Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Hejka :) Ja już po odwiedzinach, po obiedzie, praniu, itd. :) ja jak zawsze dużo na głowie :/ madzialińska wózek ładny :) Widziałam go na żywo zaś dla mnie jest za wysoki :/ natalie82 ja też mam dość upałów :( sroczka07 jeśli chodzi o urlop macierzyński to wg Kodeksu Pracy: Pracodawca nie ma prawnego obowiązku przedłużać umowy o pracę na czas określony, która ulegnie rozwiązaniu w trakcie urlopu macierzyńskiego. Od dnia zakończenia umowy dalsze świadczenia, tj. zasiłek macierzyński przysługujący za pozostałą część urlopu macierzyńskiego, wypłaci ZUS. Jeśli jednak strony umowy zdecydują się zawrzeć kolejną umowę bezpośrednio po zakończeniu obecnej – urlop będzie udzielany, a zasiłek macierzyński wypłacany na dotychczasowych zasadach, oczywiście w nowym, wyższym wymiarze. Mathea ja nie ma tego problemu, bo mój brzuszek odstaje ale nikt "obcy" po za mną i mężem go ni dotyka :) Po za tym nawet jak by się tak zdarzyło to bym zrobiła unik i powiedziała, że sobie nie życzę i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexandruniaK-----------> Kacperek też ważył ok. 800 g w 26 tc....i patrząc na tabelkę to w porządku...ale sroczki dziecko to kolos....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili - urodziła we wtorek i była 14 dni po terminie, wszystko dlatego, że po pierwsze jej lekarz był na urlopie a po drugie kompletnie nic się nie działo, żadnych skurczów ani rozwarcia, a do tego mały miał cały czas układ poprzeczny. Nikt nie podjął się w szpitalu, żeby ruszyć ten poród, dopiero jak przyszedł lekarz z urlopu to na drugi dzień cesarka...no i teraz takie skutki :O No i dziś wstała z łóżka, ale ona miała ogromny brzuch i mówi że przez to wszystko bardziej ją boli jak się teraz kurczy :O Mathea - wiesz nie koniecznie brzuch musi Ci jeszcze urosnąć z tym jest różnie, bo u jednych babek wystrzela ok 6-7 miesiąca i potem do porodu nie wiele rośnie, a innym rośnie stopniowo cały czas. Ja myślę, że nie będę miała dużego brzucha....no chyba że mnie wywali tuż przed porodem :) A z łapkami ludzie lecą to prawda, u mnie na taką bliskość pozwala sobie najbliższa rodzina. Jakoś specjalnie się nie bronie może dlatego że robią to rzadko, ale sama słyszałam, że pogłaskanie ciężarnej po brzuszku przynosi szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten kolejny upalny dzień. Zdycham normalnie... Właśnie wróciłam z reala. Pieluszki tetrowe kupione 2 paczki, kocyk polarowy też (spodobał nam się). Śpiworków do spania niestety nie mieli. Ale przy okazji kupiliśmy chusteczki nawilżające (3paczka gratis) i proszek do prania ubranek dziecięcych bo był w promocji. I byliśmy jeszcze z mężulkiem w 5-10-15 i mam już pierwsze zakupiki dla naszego synusia. Śliczne te rzeczy i duże przeceny mają: body po 9.9zł. Dwie pary śpioszków po 14.90. W sumie wydaliśmy 80zł i mamy tego trochę a maż był zachwycony, jak zawsze marudzi na zakupach dziś tylko się uśmiechał jak mu wszystko pokazywałam a jak wróciliśmy do domu oglądał co kupiliśmy. Normalnie nie mój facet :) Zastanawialiśmy się też nad ręcznikiem z kapturkiem dla dzidzi ale niewiem czy to potrzebne jest??? Wypowiedzcie się. Były fajne po 24.90 a w smyku po 40 i 50zł. Przegięcie. W sprawie macierzyńskiego nie pomogę zbyt wiele. Ja mam umowę na stałe i wiem tylko, że w takim przypadku aby przedłużyć go o te 2 tygodnie trzeba jakiś wniosek do pracodawcy pisać a on musi wyrazić na to zgodę. Tak gdzieś czytałam. Jak dowiem się czegoś więcej to napiszę. Coś mnie pokuwa w lewym boku po tym łażeniu po sklepach wiec idę się położy. Dziś maż robi obiadek ma ma wolne. Fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulinka79----> daj dzieciaczkowi na imię Szymon :) Tata mojego Kacperka tak ma na imię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Jestem przeszczęśliwa! Wczoraj dostałam korzystniejsza umowę o pracę na czas nieokreślony i wreszcie będę mogła wziąć zwolnienie lekarskie bez obawy że przez to nie dotrwam do przysłowiowego pierwszego. No i brzuch urósł mi bardzo w ostatnich dniach. Aż jestem zaskoczona. Co do głaskania to dotąd jeden raz spotkałam się z takim zachowaniem jakiejś osoby. Zaskoczyło mnie kompletnie gdy znajoma wyciągnęła rękę i zaczęła głaskać mój brzuch. Ale ponieważ to niebywale wylewna i serdeczna kobieta, dobrze mi znana, to nie przeszkadzało mi to choć na co dzień jestem "niedotykalska" (nie znoszę uścisków czy grzecznościowych buziaków). Poczułam się jakby ktoś życzył dobrze mojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalie82 gratuluje wielkiegi maluszka hihi. witam w clubie. nie wiem ile moj teraz ma ale pewnie jest duuuzym klusiek rowniez. w 24 tyg mial 880 gram a powienien niby miec 550-600. teraz jestem w 29 tyg i tez az sie boje ;) mysle ze moze miec jakies 1.5 kg- z tego co obliczylam. mi kilogrami poszly glownie w malego no i piersi. reszta ciala raczej bez wiekszych zmian. waga 8.7 kg na plusie wiec nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ja juz po badaniach, przyjemnosc ta kosztowala mnie 40 zl, no ale coz. niech strace, ale jak pomyslalam ze ja za te 40 zl musialam jeszcze ta cholerna glukoze pic to masakra. jutro wyniki, zobaczymy co to wyjdzie. no i tak przy okazji zajrzalam do sklepu z bielizna bo mieli wyprzedaz i kupilam koszule do szpitala taka rozpinana, wzielam przezornie wiekszy rozmiar bo brzusio mam juz duzy,a tu jeszcze 3 mce. a jak juz doszlam do przystanku to sobie uswiadomilam ze ja przeciez potrzebuje 2 pizamy, ale juz nie mialam sily wracac. normalnie jak zakochana ksiezniczka chodze, nic mi sie glowy nie trzyma.......... upal mnie tak wymeczyl ze ide sie polozyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajce czy ja tez moge prosic o ta ksiazke na maila ?? z gory dziekuje ja lece do Gliwic do szpitala do mamy postaram sie wszystko nadrobic wieczorem .... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapisałam się na Broniewskiego do Szkoły Rodzenia :) za darmo!!;) więc chyba się spotkamy 3. wrzesnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina czy ja też mogę prosić o tą książeczke? bo wczoraj zapomniałam :) n_atalia_86@vp.pl Z góry dziękuje:) Tak mi się wydaje, albo po tym Lactovaginalu mam nadal mocne upławy, albo ta tabletka ma tak,że "ulatnia" się przez cały dzień :) a to dopiero 2, a biorę ją na noc. Czy ktoś to brał? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też byłam w realu! pokupiłam pieluszki tetrowe i kocyk. śpiworki mi się nie spodobały, znaczy były zbyt cienkie. potem pojeździłam trochę po hurtowniach w Łodzi i mam wybrany wózek :) co prawda nie wiem, czy mi się to nie zmieni, ale chyba nie, bo w sumie od początku brałam go pod uwagę, tylko gdzies tam na dalszym planie! ale dziś pojeździłam nim w sklepie i super się prowadzi, mimo, że w ogóle nie pasuje do tych kryteriów wózków, które sobie ustaliła :D no wagę ma jedynie lekką ;) http://www.allegro.pl/item708743488_trio_enjoy_evolution_chicco_plgw_ibdi_lodz.html to ten wózek :) oczywiście nie na 100%, ale bardzo mi się podobał :) no i rozwiązał nam się problem jego zakupu, bo moi rodzice to zadeklarowali :) więc fajnie! spa_cja no to 3 września spotykamy się w szkole rodzenia :) ciekawe czy się rozpoznamy :) Pozdrowionka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia ja bralam lactovaginal kilka razy ale przed ciaza, czasem profilaktycznie a czasem jak efekt koncowy innego leczenia. np. drozdzakow. wlanie sobie dzis o nim pomyslalam czy mozna w ciazy brac??? u mnie jakos pojawiaja sie niemile uplawy, tzn nie ma grudek ,wygladaja zdrowo, o mlecznym kolorze, ale pod koniec dnia ich zapach np. na wkladce jest nie za przyjemny. nie wiem czy wy tez tak macie? no i kiedy sprawdzalam palcem to bylo ich sporo juz z rana. sorki ze pisze o tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny coś wam wkleje co do wagi maluszków w centylach z innego forum :) Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb). Zrobiłam od 22 tc, ale jeśli któraś chce wcześniejszą wagę, to niech napisze, spojrzę. Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach. To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne...:) 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) Moja mała w 24t5d ważyła ok 770 g więc wychodzi, że jest takim troszkę większym średniaczkiem :D ciekawe ile teraz waży, a jutro kończymy 27 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit wozek spoko. ma fajny kolorek. wydaje sie lekki. powiedz mi czy potrzebny nam bedzie spiworek? mam go na mojej liscie ale nie wiem czy nie bedzie zbedny. mam 2 grubsze kombinezony. a tutaj w anglii zimy sie sa az takie srogie jak w polsce. nie ma raczej mrozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thekasia, ja z tego powodu już od początku ciąży zmieniam wkładki w ciągu dnia (a i tak zapach jest intensywny chociaż normalny). A opis mogłabym dać identyko jak twój. Gdyby tego nie było to bym się martwiła, bo uznała że moje zabezpieczenie przed różnymi mikrobami źle działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja właśnie niedawno wróciłam do domu, a wyszłam o 8 i czuję zmęczenie. najpierw byłam na badaniu krwi i moczu, potem na Zaspę do szpitala pojechałam, żeby zapisać się do szkoły rodzenia ale okazało się, że dopiero od 15 są zapisy. Więc pojechałam do koleżanki, która ma 2 dzieci (chłopiec 3 lata i dziewczynka ponad 3 miesiące). I spędziłam z nią dobre 4 godziny. Mały się cieszył, bo miał się z kim bawić ale powiem Wam, że mnie trochę wymęczył ale kochany jest. Dziewczynka też super, nauczyła się ostatnio przewracać na boczek i piszczeć :) W końcu pojechałam na Zaspę i udało mi się zapisać do szkoły rodzenia. Wybrałam tą na Zaspie, bo skoro tam mam rodzić to może lepiej chodzić tam do szkoły. Zajęcia mam w następny poniedziałek na 17 (wykłady) do 17 września są one co tydzień, potem 3 razy w tygodniu i dodatkowo dochodzą ćwiczenia. Babka zbadała mi ciśnienie od razu, wyrwała skierowanie od lekarza z ksiażeczki RUMUA i kilka następnych pustych kartek (ciekawe po co jej to ). Mam nadzieję, że będę zadowolona z tych zajęć. Jak coś to w następnym tygodniu opowiem Wam jak było na pierwszym wykładzie :) Agulina dziękuję za książkę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thekasia u mnie jest podobnie, ja mam upławy bardzo mocne i zmieniam wkładki kilka razy dziennie, a teraz jak leżę jest gorzej, bo jak wstanę i chwilę pochodzę to normalnie wtedy wylatuje taka ilość że szok! Może przez to leżenie się gromadzi. A co do Lactovaginalu to ja miałam robiony posiew i lekarz przepisał mi go profilaktycznie. A Ty jak go brałaś to po nocy, resztki tabletki wypływały? Sorki za tak szczery opis, ale jak inaczej zapytać. No i czy po kuracji upławy się zmniejszają ? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Sporo czytania przede mna ale z tego co przejrzalam to: Madzialinska mam ten sam typ wozka :). Dzis ogladalam go w sklepie, jest naprawde super, ma duze pompowane kola z super amortyzatorami, wozek mozna kolysac na rozne strony. Jest raczej z tych ciezkich ale ja wole wybrac wygode dla mojego maluszka niz dla siebie tzn powinnam wybrac wozek lekki bo bede go wnosic na pietro, ale po pierwsze liczy sie dla mnie wygoda maluszka tzn. duza gondola bo bedziemy w niej jezdzic cala zime, wiec dziecku nie moze byc ciasno oraz dobra amortyzacja, nie chce by dziecko mi skakalo bo gondoli w razie nierownosci. Wozek jest gleboko-spacerowy i kosztuje w sklepie w ktorym go ogladalam 1070zl wiec uwazam ze cena jest bardzo dobra, do tego mozna dokupic fotelik za 200-300zl. A ja dzis bylam w szpitalu, w poradni diabetologicznej, spedzilam tam pol dnia ale przynajmniej sobie pogadalam z innymi ciezarowkami :). Co do mojej cukrzycy to wszyscy stwierdzili ze moja lekarz jest przewrazliwiona i te wyniki mozna uznac za prawidlowe, tymbardziej ze sie przyznalam ze dzien przed badaniami wieczorem zjadlam kilogram winogron :) :) Ale kiedy doszli ze skierowanie wystawila Pani doktor, ordynator to juz nic nie mowili ze nie powinnam tu przychodzic. Dostalam glukometr i rozpiske diety, zrobili mi tez badania m.in KTG i zalecili by od 34tyg zaczac robic badania KTG co tydzien. Fajne to badanie, przez 15min slyszalam jak mojemu synkowi serduszko bije, wczesniej nie mialam tak duzej przyjemnosci. Piszecie tu o duzych dzieciach, powiem Wam ze dzis bylo kilka takich brzuchatek co zrobily badania na cukrzyce przed 28tyg, wyszly one dobrze tzn w normie i potem po 28 tyg na usg dzieci byly sporych rozmiarow i mialy zalecane powtorzenie badan glukozy i sie okazywalo ze maja cukrzyce. Bo cukrzyca ciazowa moze wyjsc dopiero po 28 tyg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thekasia mi znajome mamy powiedziały, że taki śpiworek stosuje się do spania maluszka, zamiast pocieli, znaczy jak dziecko jest malutkie, ale ja uważam, że na początku równie dobrze sprawdzi się rożek czy becik (do dziś nie wiem czym się różnia ;) ) moja koleżanka używała tego śpiworka już dla swojego starszego synka (znaczy jak miał jakieś 4 miesiące), bo z pościeli jej się strasznie wykopywał i zaczynał płakać, bo było mu zimno. ja na razie śpiworka nie kupuję, okaże się w praniu czy będzie potrzebny ;) madzialinska i deseo fajne te wózki, które wybrałyście :) ja Wam powiem, że ja za bardzo się wagą nie sugeruję, bo mieszkam na parterze, ale jak trafi mi się wózek, który i przy okazji będzie lekki to czemu nie ;) powiem Wam, że wózek to moja "zmora" bo jest wiele na rynku, które mi się podobają :) najlepiej dla mnie byłoby połączyć kilka typów w jeden, wtedy wózek byłby idealny :D no, ale tak dobrze to nie ma i trzeba wybierać wśród tego co jest :D ja ten co wybrałam, to wcale nie jestem pewna na 100% , owszem podoba mi się, jest lekki, dobrze się prowadzi, gondolka nie jest duża, ale nie jest też mała, myślę , że zimę spokojnie w niej opykamy :) , ale jednak szukam nadal1 W KOŃCU WÓZEK to poważny zakup! na dłużej, więc ja muszę to bardzo dokładnie przemyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia ja wlasnie bralam lactovaginal glownie jak juz wspomnialam po innych tabletakch np. jak mnie drozdzaki dopadaly (o dziwno odkad zaczelam regularne wspozycie ten problem prawie zniknal- wydaj mi sie ze byc moze dzieki gumkom ;) wczesniej non stop dopadlay mnie jakies dordze, gdzybki itd, choc o higiene dbalam az przesadnie. po lactovaginau fakttycznie wyplywa wydzielina. to normalne. zwlaszcza w poczatkowym okresie. w nocy jak lezysz to nie ma wiekszego znaczenia ale jak bierzesz druga tabletke rano to juz trzeba sie zabezpieczyc wkladkami a nawet podpaskami. ja starala sie wstawac duzo wczesniej i po wlozeniu tabletki jeszcze polezec z godzinke albo dluzej zeby sie dobrze wchlonela. bo jak od razu wstawalam to mialam wrazenie ze wszystko ze mnie wyplywa. no i wazne zeby ją gleboko bardzo wkladac. ile sie da. nie wiem czy wy tez macie takie wrazenie jakby sie pochwa skurczyla? przy 'przytulaniu' z mezem czuje sie jak dziewica ;) nwet on mowi ze jest znacznie ciasniej. no i dzis sprawdzilam palcem i jakos tak ciasniej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja wiem... Dotąd nie ale ostatnio brzuch mi urósł to może i jest ciaśniej. Chyba dziś sprawdzę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit no wlasnie sie tak zastanawialam w czym maluszek spi w zime. bo ponoc do kolderki i poduszki jest za maly i kocykiem sie jedynie nakrywa. ale to dobre na lato..zima to juz chyba trzeba cos grubszego. wlasnie tak jak mowilas jakis rozek albo spiworek. ale znowu czy spiworek nie bedzie za gruby..smiejemy sie czasem ze tutejsze maluchy to 'zimny chów' i wolalabym nie dostac bury od polznej jak bede malucha przegrzewac ;) a te polzne i health officerki przez pierwsze tygodnie non stop nawiedzaja domek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlaGd haha, daj znac jak poszlo sprawdzanie ;) sowja dorga cos w tym chyba jest, skoro nacisk z kazdej strony mamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi, tych lekarzy to czasami powinno się wystrzelać... Dobrze, że dziewczyna nie dostała jakiegoś zakażenia od tych wód płodowych :O Na szczęście wszystko OK i Maluszka też na pewno wyciągną :) Co do łapek na brzuszku innych niz moje i męża to mam jakieś mieszane odczucia... Moi rodzice raczej tego nie robią, ale teściówka to jakby mogla to by mnie cały czas po brzuchu głaskała :O Dobrze, że koleżanki wychodzą z założenia, że głaskanie brzuszka ciężarnej pomaga zajść w ciążę :D One już swoje dzieci maja i kolejnych nie planują ;) Agulinka dobrze wiedzieć, że jest wyprzedaż w 5-10-25 ;) Trzeba będzie zajrzeć. Ola gratulacje umowy!! Teraz jesteś bezpieczniejsza i na pewno będziesz miała spokojniejsza głowę :) Natalia, lactovaginal jest bardzo delikatnym środkiem. Ma za zadanie jedynie zakwasić florę w pochwie. Mi to lekarz przepisuje tylko jako lek dodatkowy lub profilaktycznie kazał stosować ze dwa razy w tygodniu. Aktualnie mam jakieś globule robione na receptę i stosuje je na zmianę z Lactovaginalem. I powiem, ze mam już dość bo to ponad 3 tygodniowa kuracja :O Deseo, właśnie w tym wózku tylko waga mnie lekko przeraża, bo będę musiała go na 2 piętro wtaszczyć :O Ale w sumie jak tak popatrzyłam, to mało który wózek jest jakoś zdecydowanie lżejszy ;) Co do fotelika to nie wiem, czy będę kupowała taki pasujący do stelaża, bo jakoś w zimę nie bardzo sobie wyobrażam wożenie Malucha w foteliku, a jak się zrobi cieplej to już się przerzucimy na spacerówki :) Tak więc trzeba będzie wybrać taki, który będzie najlepszy pod wszelkimi innymi względami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thekasia ale ja biorę tylko jedną tabletkę dziennie na noc, no i rano wypływają resztki, choć w ciągu dnia też, ale może to zwykłe upławy, może po tym ustąpią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×