Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zabajona

Czy są wśród Was kobietki, które chcą zostać mamami cz. V wiosenna

Polecane posty

wyprzedzę Twoją wypowiedź, bo jesli nie - to może się okazać, że cały czas bierzesz luteinę w czasie, kiedy mogłaby być owulacja. Progesteron podany zbyt wczesnie hamuje owulację. Jak długo starasz się o dziecko. Z tego co ja wiem, to często zaleca się branie tego hormonu około 4-5 dni po stwierdzonej owulacji. Chyba że twoje problemy sa inne i narazie lekarz daje ci na regulowanie cyklu ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bo nigdy tego nie robilam tych testow:( i niewiem( czy mam:( owulacje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia, a czemu lekarz zapisał ci luteinę? jaki mialaś problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam ostatnio u gina i kazal brac mi tak jak biore te 10 dni..kurde chyba je odstawie bo jak ma mi jeszcze owulacje psuc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leczylam sie na karowej i stwierdzili tam ze mam na jajnikach pecherzyki ...i od tego sie zaczelo a poszlam do nowego gina to stwierdzil ze u mnie wszystko dobrze jest ze moze byc inna przyczyna tego zle trafiamy ..itp:) juz sama nie wiem ale kazal brac luteine i dlatego postanowilam zrobic test owulacyjny..czy to mi cos da :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem kasia, może warto skonsultować się z innym lekarzem z poradni niepłodności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkkasia - a monitorowali cię w ogóle, sprawdzali ci owulację ? bo tak to się nie ustali i możesz robić te testy owulacyjne bez powodzenia. A badania hormonów? Dziwne mi się wydaje, że najpierw te badania, a potem stwierdzanie, czy wsio jest ok. Ja co prawda tez badania przeszłam PO braniu progesteronu, ale u mnie ewidentnie skrócił się cykl o 4 dni i dlatego dali mi ten hormon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie zmienilam lekarza i powiedzial ze ja jestem plodna ze moge miec dziecko tylko musze trafiac na ten dzien ..i kazal zrobic test owulacyjny ale czy mi to cos pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym kkkkasia - ja brałam to 5 cykli i odstawiłam - cykl jest już normalny (jeśli chodzi o długość) po progesteronie. Ciąży co prawda tez jeszcze nie ma, ale póki co ... wiem, ze akurat te sprawy mam już ok. Strasznie długo bierzesz luteinę, nawet nie sprawdzają, czy twój cykl będzie regularny bez leku. Moim zdaniem powinnaś wybrać innego lekarza i jeszcze to skonsultować. A przede wszystkim sama zrób sobie monitoring, naprawdę warto, wtedy jestes pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkasia, monitoring jest dość istotny w stwierdzeniu kiedy i czy w ogóle dojrzewa pęcherzyk, kiedy pęka. Bez tego lekarz nie może powiedzieć ci nic NA PEWNO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz mi czy to trzeba miec skierowanie na ten monitoring czy sama ide i robie kiedy chce i czy mi cos wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cena jest rózna w zależności od miasta; ja płacę 40 zł za 1 usg. A najlepiej zrobić usg zaraz po miesiaczce, żeby zobaczyć, czy dojrzewa pęcherzyk, potem w zależności od jego rozmiarów lekarz ustali ci sam następny termin usg, pęcherzyk rośnie średnio 2 mm na dobę, do owulacji powinien osiągnąć ponad 20 mm. No i potem trezba sprawdzić, czy pękł. To ważne, naprawdę. Musisz znaleźć jakiegoś prywatnego lekarza i umówić się sama z nim. Niestety robienie państwowo monitoringu jest rzadkoscią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skierowanie dają raczej w przypadku państwowego monitoringu, a prywatnie sama musisz zabiegac o to, by z lekarzem umówić się na monitoring. Na podstawie twojego cyklu lekarz sam ci powinien zaproponować terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide do niego pod koniec marca i postaram sie z nim pogadac o tym... monitorowaniu usg:) zobaczymy jak podejdzie do tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia zazwyczaj robi się usg około 10 lub 11 dnia cyklu, zależy od długości cyklu. Potem lekarz powie ci kiedy masz przyjść drugi raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia zazwyczaj robi się usg około 10 lub 11 dnia cyklu, zależy od długości cyklu. Potem lekarz powie ci kiedy masz przyjść drugi raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też czytam z zapartym tchem ile Wy wszystkie wiecie na te tematy, a ja podczytuje i się uczę....powiedzcie mi jak to jest jak owu jest wcześniej niż powinna być np przed 11 dc (ja mam cykle 30to dniowe) to wtedy też powinna być wcześniej? czy niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana, jeśli owulacja jest wcześniej to @ też bo przychodzi zazwyczaj 14 dni po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnA, mi ginka powiedziała, że owulacja może występować róznie u różnych kobiet, moja uroda jest chyba taka, ze mam ją około 10 dnia cyklu. Zresztą usg z 9 dnia cyklu potwierdziło, miałam pęcherzyk blisko 2,5 cm. W 11 dniu cyklu już go nie było. CHYBA pękł. :) Ale ja mam cykle krótsze niż Ty, bo około 25-26 dniowe. U ciebie owulacja może przypadać około 16 dnia cyklu, bądź też 14 dnia cyklu. Więc okres okołoowulacyjny u Ciebie jest tak 12-14 dc. Ale warto strzelić poprawki, albo zrobić przedbiegi :) Jak masz regularne cykle, to RACZEJ Twoja owulacja jest tak około 16 dnia cyklu. A jak z tempką, mierzyłaś ją kiedyś?? Bo ona też sporo może potwierdzić, jak doda się do tego objaw śluzu oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale namotałam, :) mam nadzieję że kumasz :) oczywiście foli potwierdziła moją nikłą wiedzę :) kkkkasia - nie mam dziecka, staram sie o nie już 8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tempke mierzyłam kiedyś przez dwa cykle z rzędu i do tego obserwacja śluzu wskazywały na to że owu mam mam włąśnie wtedu co mówisz Zabajona i cykle (oprócz tego kiedy robiłam ten nieszczęsny test) są regularne, a wiem właśnie że 14 dni po owu przychodzi @, wolałam sie dopytać Was czy mogłoby się zdarzyć inaczej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana, mi się nigdy nie zdarzyło odkąd monitoruję cykle, ew. może @ raz przyszła po 15 dniach ale nie zanm dokładnej godziny pęknięcia pęcherzyka więc mogło w rzeczywistości być to 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest że czasem dziewczyny pisały że miały owu dopiero ok 20-21 dc, z czego to może wynikać? czy to się zdarza tylko przy długich cyklach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×