesiąca (więc nie mogłam go zważyć :) ).Pamiętam że bardzo podobała mi się gondola, miała uchwyt do przenoszenia, spacerówka też fajna ale wydawała mi się mała (tak może do 1,5 roku). Zresztą później jak dziecko jest większe i tak zazwyczaj wózek się zmienia na parasolkę. Muszę odwiedzić jeszcze jedną hurtownię gdzie też jest duży wybór wózków. Ja zaczęłam teraz rozglądać sie za wózkami bo szczerze w zimie, w ciepłych kurtkach nie chce mi się łazić po sklepach i pocić. A podejrzewam że mogę mieć brzuch już pokaźnych rozmiarów i też mogę nie mieć takiej siły aby podnieść wózek i zobaczyć jak jest ciężki. Dziś na 16 idę do lekarza, trzymajcie kciuki aby zrobił USG :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ten wózek Concord świetnie się prezentuje :) jest tam napisana waga i nie jest zbyt ciężki. Moja córka urodziła się w wakacje i jeździła w gondolce jeszcze nawet w marcu, czyli miała wtedy 8 miesięcy. Oczywiście leżała już niechętnie, ale gdy wiał zimny wiatr, zamiast w spacerówce, brałam ją na dwór w gondoli. Dążę do tego, że pomimo zimowej pory, czyli kombinezonu na dziecku i dużego już dziecka, Córka wciąż mieściła się w gondolce! Był to wózek peg perego. Gondolkę ma naprawdę dużą, wygodną. Wszystkie elementy tapicerki i materacyka można zdejmować i prać. To wózek ze stelażem: na gondolkę, spacerówkę i fotelik. Dodatkowo każdy ten element można wpinać w dowolnym kierunku jazdy. Koła pompowane, z resorami. Świetnie buja dziecko :) Postaram się poszukać jakiegoś linka, ale to już nieco starszy wózek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie się zawiodłam wczorajszą wizytą, bo właściwie przyzwyczaiłam się do USG za każdym razem a wczoraj tylko mnie lekarz przebadał na fotelu i koniec. Aż mi szkoda było kasy na tą wizytę. Stwierdził, że wygląda że wszystko jest ok i przejrzał wyniki badań - też w porządku. Kiedy zapytałam, czy może sprawdzić co będę miała, powiedział, że dla niego to za wcześnie. U innego lekarza mogę się spytać ale ryzykuję, że się pomyli. A on nie sprawdzi teraz żeby potem mieć pewność po prostu. Chyba za bardzo się nastawiłam że się dowiem, i sie zawiodłam. Ale wiecie co - chyba trochę tez przejrzałam na oczy. Przestało mi tak zależeć na tym, żeby była córcia, a postanowiłam skupić się na tym, żeby lepiej się odżywiać, spacerować i odpoczywać po pracy. Bo w końcu jak wszystko jest w porządku to jest najważniejsze. Chcę urodzić przede wszystkim zdrowe dziecko - bez żadnej presji na jego płeć :) Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej Szpilka :) jaki rozżalony post... wiadomo każda chce przede wszystkim zdrowia dla dziecka, ale jesteśmy ludźmi i chcemy wiedzieć - znać płeć.... u mnie ostatnio na wizycie tez nie chciał robić usg (powiedział, że miałam na każdej wizycie) wyprosiłam go żeby zerknął czy serduszko bije... i zrobił to i przy okazji zerknął na płeć - dziecko było odwrócone. Następna wizyta u mojego gin. 8.11 a połówkowe 16.11 też tak trochę dziwnie tydzień różnicy, pewnie mój nie zrobi usg... ach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak to jest z tymi lekarzami, niektórzy nie są zwolennikami częstych USG. Norma to 3 w trakcie ciąży, strasznie mało. A_B - jak znajdziej jeszcze inny lekki wózek to koniecznie napisz jaki to. ja też się będę powoli rozglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się pewnie skuszę ostatecznie na ten zestaw wielofunkcyjny Concord Fusion :) Większość moich znajomych kupuje i chwali sobie jednak Bugaboo, podobno jest lekki i rewelacyjny jakościowo. Kurcze, ale aż 4000-4500 na wózek raczej nie chce wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, Szpilka, dziwie się bo skoro chodzisz prywatnie to chyba masz prawo oczekiwać usg na każdej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Concord Fusion fajny, choć mi osobiście bardziej się podoba Neo ale niestety ma zbyt mały rozstaw kół przednich - ok 22cm a mierzyłam wczoraj podjazd pod blokiem na schodach i rozstaw kół musi być co najmniej 30cm :) No cóż, zawsze jakieś ale hehe Co do wizyt prywatnych też uważam że tyle się płaci i lekarz powinien robić usg na każdej wizycie albo chociaż raz na miesiąc (ja chodze co 2 tygodnie). Ostatnio robił mi 1 października więc dziś bede baaardzo nalegać żeby zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka widziałam w sklepie ten wózek ATLANTIC Espiro i mi się bardzo spodobał:) zwłaszcza ten zielony. Jeszcze musze wysłac męża zeby ogladnął go technicznym okiem ale wydaje mi się ze jest bardzo fajny. i cena super u nas w sklepie kosztuje 1200 gond+spac+fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja dzisiaj miałam wizytę, niestety byłam bez męża bo on wyjechał do Warszawy. Co gorsza wczoraj popsuł nam się samochód i od dzisiaj stoi w warsztacie i nie wiadomo kiedy będzie działał :( jak byłam u położnej i ta słuchała dziecka tym aparacikiem to dzidzia wariowała i było słychać jak sobie pływa i kopie, a u lekarza na usg już się zaraz zwinęła, nogi podciągnęła pod tyłek i nic nie pokazała. Za 3 tygodnie mam usg połówkowe i może wtedy będzie coś widać :) Lekarz potwierdził moje obawy co do rwy kulszowej i niestety mam jej początki, jutro idę na pierwszy masaż, mam nadzieję że to coś pomoże. Tylko hmm nigdy nie byłam na masażu i nie wiem czy mam tam coś zabrać oprócz siebie czy jak? co do wózków to mam takie pytanie a nie ma jakiejś takiej spacerówki przystosowanej do takich malutkich dzieci? tak aby dziecko mogło sobie najpierw leżeć płasko w jakimś śpiworku? bo w sumie jak mam termin między 11 a 18 kwietnia to już raczej będzie cieplej. Nie znam się na tym więc pytam. w sumie my doszliśmy do wniosku, że będziemy o tym myśleć gdzieś w lutym, zobaczymy co dostaniemy od rodziny i znajomych i najwyżej kupimy coś używanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki! :) Martka 🌼 :) U mnie wszystko w porządku.Byliśmy w rodzinnych stronach i dopiero wczoraj wieczorkiem wróciliśmy do domu. Fajnie, że już coraz więcej z Was zna płeć maluszka. Ja za 2 tyg mam wizytę i jestem bardzo ciekawa kiedy będę miała usg... A co do wózków to może wybiorę się w weekend z mężem do sklepu żeby sobie pooglądać te modele, których jeszcze nie widziałam na żywo...też zależy mi na lekkim wózku. Wózki Espiro ostatnio często widuję. A ten Concord bardzo fajnie wygląda :) O Bugaboo też się oczytałam, leciutki i bardzo popularny wśród gwiazd :) Cena trochę przegięta ;) Ja coraz bardziej myślę nad tańszym wózkiem i zostawianiem go na klatce schodowej. Gawi ja prawdopodobnie też mam początki rwy kulszowej...wczesniej tylko prawy pośladek a teraz już i lewy. Masakra jakaś ;) Ciekawe co mi pani dr na to poradzi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agneszka ja tam mam zamiar tylko na klatce trzymać wózek :) teraz trzymam tam rower, przypięty do poręczy (mieszkam na ostatnim piętrze). jest u mnie co prawda jakaś wózkownia, ale nie mam zamiaru jeździć windą w te i z powrotem po wózek, tym bardziej że zamierzam wystawiać dzidzię na spanie na balkon :) ta rwa jest straszna, śmiałam się dzisiaj że ktoś kto wymyślił ta nazwę to musiał głośno krzyczeć z bólu ..rwa!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrócilam od lekarza. Miałam USG :D A więc, ciśnienie 95/60 - jak zwykle niskie. Badanie dowcipne było - OK. USG - maluszek się ruszał ładnie, machał rączą, ssał kciuka, widziałam ładnie mózg :). żołądeczek, kręgosłup, ale kurcze lezał bokiem więc nie było możliwości zobaczenia co TAM jest między nóżkami hehe Chociaż mój mąż mówi że widział psitkę (jaaasne, ciekawe jak) hehe no cóż mamy nadzieję że dziewuszka będzie hehe Na kolejną wizytę idę 17 listopada. A 16 ide na USG już konkretnie o płeć, może wtedy się dowiemy. Byłam dziś w kolejnej hurtowni. Znalazłam wózek który chyba jest tym nr 1 (przynajmniej narazie). Ma 4 koła pompowane, przednie troszkę mniejsze ale obrotowe o dużym rozstawie. Super wygląd, duży kosz na zakupy. Gondola duża z podnoszoną częścią tak aby dziecko mogło sobie oglądać świat na pół lężąco lub całkowicie płasko. Można ją zdjąc i wtedy może posłużyć jako kołyska (ma płozy z funkcją blokady). Buda gondoli posiada zamykaną siatkę (fajna wentylacja na lato po odsłonięciu siateczki). Spacerówka duża, rozkładana na płasko, z dużą budą więc super na zime. Można przyczepić do stelaża fotelik samochodowy np. Maxi Cosi lub z ich firmy (koszt 200zł). Na wyposażeniu jest gondola, spacerówka, kosz na zakupy, torba na rączkę, folia przeciwdeszczowa, moskitiera. Rączka wózka jest skórzana (bardzo ładnie wygląda) i jest możliwość przenoszenia gondoli za rączkę która się znajduje na szczycie budki. Najważniejsza sprawa.... waży CAŁY ok 10kg!!! Podnosiłam go z zamontowaną gondolą i dałam radę :D I kolejna WAŻNA sprawa - koszt wózka NOWEGO (bez fotelika sam.) to 1200 zł !!! Wózek jest polskiej firmy TUTEK model GRANDER strona internetowa www.tutek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
dziewczyny skonzcie ten temat z wozkami bo sie to forum nudne robi. mozna poswiecic temu 2-3 strony max, a juz ponad 20 stron opisujecie na temat wozkow. nie wszystkie beda kupowaly nowe, wiec nie kazda ten temat interesuje. jesli jedna zmieni temat to nastepna zaraz do niego powraca. do wiosny jeszcze daleko a wy innego tematu nie poruszacie tylko wozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest forum na którym można porozmawiać o wszystkim. O wózku dzisiejszym napisałam w odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie. Jeśli Ciebie ten temat nie interesuje to naprawdę nie musisz czytać tego co piszę (czy tego co piszą inne dziewczyny, bo jak widzisz nie prowadzę tu monologu lecz konwersację między kilkoma dziewczynami). A jak masz jakiś inny temat niż narzekanie to bardzo proszę, możesz zapodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
wlasnie, o wszystkim a nie tylko o jednym. skoro macie dalej zamiar pisac o wozkach to zegnam was i zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się właśnie obawiam, że jak się już doczekam tego USG połówkowego to dzidzia się tak ułoży że nie będzie widać płci. A następne to potem nie wiem kiedy mi zrobią, pewnie już pod koniec ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! To ja na drugi popularny temat:).Jutro mam wizytę i ciekawa jestem czy uda się zobaczyć czy chłopczyk czy dziewczynka:), bo jak na razie to gdzieś tak pół na pół udało się dojrzeć. A co dowózka A_B to fajny i naprawdę lekki, choć ja też nie jestem pewna czy będę kupowała nowy.Mimo to cenne są dla mnie Wasze opinie, bo zawsze można kupić używany ale sprawdzony przez inne mamy model. http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3kgnvxt3dh.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hawa,.. no tak wyszło że kilka stron o wózkach, bo akurat kilka z nas się zaczęło interesować tym tematem i wymieniać opiniami, nie możesz mieć do nas o to pretensji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim-powiedzcie mi jedno kobietki-czy macie mierzone wysokość dna macicy??bo ja mam 18 cm ale do czego zmierzam-otóż moja przyjaciółka która ma na 2 tyg wczesniej do porodu tj. na 1 kwietnia-ma tylko 15cm-w 20 tyg a u mnie 18 w 18 tyg....kurcze ja to chyba z gondoli zrezygnuję jak sie taki z 7 kg bobas urodzi hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B wozeczek naprawde super, no i cena bardzo przystepna nie z kosmosu.Jak urodzilam syna a bylo to 10 lat temu kupilam gondole taka na skorzanych paskach.Niestety nie korzystalam z niej dlugo bo synek nie cierpial lerzec plasko.Odkupilam potem uzywany wozek jak sie okazalo szybko sie popsul i trzeba bylo znowu rozgladac sie za czyms.Zainwestowalismy w wozeczek gracco sport i byl to strzal w dziesiatke.Lekki,wygodny w prowadzeniu i skladaniu.Moze wydawac sie waski lecz dziecku jest w nim bardzo wygodnie.Bezpieczne szelki,oparcie regulowane do pozycji lerzacej,latwosc w utrzymaniu czystosci.Uzywalam go do 2 lat .Teraz inna moda,inne modele i ten sam wielki problem co wybrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądam właśnie program Ciąża z zaskoczenia. Bardzo lubie ten program ale kurcze nie chciałabym się znaleźć w takiej sytuacji...najbardziej szkoda by mi było tych wspólnych wizyt na usg z moim mężem, tego oczekiwania na kopniaczki, patrzenia na rosnący brzuszek... a kilka razy miałam już takie sny że już urodziłam :D A ostatnio śniło mi się że byłam w sklepie typu warzywniak. Zawsze po zakupach patrze na rachunek fiskalny czy nikt mi nic tak "nie dorzucił" nadprogramowo i oczywiście w tym śnie zrobiłam to samo... i wiecie co kasjerka mi dołożyła... podpaski które kupowało się na wagę. Ja patrze a tam wbite 3 kg podpasek hehe cena za kg 17 zł. Ja tak spojrzałam i pomyślałam co za idiotka przecież z takim brzuchem to ja nie potrzebuje w tej chwili żadnych podpasek ehh. Coraz głupsze mam te sny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B może następnym razem maleństwo się ujawni ;) Ciekawy ten wózio..Widzę, że całkiem niedaleko mnie mają sklepy firmowe...muszę się tam wybrać i zobaczyć na żywo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie wiem czy nie nakrzyczycie na mnie że zamiast o ciąży zadaję pytanie z innej beczki :) Proszę doradźcie mi jaki kolor paneli położyć w pokoju dziecinnym? Bierzemy sie z mężem za remont mieszkania,pokój synka chcę pomalować na kolor ciepły żółty,do tego mam jasne sosnowe mebelki ,jaki kolor paneli radzicie dziewczyny? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka, dobrze, że wszystko ok:) A_B super, że Twój dzidziulek zdrowo rośnie:) W sumie ja wciąż nie wiem, jaki wózeczek chciałabym kupić i akurat wątek wózkowy mnie interesuje....jak ktoś nie chce o tym czytać, to przecież można ominąć kilka postów, hmm? Szpilka, ja też za każdym razem mam nadzieję, że podglądnę w końcu płeć mojego maluszka...a on ciągle sie chowa:) Zresztą im później się dowiemy, tym większe prawdopodobieństwo, że się lekarz nie pomyli:) Czekam więc cierpliwie, kiedy dzidzi postanowi się ujawnić. Malwiśka, ja w poprzedniej ciąży wg pomiarów z usg miałam urodzić ponad 4 kg bobasa... byłam przerażona i stąd nacisk na cesarkę. Urodziłam groszka, który ważył 2950! A usg robiło 2 lekarzy..jak tu dać wiarę w te pomiary? Powiem Wam, że mam dzisiaj świetny nastrój. Przez kilka dni walczyłam ze sobą, aż w końcu zdecydowałam się na konsultację u innego lekarza. Ufam swojemu, ale chciałam poznać opinię kogoś innego. Poszłam do prywatnej kliniki do lekarza o świetnej opinii i uważam, że było to bardzo dobrze wydane 100 zł. Zbadał mnie bardzo dokładnie. Zrobił usg, zmierzył dzidzię, sprawdził długość szyjki, wielkość macicy...i moje łożysko, które w końcu jest w dobrej formie! Co prawda jest wciąż dość nisko i widać maluteńkie odwarstwienie na końcu, ale w pozostałej części jest mocno przytwierdzone do ściany macicy. Od początku ciąży nie czułam się tak lekko! :) pozdrawiam Was babeczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka, jak urządzałam moje pierwsze mieszkanko uparłam się na ciemne panele. Wyglądały świetnie i były wybitnie niefunkcjonalne:) Małe dziecko, kot...na tych panelach wszytko było widać...każdy okruszek! Koszmar. Gdy urządzaliśmy nowy domek zdecydowałam się na jasne, z wyraźnymi słojami. Mam je w całym mieszkaniu, położone bez progów. Wyglądają ślicznie do jasnych i ciemnych mebli. To był dużo lepszy wybór niż ciemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka ma w pokoju mebelki drewniane w ciepłym kolorze i ściany "plaster limonki" chyba dulux...nie pamiętam dokładnie. Bardzo ładnie komponuje się z jasnymi panelami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja dziś oglądałam delti emu - duża gondola ok 81-82 cm, lekki i fajnie sie składa do samochodu i adaptery do maxi cosi pasują. Tylko jedno co mnie trochę zmartwiło to koła piankowe. Hawa jak będziesz kupować w lutym wtedy przeczytaj to co piszemy będzie jak znalazł. A kupno wózka to wcale nie taka prosta sprawa łatwiej auto kupić niż wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka jasne panele są super. Rzeczywiście do wszystkiego pasują. Ja bym Ci raczej proponowała zastanowić sie jeszcze raz nad kolorem ścian. Jasne panele, sosnowe meble i żółte sciany - będą zlewać sie w jedno. Jak na mój gust to troche nudno i mdło. Dodaj maleństwu trochę koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka możesz do tych żółtych ścian dodać jedną ścianę np. w kolorze żywo zielonym itp.. Panele tak jak pisała Marta raczej jasne, naturalne ze słojami . Ciemne uwielbiam, osobiście nie mam ale teraz bym się nad takimi zastanowiła - mam ciemne meble kolor wenge i niestety każdy paproszek, kurz widać a jak słońce przyświeci to poprostu wygląda to okropnie. Więc ciemne panele też pewnie będą ukazywać wszystko co na nich leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×