Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Gość bambinko
czesc mi sie wydaje ze farba ciemny blond nie pokryje Ci wlosow brazowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babygirll
ja mam powiązania genetyczne, oddziedziczyłam kolor po rodzicach http://www.handsomemen.pl/wlosy,wlosy,kolory_wlosow.html Kolor twoich włosów determinowany przed narodzinami i jest dziedziczony od rodziców, jednakże nie zawsze kolor będzie ten sam, co u nich. To spowodowane jest sposobem, w jaki dziedziczone cechy są przekazywane w genach. Jeśli odziedziczysz gen czarnych włosów po matce i gen włosów jasnych po ojcu, a wiadome jest, że nie możesz mieć obydwu tych kolorów na raz, jeden z tych genów musi być dominujący. Gen czarnych włosów dominuje nad genem włosów jasnych, który z kolei dominuje nad genem włosów rudych. Kiedy odziedziczona cecha jest dominująca, oznacza to, że zawsze się ujawnia, a każdy inny odziedziczony gen pozostaje ukryty. Jednakże ten zamaskowany gen zostaje zapisany i może połączyć się z innymi genami, umożliwiając tym samym jego ujawnienie. Dla przykładu, ty i twój partner moglibyście oboje mieć czarne lub brązowe włosy, ale jednocześnie posiadając zamaskowany gen włosów rudych. Jeśli wasze dziecko odziedziczy oba geny odpowiadające za rude włosy, będziecie zdumieni gdyż wasze dziecko będzie rudowłose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera541
witam:) 2miesiące temu miałam ściągany kolor z ciemnego brązu. na to miałam położony kolor orzechowy,ale z rudym odcieniem. mam juz spory odrost i chciałabym coś nowego. myślę nad ciemnym blondem casting a jasnym beżowym brązem z loreala. odrosty mam ciemno szarawe. może ktoś ma jakis pomysł, żeby pozbyc się tych rudości????dzięęki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera541
witam:) 2miesiące temu miałam ściagany kolor z brązu. na to miałam położony jakiś orzechowy,ale z rudym odcieniem. mam juz spory odrost i chcialabym cos nowego . mam dylemat między ciemnym blondem z castinga a jasnym brązem z loreal. nie chce juz tego rudego.odtrost mam koloru ciemno szarego. pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera541
witam 2miesiące temu miałam ściągany kolor z ciemnego brązu. na to miałam położony kolor orzechowy,ale z rudym odcieniem. mam juz spory odrost i chciałabym coś nowego. myślę nad ciemnym blondem casting a jasnym beżowym brązem z loreala. odrosty mam ciemno szarawe. może ktoś ma jakis pomysł, żeby pozbyc się tych rudości????dzięęki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
Witam wszystkich, jesli chodzi o jasny bezowy blond excellenca nie pokryjesz tej rudosci tym kolorem poniewaz zawiera on refleks zlocisty ktory nie zneutralizuje rudosci, raczej polecam odcien nr 7 excellence creme kolor bez refleksu neutralny ktory pokryje te rudosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
tak wogole to polecam wam farby profesjonalne loreala poniewaz sa one o niebo lepsze o tych sklepowych i sa delikatne prawie wogole nie smierdza amoniakiem, mozna je zamowic w sklepie inernetowym np prosprzet lub na allegro.Jesli chodzi o farb owanie wlosow farba profesionalna np majirel loreala warto znac podstawowe zasady kolorymetrii. Kazda farba ma oznaczenie techniczne tzn numeracje od 1 do 10 natomiast numer po przecinku oznacza refleks i tak pierwszy numer po przecinku to refleks dominujacy a drugi numer po przcinku to refleks komplemantrany lub uzupelniajacy. Numer 1 czarny do 10 bardzo bardzo jasny blond i sa to odcienie podstawowe w palecie farb majirel wystepuja tez odcienie podstawowe glebokie maja oznaczenie po przecinku 0 , sa to odcienie bardzo neutrane i bardzo naturelne np 7.0 blond gleboki. Refleksy w palecie majirel maja oznaczenie od 1 do7. I tak 1- odcien popiealty- zawiera barwnik niebieski, 2 - opalizujacy zawiera barwnikwnik fioletowy, 3 - zlocisty- zawiera barwnik zolty, 4- miedziany zawiera barwnik pomaranczowy, 5- mahoniowy, 6 - czerwony zaiera barwnik czerwony, 7 - metaliczny zawiera barwnik zielony. Aby zneytralizowac barwnik zolty nalezy go zneutralizowac opalizujacym czyli fioletem a nie popielatym czyli niebieskim, to dlatego pozniej wlosy rozjasniane przybieraja dziwaczny zielonkawy kolor , kolor zotego blondu neutralizuje sie tylko oplaizujacym czyli fioletowym wowczas mamy piekna platyne lub piekny chlodny odcien blondu. pamietajcie o tym ze nigdy nie rozjasnicie wlosow sredni blond czy ciemny blond lub jakas nieudana koloryzacje odcieniem super rozjasniajacym do tego celu sluzy demakijaz koloru ktory robi sie preparatem o nazwie efassor proszek ten miesza sie z ciepla woda i pierze sie w nim wlosy natomiast wlosy barzdo ciemne efassor miesz sie z woda utleniona, wlosy bardzo zniszczone i kilka razy zle ufarbowane nigdy nie przyjmuja koloru dlatego pozniej tak narzekacie na nieudany kolor, pamietajcie rowniez ze farby szczegolnie te sklepowe wychodza bardzo ciemo zawsze o ton lub dwa a szcegolnie ciemo odcienie o nazwie ciemny blond jasny braz i braz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynah3
Witam! Przez kilka lat farbowalam wlosy na czarno. Ostatnio zamarzyl mi sie blond... niestety po kilku rozjasnianiach moje wlosy sa w kolorach od bialego, zoltego po jasny pomaranczowy wiec stwierdzilam ze jasny blond i tak mi nie wyjdzie:-(. Bardzo spodobal mi sie L\'Oreal Recital Preference Klasyczny blond L. ISLANDE . czy wyjdzie mi to na tych moich wlosach? Bardzo Prosze o pomoc. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati2484
Witam wszystkich! Mam pytanie chciałabym uzyskac jasny beżowy lub popielaty blond a mam teraz na głowie blond z Garniera sprany bo nałożony na rozjaśnione włosy, wygląda jak jasny kasztan... Jakiej farby powinnam użyc? czy muszę znowu rozjaśniac? Z góry dzięki za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela33
hejka mam pytanko jak mam platynowy color włosó a bym chciała jakis ładny blond np: bardzo jasny to jak to mogę zrobić czy jest jakas szamponetka czy pukanka bo platykowy blond mi sie nie podoba bo wydg jak taki siwy pomuscie plis a i tylkko mam pasemka ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
Ewella na te platynowe wloski najlepiej polozyc ocien neutralnego naturalnego blondu np excellence creme nr 9 albo recital preference odcien Californi- jasny naturalny blond z tym ze ten ostatni jest ciemniejszy od 9 excellence creme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do patti aby uzyskac ladny odcien bezu na takich wlosach jak twoje nalezy polozyc farbe bardzo jasnego blondu z refleksem opalizujacym niestety sa one dostepne tylko w profesjonalnych farbach np majirel ale mozna je bez problemu kupic na allegro polecam majirel nr 9.02 lub9.22 z woda 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
Do martynach3 - na takich wlosach jak twoje odcien Island powinien wyrownac kolor jesli nie za pierwszym razem to juz za drugim powinno byc idealnie, dlaczego nie za pierwszym razem - dlatego ze masz wlosy przetrawione dekoloryzatorem i sa one uwrazliwione a ztego typu wlosw popielate blondy dosc szybko sie wyplukuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela33
eh dziekuje za rade :) i tak b.ęde musiał jednk zrobic bo platynowy blond jest za siwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki majrel - kochana jesteś:) czyli bez rozjasniania uzyskam fajny beżowy blond?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majrel a powiedz nie uzyskam takiego efektu jeśli nałożę którąś z farb dostępnych w drogerii? Np. z Loreal'a Preference lub Exelence?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do Pati- niestety obawiam sie ze farby sklepowe moga nie dac takiedo efektu tzn mozesz zaryzykowac farbe z serii preference 03 -bardzo jasny popielaty superrozjasniajacy ale nie dm ci gwarancji ze wyjdzie inny niz oczekiwany napisz jeszcze jaki masz dokladniej ten obecny kolor czy jest to zloty jasny sprany blond czy jest to cos w stylu kasztanu spranego bo jesli jest to bardziej kasztanek to trzeba zdekoloryzowac wloski bo moze wyjsc jajecznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do majrel:) Więc ciężko mi określić bo miałam już 2 razy rozjaśniane i na to kładłam blond z Garniera ale od ost farbowania minęło 1,5 m-ca. Więc się sprał i mam teraz taki kolor jak jest na opakowaniu tej farby Blond Garnier nr.7 + 1 cm odrostu ciemny mysi blond... Dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dociekliwa90
Hej mam pytanie czy jesli mialam rozjasniane włosy(pasemka) i teraz mam ochote zrobic sobie cale wslosy w jasnym blondzie sama w domu to czy farba pokryje mi te pasemka czy ich nie chwyci? Bo sie martwie ze mi nie wyjdzie a z drugiej strony nie chce co miesiac wydawac sumy 60-70 zl na odrsosty u fryzjera tylko robic sama jak myslicie? Z góry dziękuję za odpowiedz:) Aha i musze jeszcze dodac ze moj naturalny kolor to sredni blond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dociekliwa90
Hej mam pytanie czy jesli mialam rozjasniane włosy(pasemka) i teraz mam ochote zrobic sobie cale włosy w jasnym blondzie sama w domu to czy farba pokryje mi te pasemka czy ich nie chwyci? Bo sie martwie ze mi nie wyjdzie a z drugiej strony nie chce co miesiac wydawac sumy rzędu 60-70 zl na odrsosty u fryzjera tylko robic sama jak myslicie? Z góry dziękuję za odpowiedz:) Aha i musze jeszcze dodac ze moj naturalny kolor to sredni blond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do dociekliwa- jesli chcesz rownomiernie pokryc wlosy na jasny odcien blondu to musisz uzyc farby w kolorze netralnego blondu np 9 z excellence creme albo ciut jasniejszy 01 z serii blond supreme excellence creme loreal albo fajny jasny kolorek z serii preference loreala 01, poniewaz uzycie odcieni o bardzo jasnym poipelatym refleksie da odcien niebieskawy na tych pasemkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do Pati - jesli masz kolor wlosow jak na opakowaniu z garniera blond nr 7 to mozesz zafarbowac farba majirel nr 9.02 lub 9.22 z woda utleniona 9% powinien wyjsc bezowy blond ewentualnie z farb komercyjnych feria color nr 92 -iscendent blond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Majrel - a powiedz gdyby wyszła \"jajecznica\" co wtedy? Jaką farbę nałożyc? Gdzieś czytałam że Loreal Preference Viking??? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
Do Pati po farbie majirel nr 9.22 raczej nie wyjdzie jajecznica ale gdyby tak bylo to viking jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania-M
Do Majrel :) Witam, kilka dni temu zafarbowałam włosy farbą L\'Oreala Excellence 03. Wyszło dosyć ładnie ale widać fioletowe refleksy (mój naturalny kolor włosów to średni blond), może po kilku myciach zejdą, ale zastanawiam się, czy następnym razem nie zafarbować L\'Orealem Preferences 03. Czy mogę nałożyć ją po Excelence 03? Włosy nie wyjdą żółte? Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majrel
Do Ania M- odcien preference 03 to ten sam kolor co 03 excellence. Excellence dlatego wyszedl niebieskwy na koncach bo pawdopodobnie konce sa uwrazliwione i dlatego tam bardziej osadzil sie barwnik niz na reszcie wlosow,dlatego nastepnym razem pofarbuj tylko odrost a na 5 minut przeciagnij farbe na reszte wlosow. Preference 03 wychodzi troszke jasniej od tego 03 excellence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farbka kolorowa
Chciałabym uzyskać taki kolor włosów http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19577/12734gq.jpeg a mam taki jak na zdjęciu http://www31.patrz.pl/u/f/18/67/08/186708.jp g czy konieczne byłoby rozjaśnianie czy jakaś farba dałaby mi taki odcień jaśniejszy? Pytam doświadczone osoby, nie chce narobic sobie tym farbowaniem wiecej szkody, najwyzej zostane przy swoim naturalnym odcieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela33
hej mam pytanko jak uzywam tej meseczki WAX do włossów to przez ile ja trzymac ??? bo wychodzą mi włosy i to strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
Do farbka kolorowa- aby otrzymac odcien blondu taki jak ma ta dziewczyna na zdjeciu- konieczna jest dekoloryzacja twoich wlosow skoro maszaaz tak ciemne wlosy jak na tym zdjeciu, nastepnie mozna polozyc odcien farby majirel nr 9.13 lub 9.23 z farb komercyjnych moze byc excellence creme nr 8.13 z tym ze bedzie on ciemniejszy od tego na tym zdjeciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×