Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Ja tez witam was wieczorkiem , z wiadomej przyczyny... dzień przeleciał mi dziś szybciutko , byłam na zakupach , specjalnie się wybrałam by wypatrzeć cios dla siebie , kopiłam cukierki bez cukrowe i jogurty dietetyczne , wzięłam grejpfruty i cytryny , chlebek chrupiący i napoje niesłodzone... Grazko! dzięki , ze mnie mobilizujesz 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze przyznać , ze dziś już bardziej dotarło to do mnie i potrafię o słodyczach nie myśleć... I o to właśnie chodziło bym odnalazła ten punkt wyjścia:-D POZDRAWIAM I CAŁUJĘ WAS WSZYSTKICH NA DOBRANOC👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc, dobranoc bo już księżyc świeci la la la ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Hallo! to ja :-D Wypiłam szampana , zjadłam serniczka i teraz do podusi główkę chylę.:-D Śpiący był dzień dziś , pewno przez ten deszcz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Gdzie przychodzi ukojenie I marzenia sie spelniaja A gdy przyjdzie przebudzenie Nocne elfy uciekaja. Wszystkie dzieci juz zasnely W kolorowych snu poduszkach A Ty, czemu jeszcze nie spisz? Prosze, kladz juz sie do lozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Czym jest dla ciebie literatura Jeśli pomyśleć, czym jest dla ciebie literatura, etyka, przyroda, niespodzianka, dom, matka, wóz, tamta kobieta, tamten mężczyzna, dobra kurtka na zimę, dobre buty i wreszcie ty sam - to rzeczywiście: nie miałam szans ! ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Kiedyś na pewno Kiedyś na pewno zrymuję to wszystko, w arcy-słowicze wleję refreny i wiersz, co na rynku cenę ma niską, buchnie przez radio albo ze sceny. Gdy na dancingów stoczy się padół, ciebie tam spotka w tangu lub twiście... Szepnij panience wśród gadu-gadu: "Znałem ją osobiście".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Pozdrawiam wszystkich oazowiczowi:) Różyczko! dla mnie literatura jest źródłem życiowych refleksji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Dziś ostatni raz płakałam przez ciebie Dziś ostatni raz płakałam przez ciebie. Czuję, gdzie niknie słona strużka i zaczyna się krem nivea, i dalsza mapa twarzy, która niewiele ma z tobą wspólnego. Szpetnieję. Coraz głośniej pytam, dlaczego z nimi, coraz ciszej krzyczę, czemu nie ze mną. Może nawet wrócę pod latarnię, gdzie było, jak wiemy, najciemniej, niech tylko minie ta gorączka, od której płonę jak cygański las w środku - pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
# 8 lipca - Jak deszcz na świętego Prokopa, to zgnije niejedna kopa. # Na świętego Prokopa wyschnie młynarzowi przykopa. # Złe na Prokopa, jak zmoknie kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:) 9 lipca - Lipcowe deszcze dla chłopa kleszcze; jak pogoda, większa swoboda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Różyczko , bo na pewno masz talent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
A wiersze cudowne... DOBRANOC👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SENIOR...
Dobranoc :) mile panie DOBRANOC.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Nowa miłość Nie wierzę w to, że wszystko było już, pozwólcie mi na jeszcze parę róż: Jeszcze tylko raz pokochać, ach, jeszcze jeden raz! Nie pragnę wciąż królewną z bajki być, lecz serca dzwon niech nie przestaje bić. Jeszcze tylko raz pokochać, ach, jeszcze jeden raz ! Nie pragnę wciąż królewną z bajki być, lecz serca dzwon niech nie przestaje bić. Jeszcze tylko raz pokochać, ach, jeszcze jeden raz! W tę nową miłość pobiegłabym tak, jak rusza w drogę księżyc i ptak, tę nową miłość umiałabym wziąć, tak jak się bierze rumianki do rąk. Nie wierzę w to, że prześnił się mój czas, pozwólcie mi na jeszcze parę gwiazd: Jeszcze tylko raz pokochać, ach, jeszcze jeden raz! Jeszcze tylko raz usłyszeć szalony serca głos, a potem - wielką ciszę, a potem - noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Zielony walc A.Osiecka Sny się prześniły, tańce wytańczyły, oczy wypłakały, serca wykochały, ognie już nie płoną, byłam tobie żoną jedną noc szaloną, kiedy śpiewał nam ten walc natchniony, kiedy szumiał walc, walc zielony, młody walc! Ach, młody: tak się bardzo śpieszył, tak uparcie grzeszył, taki był magiczny, taki był muzyczny i liryczny tak mu było żal, że odpłynie tamten walc.... Że minie... Gdybym ci uwierzyła, gdybym nie marzyła, gdybym nie goniła, nocą nie błądziła, wody nie mąciła, tu na ziemi żyła, to ty byś mnie kochał jeszcze dziś! - i - : Chmury za oknami, gwiazdy za chmurami, góry z dolinami, owce z barankami, wszystko by tańczyło, wszystko by mówiło, że to miłość, miłość trwa. Gdybym nie płakała, gdybym nie szalała, w oczy się nie śmiała, róż nie wyrzucała, tylko się starała, płomień osłaniała, to ty byś mnie kochał jeszcze dziś... Damy z waletami, Króle z królikami, noce z porankami, czyny ze słowami, wszystko by tańczyło, wszystko by mówiło, że to miłość, miłość trwa! To był dla mnie tylko bal, a ty ze mną chciałeś nocy śpiewnej, a ty chciałeś w życie biec, byłeś gotów, a ja nie, jeszcze nie, a więc: Niebo się skończyło, szczęście się wyśniło, sny się przebudziły, tańce wytańczyły, ognie już nie płoną, serca już nie toną, byłam tobie żoną, kiedy śpiewał nam ten walc zielony, kiedy szumiał walc, walc szalony, młody walc! Ach, młody! Tak się bardzo śpieszył, tak uparcie grzeszył, tak mnie chciał rozpalić, tak nas chciał ocalić, wszystko w nim tańczyło, wszystko mi mówiło, że to miłość, miłość trwa! Gdybym ci wierzyła, gdybym nie marzyła, gdybym nie goniła, nocą nie błądziła, tu na ziemi żyła, wody nie mąciła, to ty byś mnie kochał jeszcze dziś. Chmury za oknami, gwiazdy za chmurami, góry z dolinami, owce z barankami, wszystko by się śmiało, wszystko by śpiewało, że to znowu ty - i ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Szukam wiatru w polu Są takie noce od innych łaskawsze, kiedy się wolno wygłupić, wolno powtarzać "nigdy" i "zawsze", wolno słowami się upić, tylko nie wolno tej nocy pod różą okraść, okłamać, oszukać, bo się już będzie odtąd na próżno bezsennej nocy tej szukać... Szukam wiatru w polu, zapomnianych słów, śladu łez w kąkolu, przedwczorajszych bzów. Szukam wiatru w polu, jak to trwa i trwa, chociaż oczy bolą, szukam w niebie dna... Są takie noce od innych ciemniejsze, kiedy się wolno rozpłakać, wolno powtarzać słowa najświętsze, mówić o wróżbach i znakach, tylko nie wolno tej nocy pod różą okraść, okłamać, oszukać, bo się już będzie odtąd na próżno bezsennej nocy tej szukać.... Szukam wiatru w polu, zapomnianych słów, śladu łez w kąkolu, przedwczorajszych bzów. Szukam wiatru w polu, jak to trwa i trwa, chociaż oczy bolą, szukam w niebie dna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Zły księżyc Bój się, księżycu, bój, bój się tej nocy tak samo jak ja, płyńmy bezsenni po kocich łbach, po czarnym asfalcie przestrzeni... Będziemy się kolebali, bardzo będziemy się bali, coś obejrzymy, coś wypijemy, może dotrwamy do rana, które się w końcu rozbieli, jeżeli, jeżeli, jeżeli... A jeżeli nie, a jeżeli nie, to trudno, to bęc, do widzenia, żegnajcie miastka i wioski, żegnajcie kochanki, i żony, i piękne wspomnienia, a także - wolne wnioski. Bój się, księżycu, bój, bój się tej nocy tak samo jak ja, Pan Bóg wymyślił nas w ciemnych snach, po czarnym koncercie jesieni... Musimy płynąć wciąż dalej, w pętlach wąwozów i alej, coś zaśpiewamy, coś przemilczymy, może dotrwamy do jutra, które się w końcu rozbieli, jeżeli, jeżeli, jeżeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Kwitnie mak Kwitnie mak na znak, że lato. Idę z tobą w noc popielatą. Słów nam brak, bo tak szczęśliwie szepcą ptaki gadatliwe, że to znów pogoda i w zagrodach kwitnie mak. A dzień, co dzień, odmierza coraz krótszy szlak, a noc - co noc trwa dłużej niżby pragnął polny mak. Ta noc - mój miły, chce znów nieba nam przychylić, ale o tym nie wie, że ty w niebie nie chcesz być... A dzień, co dzień przemierza coraz krótszy szlak, a noc, co noc trwa dłużej niżby pragnął polny mak. Słów brak, bo tak bezradnie milczą raki w rzece na dnie, chociaż znów pogoda i w zagrodach kwitnie mak. ...Więcej w makach jesieni, któż nas, miły, odmienił, czy to ptaki są winne, czy ten mak?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Jabłoń Przyjechałam taka smutna - sam rozumiesz, co i jak... Lecz z pamięci mojej płótna lato zmyło smutku szlak. Zatrzasnęły się w żołędziach na dwa spusty stare łzy, odfrunęło z motylami słowo "czekam" słowo "ty". Już do ciebie serca nie mam, w dziką jabłoń cię zaklęłam, a wspomnienia - czy pan słyszy - zamieniłam w polne myszy. W cierpkim smaku wczesnych jagód już nie szukam twoich ust, już nie słucham cię w szelestach, gdy zaskrzypi leśny chrust. Lato zbiera się do drogi, już w dziewannach zima śpi, ja tej zimy się nie boję, niech zapuka do mych drzwi. Już do ciebie serca nie mam, w dziką jabłoń cię zaklęłam, a wspomnienia - czy pan słyszy - zamieniłam w polne myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×