Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie mogę spełnić wszystkich po

Szlachetna paczka

Polecane posty

Gość gość
Kurde, no naprawdę, mieszkają na 1 pokoju, to wybudujmy im dom... Ja też nie miałam gotówki na mieszkanie, więc wzięłam kredyt! Niech zrobią tak samo! A co najstarsza córeczka nie pracuje? Dzieci tylko w tę patologię sprowadziła, a ich ojciec gdzie? Niech się wyprowadzą dorosłe dzieci na swoje, ojca do jakiegoś ośrodka, zaraz się więcej miejsca zrobi matce i temu niepełnosprawnemu. Co za ludzie, brak słów! x x x Na twoja głupotę to brak słów.... :( Po pierwsze, jak maja ok. 600 zł na osobe to nikt kredytu im nie da. Akurat budowa domu najtanszym sposobem jest swietnym rozwiazaniem dla tak duzej rodziny, bo w innym razie potrzebowaliby b duzego mieszkania, które jest znacznie drozsze ze względu na b wysokie czynsze. Proponujesz zeby ojca dac do jakiegos osrodka, oni nie maja na pewno pieniedzy na opłacenie, rozumiem ze cos typu DPS? Czyli ma isc z publicznych pieniedzy jego pobyt w DPS? Mierzi cie jednorazowa pomoc typu szlachetna paczka i to od osób prywatnych, wolalabys za to z własnych srodków- bo na to ida pieniadze z podatków- opłacac pobyt w placówce nie wiadomo ile lat- w przypadku niepesłnosrpawnych taki koszt jest szacowany na ok. 3,5 tys zl na mc. Ja sie nie dziwie, ze to forum jest nazywane forum dla kretynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jaki sposob zglosić rodzinę do szlachetnej paczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena76
Ja w tym roku razem z mężem robimy taką paczkę dla pewniej wielodzietnej rodziny, sami staramy się o dziecko, więc chcielibyśmy pomóc innym rodziną z potomstwem. Ludzie których wyszukałam , potrzebują kurtek dla dzieci i ciepłej odzieży, myślę, że wszystko zamkniemy w kwocie mniejszej niż 500 zł. Oczywiście ,że są rodziny które potrzebują pomocy, ale nie akurat pralki możesz poszukać innej potrzebującej rodziny, nawet w swojej miejscowości, mojej siostry córka jest wolontariuszką w CARITAS i nie dawno robili paczkę dla biedniej rodziny z mojej miejscowości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiste jest że wiele z tych rodzin potrzebuje pomocy, takiej prawdziwej pomocy bo sami sobie nie poradzą. I myślę, że tego nikt nie podważa. Ale oczywistym też jest fakt, że wiele z tych potrzebujących rodzin jest potrzebującymi na własne życzenie. To czasami nie są wypadki losowe gdzie rodzina nagle wszystko traci. Czasami ludzie mogą coś zmienić ale tego nie robią z nadzieją, że znajdą się "durni" i im pomogą. W ubiegłym roku do szlachetnej paczki była zgłoszona rodzina którą znam. Owszem, sytuacja nieciekawa, bieda, być może głód, brak pracy. Tylko, że oni woleli dostać rybkę niż wędkę. Do pracy nie pójdą - bo za ciężko a to praca uwłaczająca ich godności bo oni by chcieli na dyrektora najchętniej a nie kasę do biedronki czy do sprzątania w biurze. Zdaję sobie sprawę z tego, że są ludzie którzy nie kręcą, nie kombinują, nie oszukują. Ale ja przez internet nie jestem w stanie zweryfikować kto jest uczciwy a kto jest kombinatorem i leniem patentowanym. Gdybym opierała się tylko na tym co przeczytałam na stronie szlachetnej paczki to tą rodzinę uznałabym za naprawde potrzebującą ale znając ją też prywatnie "na żywo" sprawa wygląda już inaczej. Dlatego ja nie pomagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powtarzam pytanie-w jaki sposob zgłasza się rodzine do szlachetnej paczki? wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goś edytać
jestem sąsiadką dziewczyny z zanikiem mięśni , ja pisałam w zeszłym roku juz ale nie powiodło sie to ,wychowuje sama 3 dzieci najmłodsze ma córka 18 miesięcy syn 5l i najstarsza córka 9l idzie do komunii sw .mam kąt ale w opłakantm stanie nie stac jej na remąt.a ona oprócz dzieci nie mam nikogo idzie zima i aż mnie to przeraża jak ją przetrwa, ,a ona ledwie wiąże koniec z końcem ledwie starcza od miesiąca do mieniąca. proszę pomóżcie to jest błaganie o pomoc potrzebuje pomocy. a szczególnie proszę o jakąś pomoc tej dziewczynie ,tak strasznie doświadczonej przez los. nie ma ani rodziny ani rodziców była wychowanką domu dziecka sióstr zakonnych. ona chce żyć dla tych dzieci , żeby one nie przeszły tego co ona .ale jak żyć w takich warunkach bóg zapłać za jakom kolwiek pomoc zgadza się na podanie adresu,nie ma nic do ukrycia . można ją poznać i zobaczyć w jakich warunkach mieszkają . pozwole sobie podac numer tej dziewczyny tylko prosze jesli ktoś nie ma zamiaru udzielic pomocy zeby nie dzwonic z niemoralnymi propozycjami iż bardzo jest wrażliwa i ma dni kiedy wybucha płaczem 793284547 eliza261105@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na twoja głupotę to brak słów.... smutas.gif Po pierwsze, jak maja ok. 600 zł na osobe to nikt kredytu im nie da. Sama jesteś głupia. Mnie się nikt nie pyta, czy mnie stać na drugie dziecko, a może też bym chciała. Ale mam kredyt i nie mogę. A taki dostanie chat za darmo, bo jest leniem i pasożytem. Niech najstarsza idzie do pracy, zamiast dzieci robić, to dostaną kredyt! A nie dwójkę dzieci urodziła, na 1 pokoju na kupie! Ludzie nie myślą i później tak wychodzi. Zaczyna się od pralek a kończy na domach jak widzę! Jeszcze tylko auta brakuje w tych marzeniach, najlepiej z salonu i to nie obciachowa marka tylko bmw bo patoli tylko taka imponuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość edyta
i dodam jeszcze ze ta dziewczyna była zgłoszona w zeszłym roku do szlachetnej paczki .znalazł sie darczyńca był to nowo otwarty hotel naobiecywali gruszek na wierzbie i jej i dzieciom .ale na tym sie skończyło dziewczyna wyraziła zgodę na udział w tv chcieli zrobić sobie reklamę ,przeciągali finał do kutego mieli zabrać ja z dziećmi do hotelu na ferie a ekipa miała zrobić remont no ale na obietnicach sie skończyło przywieźli kaloryfery drzwi dywan i płytki zostawili pod domem i odjechali i powiedzieli ze sie wycofują a to jest watek mój z zeszłego roku """#22 edyta 2013-10-24 12:33 jestem sąsiadką dziewczyny z zanikiem mięśni , wychowuje sama 3 dzieci najmłodsze ma 5 miesięcy .mam kąt ale w surowym stanie bez ogrzewania i ciepłej wody, ale do opieki nie pójdzie bo jak ona mówi to się boi pijakom dają a ludziom w biedzie nie pomogą ,tylko dzieci umią zabrać bo nie ma warunków .a ona oprócz dzieci nie mam nikogo idzie zima i aż mnie to przeraża jak ją przetrwa, jej 7 letnia córka kiedyś powiedziała że ona nie chce nic tylko żeby było ciepło , żeby była ciepła woda. chciałaby się wykąpać w wannie ,i żeby leciała ciepła woda z kranu. ja niestety nie jestem wstanie spełnić tego życzenia ,a ona ledwie wiąże koniec z końcem ledwie starcza od miesiąca do mieniąca. proszę pomóżcie to jest błaganie o pomoc potrzebuje pomocy. a szczególnie co ogrzewania ,o tym marzy jej 7 letnia córka .drzwi wejściowych bo ma zatkane kołdrami, okna w zimę też są zastawione starymi gąbkami i kołdrami..prosz ę o jakąś pomoc tej dziewczynie ,tak strasznie doświadczonej przez los. nie ma ani rodziny ani rodziców była wychowanką domu dziecka sióstr zakonnych. ona chce żyć dla tych dzieci , żeby one nie przeszły tego co ona .ale jak żyć w takich warunkach bóg zapłać za jakom kolwiek pomoc zgadza się na podanie adresu,nie ma nic do ukrycia . można ją poznać i zobaczyć w jakich warunkach mieszkają . eliza261105@interia.pl:::::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efff12
Witam, mam pytanie. Chciałabym przygotować w tym roku SzP a czasu juz niewiele pozostało. Czy musze kupić naprawdę wszystko, co podała rodzina? Wszystkiego nie dam rady, ale część na pewno. Skołowana jestem.. A może ktoś z okolic Starachowic w trudnej sytuacji czegoś potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja bym chciała dostać w szlachetnej paczce butle na gaz 11kg bo nie mam na czym gotować, prąd wychodzi za drogo, albo z 2 worki węgla bo w domu zimno 14-15 stopni, okna wymienione na nowe ale takiej jakości że dalej wiatr hula po mieszkaniu, jakbym nie musiala kupować opału to na jedzenie by było, dzieciak nawet obiadów w szkole nie dostaje bo mops nie chce opłacić, zresztą ja już też nie chcę mieć z nimi do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
tak tylko ta dziewczyna co oniej pisze nie dość ze sie im spalił dom, jej matka załamała sie i popełniła samobójstwo została zupełnie sama bez żadnej rodziny jedyne co ma to dzieci stara sie jak morze zeby im nic nie brakowało ale czasem juz nie daje rady stara sie tego nie pokazywać ale jej córka czasem mówi ze mama w nocy płacze ,My jak istniał caritas pomagaliśmy ale niestety juz nie ma przy naszej parafij a dla tych dzieci przydałaby sie jakaś paczka słodycze żywność chemia artykuły szkolne morze ktos by miał jakieś używane ubrania i buty na zime mile widziane na chłopca 28 na dziewczynkę 32 i na najmłodsze 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscedyta Co z ojcem dzieci tej kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez biorę udział w tej akcji. Tak to prawda ze trzeba kupic wszystko, na mnie naciska wolontariuszka jak za każdym razem z nią rozmawiam ze dla rodziny jest ważne wszystko z tej listy. osobiście biorę udział dopiero pierwszy raz. I nie mam jeszcze wyrobionego zdania na ten temat, wiem tylko tyle ze trzeba dobrze sie zastanowić i wybrać dobrze rodzine. mam nadzieje ze moja rodzina bedzie zadowolona z paczki która ode mnie dostanie bo robię ja cały czas o nich myśląc. Dodam jeszcze ze mój maz nie pomaga mi w tym projekcie on uważa ze wszyscy to naciągacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
jwali chodzi o ojca dzieci to szkoda słów alimenty ma od funduszu a za dużo zeny to opisać, a nawet ciężko to opisać ale myślę ze jak ktoś chce pomóc tej rodzinie może wtedy poznać i porozmawiać bo inaczej nie da sie napisać tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak jest z zanikiem mięśni i ma sie jedno dziecko po co sobie robić dodatkową dwójkę, jeszcze sama wychowuje na dodatek jak jej ktoś pomoże w tym roku to zrobi sobie kolejne dziecko.to jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEDYTA
szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze lepiej oceniać i mieczy wszystkich jedną miarą to juz ostatnia moja wiadomość gdzie można usunąć to ogłoszenie dziękuje i życzę tej osobie która tak napisała spokojnych zdrowych i ciepłych świąt BOŻEGO NARODZENIA a ja będę chciała pomóc w jakiś inny sposób ale na pewno nie przez internet z BOGIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WITAM i pozdrawiam wszystkich którzy myślą że ..........oj tam szkoda pisać pozdrawiam tylko potrzebujących i wspierających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama celestyna
Witam ponowinie pytam gdzie mozna otrzymac taka paczke jestem mama samotnie wychowuje mojatrzy letnia coreczke jest nam bardzio ciezko nie starcza nam na nic dosłownie ledwo wiaze konec z koncem nawet w tej chwili jest chora bo czesto choruje zostawie swoj numer kontaktowy moze ktos mi pomoze moze ktos wie gdzie sie zwrocic o taka pomoc .pozdrawiam502-823-565

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam z tego co się oriętuję to przez mops on zgłasza i przychodzi wolontarjat na wywiad i wciągają na liste gdzie darczyńca sobie wybiera rodzinę .powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama celestyna
ale czy to w kazdym mopsie ? bo ja jestem z łodzi i nie wiem czy tu tez ale jutro zapytam pracownika socjalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mops czy mopr obojętne tylko nie wiem jak z terminami u nich jest czy to akcje są tylko przed świętami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam przygotowuje paczke dla pewnej kobiety oczywiscie w ciezkiej sytuacji,ma wiele potrzeb i to nie tanich,nie jestem w stanie wszystkiego kupic zwłaszcza wegla którego potrzebuje,dlatego zaproponowałam jej bardzo duzo drzewa do opału.Zgadnijcie jaka była odpowiedz??? drzewa nie chce woli wegiel bo jest lepszy i to najlepiej 1,5 tony.Jeżeli ktos jest naprawde w potrzebie to i z drzewa bedzie sie cieszył.Zraziłam sie do szlachetnej paczki i na nastepny rok na pewno nie wezmę juz udziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama celestyna
Pytałam w mopsie nic o tym nie wiedzia bynajmiej taka dostalam odpowiedzi pytalam w caritasie oni to juz wogule maja swoich podopiecznych a inni nie maja u nich szans takze jak ktos naprawde potrzebuje pomocy to jej nie dostanie.pomimo ze nie mam takich wielkich potrzeb to nawet na najmiejsza pomoc nie moge liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamkaaaa
Jak co roku pomagamy w szlachetnej paczce, w zeszłym roku pomogliśmy stworzyć łazienkę bezdomnemu po udarze meszczyźnie mieszkającemu w baraku... w tym roku padło na samotną matke z 3 dzieci... wszystko pięknie ładnie.... Ale dlaczego ciągle dodawne są rodziny do puli województw. na początku zaczęto z 14 tyś rodzin a teraz jest już 18 tyś ( tydzień do końca akcji)!!!! i jeszcze dublujecie rodziny doszczepiane z innych województw bo tatmte sobie nie radza ... Jakby można było pomóc wszystkim to spoko ale potrzeby jednych są za duże ... jakby cobie tak policzyć ze jedni chcą OPAł, PRALKĘ, PIEC, JUNKERS, CAŁOŚC UBRAŃ... ciekawe jaki naiwny ma 10 tyś w portfelu na już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gośćEdyta.Mieszkam w Belgii do Polski przyjeżdżam na święta Wielkanocne,przez ten czas chciałabym skompletować paczkę dla twojej koleżanki.Zabawki dla dzieci,jedzenie,ubrania,chemia.Jak można się z panią skontaktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama samotnie wychowujaca
ja nie potrzebuje pralki ani opalu ani nic z tych rzeczy wienc nie rozumiem o czym piszesz .raczej watpie ze kogos doczepiaja do tej listy bo pytalam i nie ma juz takiej mozliwosci.jedyne na czym mi zalezy to na zabawce dla dziecka pod choinke i jedzieniu na wigilijny stol i cieplych ubraniach dla nas wienc nie piszcie ze wszyscy maja takie wielki wymagania bo nie prawda to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też bym wolała dostać jedzenie,ewentualnie buty zimowe dla córki nawet używane niż jakieś tam sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziny zgłaszane do SzP mogą być przez MOPS, szkołę, lekarza, pielęgniarkę, nawet zwykłych ludzi, którzy wiedzą, że jakaś rodzina, osoba znajduje się w trudnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nikt nie zgłosił chociaż znają moją sytuacje. Niedawno pani z MOPS powiedziała żebym odwiedziła ich placówkę i spytała o to panią X. Gdy tam zaszłam zrobiono wielkie oczy że nabór był we wrześniu i już nie mam co szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam nieraz widnieje, że po zrobieniu opłat zosatje ok 200 zeta na osobe.. Mi czasem zostaje o wiele mniej! A nie siedze w domu na zasiłkach!!! Wiekszości rodzin z tych paczek to by sie przydał zapas prezerwatyw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×