Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

kurczę ja do Rzeszowa mam 100 km a z chęcią bym poszła jednak to trochę za daleko, troszkę bym się oderwała od szarej rzeczywistości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janjaniaj
Koniecznie zgloś to do lekarza niech zarejestruje NOP, byc moze takze dziecko po takiej reakcji nie powinno byc dalej szczepione na krztusiec. moja ma 12 tyg i dopiero na gruzlice byla zaszczepiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już niedługo w DE - oj pojęcia nie mam ale jak tylko twój mąż będzie pracował to spokojnie by się należało. Najlepiej może poszukaj na forach w tym temacie. Ogólnie w Niemczech - masz dziecko, masz super, zawsze ci pomogą (nawet leki dla dzieci są bezpłatne!!) a w Polsce - porażka, żadnej polityki prorodzinnej! Becikowe? Phi, nawet na wózek nie starczy, odpis od podatku? tyle to ja rocznie OC płacę...Polska to porażka. Bubik - super sprawa z tym kinem, kiedyś na pewno się wybiorę. A myślałaś o basenie z maluszkiem? Bo ja pojęcia nie mam gdzie jest ozonowana woda, no ale to na pewno po 6tym miesiącu. ZAŁAMANA11 oj to przeszłaś z tym szczepieniem ale nie wyrzucaj sobie bo nie wiadomo jak mały zareagowałby na skojarzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no basen to na pewno ale za 3 m-ce. nie sądzę żeby gdzieś w rz była ozonowana woda. trzeba by bylo w okolicy szukać. Paczek marudzi 3 dzień chyba mamy kolejny skok rozwojowy.. co by sie zgadzało bo 12 tydzień leci. uhh ciężkie czasy idą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik w rzeszowie są takie cuda? ja mam niedaleko wiec chętnie bym skorzystala czy to w milenium? Jak to wyglada opisz cos wiecej:P) Moj maly coraz grzeczniejszy a wczoraj jak powiesiłam mu nowa zabawkę goscia nie bylo przez godzine prawie nieoddychal taki zafascynowany panem metka spoko sa te zabawki wbrew pozorom nic a wiedzialam ze maluch bedzie zainteresowany wkoncu jestem pedagogiem:) http://allegro.pl/k-s-kids-pan-metka-plyta-cd-dvd-ksiazeczka-i2258266049.html jest jeszcze z tej serii pani szeleścik i pan gryzak pewnie z czasem sie skuszę lubie takie inności moj maly mam wrazenie ze ma katar ale nieleje mu sie z noska tylko slychac jakby byl zakatarzony i oczka lzawia mialam dzis do pediatry ale strasznie duzo ludzi wiec chyba jutro udeze martwie sie co to moze byc mam nadzieje ze nie alergia bo na buzce tez takie ropowate mu sie robi oprocz bialego tradziku jak ktoras tu nazwala Załamana 1 nie martw sie kazdy maluch reaguje inaczej nie ma reguly po jakiej szczepionce szkoda tylko nozek moim zdaniem na tyle kloc to wiadomo ze opuchniecie wieksze lepiej skojarzonymi ja wiem ze troche kosztuja mi lekarka po ost szczeieniu kazala dawac panadol w zawiesinie 4ml co 4 godz gdyby wystapila temperatura albo czopek a raczej pol ale naszczesice obylo sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mój maluch też ma jakiś skok, niby wg wykresu to czas spokoju, ale od wczoraj jest masakra. ciągle placze, nie chce spać, no i non stop na cycku wisi. cały dzień i całą noc. Załamana - jak noc??? my też planujemy basen :) może już za miesiąc się uda :) bo od skończonego 3 mies można iść. woda ozonowana, na basenie cieplutko więc może się uda w maju, albo w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kwiatuszek - tak, w millenium hall. Co środę o 12:00 jest seans dla mamuś. Bilet kosztuje 15 zł. Sala jest nieduża, przez cały seans jest zapalone delikatne światło, żebyś sobie mogła z maluchem poradzić. Dodatkowo ciut ciszej jest i cieplej, ale jak mówię warto zabrać ze sobą kocyk albo coś do okrycia. Na środku sali na dole jest postawiony przewijak a pod nim pieluszki, chusteczki. Także w każdej chwili możesz z niego skorzystać. Oczywiście po wszystkim, większość biegnie przewinąć swe pociechy, ale obsługa nie jest zniecierpliwiona, wręcz przeciwnie. Spokojnie więc możesz się wygrzebać :D Przed seansem wyciągają również foteliki samochodowe, żebyś swojego nie targała, a żeby było gdzie bąbla posadzić jak mu się znudzi u mamy ;D Wczoraj widziałam jednak ludzi normalnie z wózkami, więc nie ma wcale problemu żeby swój zabrać. Wyciągali gondole, więc nie korzystali z fotelików. Za tydzień grają "Nietykalnych". Ponoć bardzo dobry film, ja się na pewno wybiorę. Ten wczorajszy był średni delikatnie mówiąc więc z maluchami czy bez możecie sobie "Zaginioną" odpuścić :)) Niestety jak ganiałam po Millenium z kuzynką (obie z maluchami w chustach) przed seansem to trochę się zgrzałyśmy bo tam ogólnie ciepło jest, albo klima nie wyrabia. Strach pomyśleć co będzie w lecie. Mocna klima wieje tylko w sklepach, przez co nie weszłyśmy do połowy sklepów z obawy o chłopców naszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA11
Hej Noc nie była aż tak straszna jak myślałam mały zasnął o 22.00 i obudził się o 1.00 na karmienie później wstał o 3.00 i noc już była dla niego zakończona także trochę nieprzytomna jestem. Ale jest trochę niespokojny nóżka już nie jest czerwona ale taka twarda w okolicy ukłucia za to ręka zrobiła się czerwona ale nie ma gorączki więc nie wiem. Jak wróci mąż to zobaczymy może pojadę do lekarza. Ach żal mi go strasznie wczoraj wyglądał masakrycznie serce mi pękało:(((( a łzy mu leciały jak z wodospadu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubik fajna sprawa z tymi szansami że można wybrać się z maluchem aż muszę sprawdzić czy w warszawie jest coś takiego bo z checiabym poszła. Moje dziecko mnie wczoraj zdziwiło do 24 oczy otwarte jak 5zł i w dzień drzemki też nie było ,pierwszy raz u nas była taka sytuacja, dzisiaj za to padam na twarz po wczorajszym dniu. Przyszla wczoraj huśtawka która zamówiłam małemu i kuzwa przysłali nie ta co trzeba teraz muszę czekać aż zrobią pismo reklamacje a potem dopiero wyślą kuriera zwrotnego. zdecydowałam się na hustawke arti beauty ciekawe czy wogóle będę z niej zadowolona ale cena całkiem nie duza jak na elektryczną hustawke więc chyba nie mam co wymagać. Powiedzcie mi czy wasze dzieci też są takimi nerwusami ? mój się dość często tak wkurza (np jak mu cycus się wyslizgnie ) aż robi się mocno czerwony na twarzy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik dzieki za info musze sie wkoncu zorganizowac i zaczac wyjazdy z malym bo jak narazie wydawalo mi sie ze on taki malenki no i ja sie stresowalam ze sobie nieporadze i do dzis tak mam ze maz musi z nami wszedzie ajjjj i taka zla jestem na to ze taka nieporadna ze mnie mama;( Dziewczynki mam problem z ubieraniem malego na pole ja wiem ze juz o tym pisalam ale to moja zmora bo nigdy nie wiem jak go ubrac zwlaszcza jak teraz cieplej sie robi mam tyle fajnych rzeczy a ciagle w kombinezoniku welurowym z podszytka czy wy juz ubieracie w dresik np. czy pod mam dac rajtuzki czy skarpety wystarcza i kocykiem przykryc blagam pomozcie bo to moja pieta achillesowa w wychowaniu:( Zalamana mojemu jak zrobil sie obrzek na nozce to posmarowalam altacelem i na drugi dzien zeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
ZAŁAMANA11- TAK, TAK ALTACET ŻEL JEST SUPER NA TE SPRAWY - SPRAWDZIŁAM TO NA STARSZEJ CÓRCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ubierania maluchów to u nas teraz ok 8-12 stopni. maluch ma na sobie body z długim rekawem, pajacyk cieplejszy, skarpety, kurtkę polarową, czapkę i szaliczek (chustke pod szyją). przykryty jest kocem (zwykłym polarowym). jak mocno wieje ( a wiatry są tu niesamowicie silne i mroźne) zapinam gondolkę. jak jest cieplej to tylko kocyk ma, bez góry-osłonki od gondolki. było już też na tyle ciepło (ok 3-4 tyg temu mieliśmy 20 st) że byl bez czapki i bez kocyka - samo body z krótkim, bluzeczka, spodnie, skarpety i kurtka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kwiatuszek - Ja też wszędzie z mężem i strach w oczach jak mialam sama sobie poradzić. ale prawda jest taka że zrobiło sie w 4 ścianach zbyt pusto i smutno. no to małego w fotelik i hej... bałam sie że on sam z tyłu, że nikt nie patrzy i nie pilnuje go, że sie zakrztusi że będzie płakał.. Ooo ale wkońcu wszędzie można sie przecież zatrzymać , w centrach handlowych są miejsca dla mam z dziećmi, a że dzieci płaczą to normalka i my to wiemy a stare baby niech sie gapia jak lubią :D im nikt buzi nie zamknie. także bierz malucha i ognia :D i widzimy sie w multikinie werka - na pewno wasze multikina mają to w ofercie. zalamana - nawet nie wiesz jak ja sie martwilam po szczepieniu ta goraczka. a plakal przeraźliwie :( też wzięliśmy refundowane ale teraz myślimy nad skojarzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszek- Ja gdzieś , kiedyś słyszałam taką zasadę i się jej trzymam. Ubierać dzieciaczka tak jak siebie plus kocyk :) Zatem dziś przy 12 stopniach Lucynka była ubrana w BODY Z DŁUGIMI RĘKAWKAMI, KOSZUKLA, WIOSENNA KURTECZKA, SPODENKI ZE STÓPKAMI I KOCYK NA TO :) Potem tylko sprawdzam po powrocie czy nie jest spocona gdzieś albo zimna jak nie to znaczy się było dobrze :) werka- ojj znam te nerwy... moja też taka nerwowa, nawet jak jej nie wygodnie na rękach to mi się spina cała i krzyczy! :) Jak ja poprawie to już zadowolona... A ja kupiłam też huśtawkę i ciekawa jestem czy warto było wydać pieniądze :) Czy bedzie chciała księżniczka się huśtać :) http://allegro.pl/hit-bright-starts-hustawka-hybrydowa-lew-11kg-i2264426452.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala agatka wiola dzieki za odpis z tego co widze to znowu az tak nie ubieram mojego malucha za grubo jak mi sie wydawalo nawet powiem ze za malo ale i tak mam wrazenie ze jest mu goraco ale napewno mam za gruba czapke juz czas kupic ciensza ale nie mam kiedy sie wyrwac do miasta Bubik wiem ze trzeba sie odwazyc ale powiem ci ze ciezko mi to przychodzi i taka zla na siebie jestem uwiazana siedze w domu wrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik, kwiatuszek@ Ja montuje fotelik na przednim siedzeniu. Wyłączam poduszki powietrzne, przypinam fotelik pasem, Małego też zapinam w foteliku... i jedziemy :) Póki jest malutki to nie wyobrażam sobie żeby wozić Go na tylnym siedzeniu. Wystarczy, że wypadnie Mu z buźki smoczek i już krzyk na całego- taki, że aż powietrza momentami nie nabiera, a wiadomo, że nie zawsze można od razu się zatrzymać, przesiąść do tyłu i uspokoić dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak trochę podrośnie i będzie jeździł w innym foteliku, w takim który można montować przodem do kierunku jazdy to będzie siedział z tyłu. Wtedy będę miała Go na oku patrząc w lusterko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka my dzis caly dzien na polku bo od rana zlosc straszna kupy brak baczkow tez jeszcze maz dzis caly dzien do 20 w pracy oj ciezko i jakos dluzy mi sie dzisiaj strasznie pewnie smiejecie ale nadal dogladam i sprawdzam czy odpowiednio ubralam Wiola 100 fajna ta hustaweczka :) co do ubioru zasada spoko ale jak mam to robic skoro ja ganiam juz z golymi stopkami i w krotkim rekawku :) ajjjj no niezanudzam was tym ubieraniem ale dalej nie wiem czy dawac te rajtuzki pod spodenki dreskowe czy nie? pogoda ladna jak dla mnie juz upal ale ja nigdy nielubilam miec zaduzo na sobie Przyszla dzis karuzelka rainforest fishera uzywana za 100 zl powiem wam jak nowka wszystko spoko ale obawiam sie ze jest ona za powolna i za cicha spokojna muzyka jak dla mojego smyka jeszcze jej nie widzial bo narazie spi zobaczymy oby tak jak u was dzialala cuda i interesowala na dllluuuugi czas:) Dziewczynki czy wy wiecie jak jest z tym rodzinnym bo ja sie jeszcze nieorientowalam to przysluguje kazdemu? co mam zrobic zeby dostac? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Dawno nie pisałam, ale Juleczka pochłania cały mój czas:) a w wolnych chwilach zaszywam się w wannie pełniej wody:) Dzisiaj miałyśmy iść na spacer ale na drodze stanął nam okropny deszcz więc zostałyśmy w domu:) Malutka śpi więc postanowiłam napisać:) Juleczka rośnie jak na drożdżach:) Mama ostatnio stwierdziła że wygląda jakby miała pół roku:) Później prześlę jej zdjęcia na skrzynkę:) I teraz jakoś wszystko się unormowało:) Chodzi spać o stałych godzinach, w nocy potrafi przespać nawet 5-6 godzin więc na brak snu nie narzekam:) Tylko martwi mnie tak narośl po wewnętrznej stronie ust... ciągle rośnie i rośnie... 10 maja mamy wizytę na oddziale chirurgii plastycznej - będą pobierać jej próbkę do badań i zobaczymy co dalej. Mam nadzieję że to nic poważnego. Pozdrawiam cieplutko wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna - o dziwo mój Bąbel sporadycznie urządza krzyki w aucie. Raczej idzie spać. Do tej pory raz tylko płakał ale nie zatrzymywałam się. On smoczka nie toleruje do tej pory, także czy bym go widziała czy nie to raczej niewiele bym mu pomogła :) Wiola - dobra zasada, sama się jej trzymam, czyli to co ja ubeiram + czapeczka + kocyk. @kwiatuszek - o jakim rodzinnym mówisz? my dziś też zaliczyliśmy dłuuugi spacer bo w domu nie zbierało się do spania. W wózku pozłościł się jeszcze 10 min i zasnął. A że słonko było piękne wygrzałam się i on się przespał :D Zajadam gofry z bitą śmietaną bananami i powidłem :D łaaaaa ale mam dziś dobry humor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula - mam nadzieję, że to nic poważnego i że szybko opanujecie sytuację. Daj znać po wizycie co i jak. Całusy dla Julki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz twierdzi że to znamię wrodzone... ale to pojawiło się jakieś 3 tygodnie po porodzie i ciągle rośnie... wizytę mamy dopiero za 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, wyjeżdżamy zaraz na 3 dni relaksu z mężem i ze Stasiem :) mąż zaplanował jakieś niespodzianki, chce chyba żebym się wyluzowała i nie martwiła tym seksem... a raczej jego brakiem. jestem ciekawa i podekscytowana :) :) wciągnął w ten plan moją rodzinę, ale nikt nic nie chce mi powiedzieć. do tego zaczęły mi się jakieś upławy, szkoda gadać. miłego weekendu dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA11
Hej dziewczyny Czy wasze dzieci tez robią kupkę po każdym jedzeniu? Bo mój tak od 4 dni robi po każdym niby wygląda tak jak zawsze , niema gorączki więc to chyba nie biegunka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) dawno nie zagladalam do was:) Zalamana ten altacet najlepiej nalozyc odrazu po przyjezdzie do domu ze szczepienia aby obrzek wogole sie nie pojawil,ja tak zrobilam i nie bylo sladu! Mala miala refundowane szczepionki bo ja nie chce skojarzonych i nic a nic jej nie bylo,wiec nie mysl,ze to wina tej szczepionki bo moglo by byc podobnie po skojarzonej tez...i zglos to lekarzowi,czasami sie dzieci nie szczepi ponownie przy takich reakcjach. Zreszta ja tak mysle,ze czy wybierzemy refundowane czy skojarzone,stres jest ten sam - zawsze czlowiek bedzie watpil jakie rozwiazanie bylo lepsze....:( Czytam,ze chodzicie z maluchami do sklepow i kina a ja sie boje miedzy ludzi z mala chodzic aby sie czyms nie zarazila...ale karmie piersia wiec chyba ta ochrona wystarczy:) musze zaczac z nia wychodzic:) Kurcze,tez mam chuste ale mam stres mala w nia wlozyc:D Jakie macie chusty??? bo ja mam elastyczna:) jak wiazecie??? bo kieszonka juz dla mojej niuni za mala a zabka od 3 miesiaca...i tak chusta lezy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×