Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

EdZia:) bombowo to już niedługo i będzie maluszek z Tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia - jak to mówią: pakuj się, szykuj i ... byle szybkiego porodu:) Ira- mój to bedzie 40/41 tc a u ciebie??? Martini- nie załamuj sie wszystko bedzie dobrze, stres to wróg laktacji, karm na żądanie i koniecznie odciągąj pokarm, jesli masz problem z brodawkami to możesz je wyciągać laktatorem lub strzykawką- z obciętą końcóką i włożonym odwrotnie tłokiem.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maminka u mnie 38tydz. martwie sie waga, bo kazdy mowi ze malo ale 3kg to wg mnie dobrze.. Martini wlasnie stres zatrzymuje laktacje, ale jak tu sie nie denerwowac jak dziecko glodne..) ja tak mialam w pierwszej ciazy mala plakala a ja razem z nia i tesciowa mi kazala dac butle, i juz tak zostalo, ale teraz tego bledu nie popelnie napewno... Edzia no to juz tuz tuz, super powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec ja po wizycie,szyjka sie skrocila duzo od czwartku ale nadal szalu nie ma.Bylam dzis na ktg cos tam sie kluje ale tez bez rewelacji.Jeszcze jutro mam isc na ktg.Jesli nic sie nie bedzie dzialo to w piatek mam sie zglosic do szpitala,w sobote ewentualnie kroplowa jesli nadal nic a jak juz wogole nie pujdzie to cc:/,aczkolwiek licze ze uda sie urodzic SN.Ale w tym tyg napewno urodze :). Alka-zazwyczaj biore prysznic wiec mata za duzo szkody mi nie wyrzadzi jakimis grzybkami :),ale jak biore kapiel to ja wyciagam,jakos nie lubie jej miec pod tylkiem :P. Edzia-to trzymam kciuki,moze Ty bedziesz nastepna na liscie naszych rozpakowanych mamusiek :).Oby maluch sie szybko uwijal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira - mój doc od usg powiedział, że jak moja Polka będzie miał 3 kg to świat i ludzie... Sa kobiety , które rodzą duże dzieci a sa i takie, które drobniejsze - to ponoć zależy od wielkości łożyska i budowy samej kobiety a nie ma to nic wspolnego z kg, które przybywaja nam w ciazy Mój pierwszy syn waży l w 40 tyg tylko 2780 a teraz jest najwyższy w klasie 13 lat 185 i najmłodszy bo z 28 grudnia. Tym sie nie przejmuj te mniejsze ponoć szybciej nadganiaja a poza tym 3kg to wcale nie jest mało tylko standard dla europy srodkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra ja własnie nikosiowi sab simplex podaję, ale dziś dzwoniła do mnie pediatra i tak sobie gadałyśmy i ona mówi, ze jest polski odpowiednik tego niemieckiego. podawała mi nazwę, ale z powodu mojego kiepskiego zasięgu niedosłyszałam. no i w zasadzie mówiła, że ma on w sobie aspargan i ze to niezbyt dobre. ale pamiętam, że u tesi tylko to pomagało. edzia no to ruszaj, bo coś się zakorkowało :D maminka dzieki, dzięki, dzis dostałam maila, że już fotelik wysłany. a od tamtego dupka (no sorki za określenie) zero odzewu, zero kasy... monia ty pisałaś o tej folii z dziurą? no ja raczej chciałam, by można było ładnie dziecko osłonić. tu mi się wydaje, ze jak będzie zacinać to nakapie na dziecko. ech tam najwyzej kupię drugą. co tam jeszcze pisałyście, hmm kurczę mam dobrą pamięć, ale krótką :D no i pożalę sie wam, a co :( zarosłam tak, ze nie mam zupełnie sił sięgnąć po depilator :( na samą myśl mnie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira - 3 kg to chyba bardzo dobrze! Moja mała w 38 tyg ważyła 3359 i lekarz zaś mi powiedział, że to dość dużo... widzisz ile lekarzy tyle opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie gadam z Wami bo mi się w kolejkę wpychacie :P Smeffetka idź jutro do rodzinnego po zwolnienie, ja mam do dziś i od jutra będę mieć od rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell a poza tym zanim wykryto infekcje dróg moczowych u Filipa to miewał bóle brzuszka i meczył sie strasznie no i podejrzewano ze nie trawi laktozy potem wyszla ta infekcja no i te bóle prawdopodobnie mogly byc z tego tytulu jednakze nie chcac ryzykowac i meczyc synka odstawiłam cały nabiał z diety , jak mały wróci do zdrowia to sprawdzimy jak to jest naprawde a teraz nie chce ryzykowac, wiec urozmaiona dieta to trochr trudne w moim przypadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka, maminka39 - mój Skarb jest tylko na piersi i ja tez się dziwię, że 6 godzin śpi w nocy. w dzień nawet i co półtorej godzinki sie dopomina. Ale nie narzekam :) Dziś w dzień przepuklinka prawie sie nie pokazywała - więc też się ciesze. Dziecko spokojne - moge sie i wyspać i w domu posprzątać, i ugotować itd... oby tak dalej. Jedyne na co narzekam to przydałoby mi ise więcej ruchu - typu sport, jakiś wysiłek - ale cesarka jeszcze się daje we znaki więc nie mogę nic podziadziałać. No i poszłąbym chętnie na jakiś dłuższy spacer albo połazić po sklepach - ale jeszcze trochę musze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra 11 zazdroszcze ci tych 6 godz u mnie 2 to max, a tak se mysle przy 6 to nie trzeba wybudzac na karmienie? bo mi tak polozna mowiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - mnie i położna i lekarz mówili że jak w dzień nadrabia to nie budzić. Jakby w dzień tyle spała to owszem budzić ale w nocy nie. Więc sie stosuję :) Pozatym łądnie przybiera na wadze więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra z tego co nam położne mówiły to dziecko na piersi powinno jeść co 3h. w szpitalu kazały wybudzać, bo moze dojść do hipo coś tam. fasolka zupełnie nie wiem o czym mówiła. ale jak mi sie sab simplex bedzie kończył to sie do niej odezwę. a zupki czy sosy mozesz sobie zaciągać np kaszka manną skoro nie możesz jeść nabiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super ! to ty nie wiesz ze masz dziecko :) tyle godzin snu...........marzenie ........... mój siedzi ze mna przed kompem i sam nie wie czego chce - jakis rozdrazniony, pediatra mówił ze przez te antybiotyki moze go bolec brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wasz maluchy tez tak mocno glowe do tyłu odchylaja ? bo mój to jakis wariat; i chciałam jeszcze zapytac jak odbijacie dzieci po karmieniu ? na ramieniu na kolanie czy jeszcze inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogóle to czy próbowałyście karmić w pozycji " na brzuchu". Ja tak karmiłam w szpitalu i teraz w domu przynajmiej dwa karmienia tak "załatwiam". Bardzo polecam. Dziecko ćwiczy główke i kręgosłup. Uciska brzuszek więc nie ma problemó z gazami więc powinno nie mieć kolki, no i nigdy mi ise jeszcze nie zachłysnęła przy jedzeniu w takiej pozycji ( a przy innych i owszem) i zawsze jak już poje to jej sie odbije i idzie spać. zawsze przytula się blisko serca. i jeszcze jedna zaleta - cudnie jet tak się "dopieszczeć" z Maleństwem. POlecam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - normalnie to na ramieniu ale jak je leżąc mi na brzuszku to samo jej się odbija jak już poje. Więc mam to z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka Myślę, że kupić cukinie to nie problem. Ja wczoraj kupiłam w kauflandzie. Mufi pisze o biedronce. Więc jest dostępna. Napisałam Ci o tych daniach, bo chwilę wcześniej pytalas o sos, żeby sobie trochę urozmaicić, bo jesz cały czas to samo. No to tak pomyślałam, co tam z tych dan, które robię i znam mogłabym Ci polecić. Nabiał w tych 3 daniach występuje jedynie w 1 w postaci plasterka sera, którego przecież można nie kłaść. Ale spoko, nie chcesz to nie skorzystasz :-) życzę zdrowka dla synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socjo znalazłam cos dla twojego maluszka :) Noworodki, które dużo i często jedzą w nocy, znacznie szybciej rosną Tak Nocny pokarm ma przecież inny skład niż dzienny. Jest w nim aż trzy razy więcej tłuszczu niż w ciągu dnia. Poza tym w nocy dziecko śpi, nie traci więc energii na ruch. Właśnie dlatego nocne karmienia są szczególnie korzystne dla niejadków i maluszków słabo przybierających na wadze. i do tych co mają mało pokarmu Staraj się karmić noworodka w nocy To bardzo ważne, bo w nocy twój organizm produkuje więcej prolaktyny hormonu, od którego zależy ilość twojego pokarmu. Ponadto nocne mleko zawiera więcej tłuszczu i jest bardziej kaloryczne. Dzięki temu dziecko będzie szybciej przybierać na wadze. Nie podawaj mu więc w nocy smoczka, nie przepajaj wodą lub herbatką oraz nie proś męża, by ponosił dzidziusia i uśpił. Pozwól malcowi też w nocy ssać pierś. Jeśli bardzo cię męczą karmienia, najlepszym wyjściem jest zabranie dzidziusia do waszego łóżku przynajmniej przez pierwsze miesiące. Ani ty, ani on nie będziecie się wtedy rozbudzać w czasie karmienia. i na koniec ciekawostka - sama o tym nie wiedziałam: Dzięki karmieniom podnosisz IQ noworodka Tak Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, których jest tak dużo w nocnym pokarmie, wspomagają rozwój mózgu. Ale karmienie piersią to tylko jeden z wielu czynników wpływających na iloraz inteligencji dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane uważajcie ja sab simplex bo owszem skuteczny ale rakotwórczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socjo znalazłam cos dla twojego maluszka :) Noworodki, które dużo i często jedzą w nocy, znacznie szybciej rosną Tak Nocny pokarm ma przecież inny skład niż dzienny. Jest w nim aż trzy razy więcej tłuszczu niż w ciągu dnia. Poza tym w nocy dziecko śpi, nie traci więc energii na ruch. Właśnie dlatego nocne karmienia są szczególnie korzystne dla niejadków i maluszków słabo przybierających na wadze. i do tych co mają mało pokarmu Staraj się karmić noworodka w nocy To bardzo ważne, bo w nocy twój organizm produkuje więcej prolaktyny hormonu, od którego zależy ilość twojego pokarmu. Ponadto nocne mleko zawiera więcej tłuszczu i jest bardziej kaloryczne. Dzięki temu dziecko będzie szybciej przybierać na wadze. Nie podawaj mu więc w nocy smoczka, nie przepajaj wodą lub herbatką oraz nie proś męża, by ponosił dzidziusia i uśpił. Pozwól malcowi też w nocy ssać pierś. Jeśli bardzo cię męczą karmienia, najlepszym wyjściem jest zabranie dzidziusia do waszego łóżku przynajmniej przez pierwsze miesiące. Ani ty, ani on nie będziecie się wtedy rozbudzać w czasie karmienia. i na koniec ciekawostka - sama o tym nie wiedziałam: Dzięki karmieniom podnosisz IQ noworodka Tak Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, których jest tak dużo w nocnym pokarmie, wspomagają rozwój mózgu. Ale karmienie piersią to tylko jeden z wielu czynników wpływających na iloraz inteligencji dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisabell jutro chyba zapiekę sobie cukinię z warzywami i mięskiem w środku :) mniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sparking ja tez tak mysle ze to dobra waga. agniesiulka zgadzam sie z toba nocne karmienia piersia sa bardzo wazne.) ostatnie dni i ostatnie zachcianki he he kolega poszedl po duza pizze potem dietka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×