Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość gość 21
Witam:] Mam pytanko... Od 14 dni biorę Yasminelle (wcześniej nigdy nie stosowałam pigułek) w siódmym dniu stosowania zaczełam brać Metronidazol dopochwowo, ponieważ lekarz stwierdził u mnie zapalenie pochwy. Problem jest w tym ze plamienie dość obfite nie ustaje,czy to jest normalne powinnam sie martwić? Pomocy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillaa
aa, młoda położna, jeszcze jedno: gdy rozpocznę 3 blister bez tej przerwy to jestem bez zmian zabezpieczona przed ciążą czy coś tam "wariuje"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nikko --- to sa stopnie specjalizacyjne.Ale lekarz z pierwszym stopniem moze byc o niebo lepszy niz ten np z drugim.Jezeli chodzi o sprawy hormonale to udaje sie do ginekologa -endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 21
młoda położna mogła bys zerknać na moj problem powyżej:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikko
Wiew: domyślam się, że wolałabyś odpowiedź aby nie odstawiać... ale ja myślę, że zdrowie jest wazniejsze... nawet jeśli okaże się że to nie było konieczne zawsze chyba lepiej dmuchać na zimne. jak się okaże, że wszystko ok to chyba bez problemu możesz wrócić do tabsów?? albo po jakiejś przerwie. ja bym odstawiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikko
no to się za późno zapytałam, bo ze swoimi hormonami byłam u zwykłych ginekologów, ale chyba uważają, że się na tym znają bo mnie nie przekierowali ;) co do tych stopni specjalizacji to się z Tobą zgadzam w 100% bo kiedyś byłam u pani ginekolog II stopnia i okazała się niedouczoną babą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Wiew --- sam magnez nie pomoze, musi byc z potasem.Np aspargin. Jezeli to sa bole obydwu nog to bym brala dalej.Jezeli bol sie nie zmniejszy do konca blistra pomimo brania asparginu to wtedy bym zmienila. Bole nog mialam przy yasmin i przy yasminelle.Tabletki maja w skladzie drospiron ,ktory najbardziej odpowiada za te bole.Przy yasmin bole mi przeszly w polowie 2 blistra i nie pojawilay sie przez nastepny rok.Przy yasminelle nie ustapily.Zmnielam po 5 blistrze. Mozesz jeszcze wybrac sie do lekarza rodzinnego zeby ocenil wygl;ad twoich nog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiew
zaczelam brac aspargin ale chyba po 2 tabletkach jeszcze sie nic nie zmieni... a bole w obu nogach ale w jednej zdecydowanie bardziej... w kazdym razie dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nikko --- do tej pory spotakalam tylko jednego lekarza,ktory powiedzial,ze sie na czyms nie zna... Dla mnie osobiscie gin-endo jest wiekszym autorytetem w dziedzinie hormonow ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 21
Sorki ze jestem taka natrętna ale stronę wcześniej zgłosiłam sie do was z moim problemem. mogę liczyc na wasza pomoc bo troszkę sie martwie . Z góry dziękuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość 21 - twoj problem wyjasniony jest w ulotce, poza tym na forum pojawil sie milion piecset sto dziewiecset razy wiec moze z łaski swojej sprawdz sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
gość 21 --- jezeli rzeczywscie jest obfite to ja bym sie skonsultowala z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 21
Dziękuje za odpowiedz pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikko
ja jeszcze nigdy nie spotkałam takiego;) a co do tej babki to byłam u niej jak miałam hmm 17 lat bo miałam baaaardzo żadko okresy. wtedy nie miałam 9 miesięcy... a ona nawet mi usg nie zleciła, nic nie przepisała, powiedziała że w moim wieku to normalne... myślę że raczej w wieku 13 lat to normalne... później trafiłam do innego ginekologa który od razu wziął się do rzeczy i jest o niebo lepiej, choć też nie idealnie ale teraz dzięki yasminelle myślę, że będzie już idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillaa
aa, młoda położna, jeszcze jedno: gdy rozpocznę 3 blister bez tej przerwy to jestem bez zmian zabezpieczona przed ciążą czy coś tam "wariuje"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Młoda Położna- co do torbieli...jestem po laparoskopii lewego jajnika, bo miałam wielką torbiel o wymiarach 15cmx12cm,częśc jajnika mam wyciętego...zabieg miałam jakieś 7 lat temu. Od zabiegu jest wszystko dobrze,tyle,że nie miałam miesiączek po kilka tygodni,i bardzo bolesne ...od 3 miesięcy biorę yasminelle, i mam nadzieje,że nie bede powstawały torbiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia022
Mam pytanie :( Biore Yasminelle 13 dzien[znaczy o 23:10 wezme juz 13 tabletke] od 10 dnia moj chlopak we mnie konczy. Nie ma ryzyka ciazy, prawda? Bo kolega wlasnie mnie troche nastraszyl, ale na opakowaniu i na insomnii czytalam, ze jest się chronionym od 1 dnia [tak zaczelam je brac w 1 dzien okresu] dodam, ze mam krwawienia[caly czas, od 1 dnia] - no moze nie liczac dzis, bo dzis bylo mniejsze. Proszę o szybka odpowiedz, bo bardzo się zdenerwowalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Lillaa --- poczytaj ulotke.Prosze Cię.... mloda_23 --- 3 raz juz to wklejasz i nie bardzo wiem co ja mam z tym zrobic? Karolcia022 --- a komu bardziej wierzysz? Ulotce czy koledze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaa
proze o odpowiedz;) plamienie trwało pare dni po zakonczeniu okresu. Jednak caly czas boliu mnie dół brzucia. Zostały mi 3 tabletki a teraz wystąpilo plamienie, ale takie jakiego jeszcze nie bylo.Cośjakby bardzio skąpy okres. o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Milion postow dotyczacych plamienia i ciagle malo.....A wstarczy zajrzec do ulotki.Rownie dobrze mogliby przestac ulotki produkowac.Szkoda drzew...Poddaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillaa
właśnie w ulotce nie piszą nic o tym. podają tylko instrukcję jak przesunąć miesiączkę, ale nic nie ma o tym czy bezpieczeństwo ulega zmianie czy też nie... ja nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Lillaa ---- i jaki z tego wniosek? Skoro nic nie pisza to znaczy ,ze nic nie ulega zmianie,bo gdyby bylo inaczej to by cos o tym wspomnieli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillaa
wolałam się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
a ja dzisiaj byłam u gina, w sprawie żył i pajączków i bóli i przepisał mi cilest zamiast yasminu. mam nadzieję że to pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia022
młoda położna - no wiem, ale jakos tak się scykalam, bo jego dziewczyna tez Yasminelle zazywa i tak mi napisal :( Czyli jezeli biore tabletki [nie mialam zadnej przerwy, nie zapomnialam i się nie spoznilam] to nie mam się co martwic ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
a wiecie ile cilest teraz kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia022
noito sprawdz na www.insomnia.pl w dziale seks, temat Pigułki antykoncepcyjne, tam chyba były wszystkie :) A jak cos to się w aptece spytaj, bo wszedzie inaczej kosztuja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia022
młoda położna - i jeszcze mam pytanie co do tych krwawien :( Czy to normalne, ze tyle trwaja? I czy powinny się takto pojawic w ciagu tych 7 dni przerwy ? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tyle papieru marnuje sie na ulotki? Po co? Naprawde sie poddaje....Mozna pisac w kolko to samo a to i tak idzie na marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
młoda położna ---- naprawde Cie podziwiam.I tak długo wytrzymałas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×