Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klaudia0405

Kobietki,przyszłe i obecne mamusie

Polecane posty

mala,chmurko no niestety tak bywa w tej naszej służbie zdrowia ludzi traktuja jak przedmioty...toatalna znieczulica,ale za to po porodzie...mmmmmm opieka zajebista... Mi tez sie Nadia podobala i z poczatku tak chcialam nazwac moja Wiki ale potem wachalam sie miedzy Nadia,Wiki i Gabrysia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ogladam Na Wspolnej.Zamowilismy sobie pizze z nowej pizzerii,ale okazala sie paskudna.. Jeszcze chwilke i bede sie zbierac do kina,mam nadzieje,ze film wart obejrzenia,bo trwa prawie 3 godziny,,,chyba przyrosne do krzeselka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drftgyhujki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek :-) Ja właśnie wcinam śniadanko :-) Wczoraj chciałam wieczór wejsc i coś popisać ale nie udało mi siewyskakiwał napis że błąd czy coś takiego i do 22 starałam sie wejsc ale bez powodzenia. Ewelka to miałaś przeżycie w szpitalu szok mi to tylko nacięcie zrobili na żywca i do teraz pamietam to jak bolało. Wiecie co jak tak sobie wspominam poród i czytam o innych porodach siłami natury to ciesze sie że bede miała cesarke ale z 2 strony boje sie co mnie czeka po tej cesarce. Chmurko jak samopoczucie??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Beata szczerze to niej tak zle po cesarce...ja mialam tylko problemy z podnoszeniem sie jak lezalam, ciezko mi bylo...a w szpitalu to mialam lozko zrobione na pol lezaco bo bym sie tam nie podniosla trzymalam sie stojaka od kroplowek :P a w domu to maz byl ze mna bo mial opieke 2 tyg nade mna :D wiec troche mi pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój M tez z tydzień posiedzi ze mna w domu a jak bedzie trzeba to urlop weźnie jeszcze żeby dłuzej posiedzieć ze mna :-) Szczerze Wam powiem ze robie po gaciach jak pomuśle sobie że za niecałe 2 miesiące bede miała tą cesarke strasznie sie boje i niewiem jak to bedzie. ale mi sie mały kręci on chyba naprawde zapomniał ze spać trzeba czasem hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również nie mogłam wejść wczoraj wieczorkiem,wyskakiwał jakiś błąd. Ja z jednej strony jestem ciekawa jak to będzie jak się bóle zaczną i w ogóle,czy będzie się różnić wszystko od poprzednich porodów,tym bardziej że mamy poród rodzinny,ale z drugiej strony też chciałabym wiedzieć jak to jest przy cc. Jedynie obawiałabym się bólu po,że będą kazać mi wstawać do małego a to wszystko będzie bolało. Wyobrażam sobie ten ból,wiem jak bolą naciągnięte mięśnie brzucha po forsownym wysiłku w siłowni. No ale plusem wielkim jest to,że krocze jest całe no nie? Pamiętam jak miałam się załatwić pierwszy raz po porodzie,jaaa. To była makabra. Siostry albo lekarz pytał czy już był pierwszy stolec,prawie każda z nas kłamała,żeby uniknąć czopka. A to się naprawdę nie chce,no tyłek zszyty a tu przeć trzeba. albo jak szło się siusiu i przy końcówce poleciało na ranę,jeja jaki ból. Jak wiedziałam,że chcę siusiu to wolałam pod prysznic wskoczyć i zrobić razem z lecącą wodą. Czy ja nie pisze bzdur? Jak to było u Was po porodzie?Aha,wiecie co pomagało szybciej zagoić krocze? Tantum Rosa. Znajoma na sali miała butelkę plastikową od napoju z dziubkiem. Wsypywała proszek,dolewała wody i pod małym ciśnieniem polewała krocze. Sprytne co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry Babole. Ja juz dawno po sniadanku,bo mnie kolezanka tel obudzila przed 8 i juz nie moglam usnac...Pytala czy moge pojsc za nia do pracy,bo ona nie moze dojechac,bo drogi pozalewane!! Pogoda tutaj od kilku dni to istna tragedia.Wiatr 54km/h i do tego leje niesamowicie. Chmurko spokojnie doczekasz sie...;) Wczoraj poszlismy do kina.Myslalam,ze synek bedzie kopal caly film,no bo przeciez glosno jak diabli,a moj synek pokopal chwilke,a jak sie film zaczal usnal..Spal caly film,zaczal znowu kopac dopiero jak polozylam sie spac.. Przed chwila bylo w Dzien Dobry TVN o smierci lozeczkowej.Pani doktor mowila,czego nie wolno robic i jak klasc dziecko do lozeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryzyko zwieksza sie jesli kobieta pila alkohol i palila papierosy w ciazy.Mowila tez o tym,ze maluszek absolutnie nie powinien spac z rodzicami w lozku,a temp w pokoju nie powinna przekraczac 20st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko tyłek bedzie cały ale ja wiem i tak mam juz masakre tam bo po pierwszym porodzie mnie nacieli a później jak miałam to zakażenie to znów rozcinali i znów szyli więc mam szew jak holera i boli jak go dotykam :-( ale właśnie sie boje tego bólu po CC jak sobie dam rade z małym dzieckiem i duzym i do szkoły zaprowadzić itd..... Mała nie pleciesz bzdur ja tez kłamałam że był stolec i nawet ze sikałam to musiałam skłamać bo tak bolało a właśnie mocz który poleciał na rane to działał jak spirytus na rane wylany szok. A tantum rossa tez uzywałam do podmywania i dobry był żeczywiscie:-) Chmurko jak nie masz to kup sobie właśnie to tntum rossa do przemywania rany jak by Cie nacieli, A jeszcze maść bephanten taką różową na brodawki jak by krwawiły przy karnieniu i nie trzeba jej zmywać jak sie dziecko karmi bo ona taka powłoczke robi ze mniej boli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny M dzwonil i mowil,ze drogi sa tak pozalewane,ze w niektorych miejscach tirem nie moze przejechac.Kurcze mam nadzieje,ze dojade do lekarza dzisiaj,bo musimy przejechac przez miasteczko gdzie rzeka plynie zaraz przy glownej drodze i czesto tam zalewa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaak Nadia pieknie,ale mój M skreślił chyba wszystkie rosyjskie imiona które mi sie tak strasznie podobaja:(No nic bedziemy myśleć dalej. Beatko---a ja Ci zazdroszcze tej cesarki, ja własnie jestem na etapie konsultowania czy moje schorzenia mnie kwalifikuja czy nie, prywatnie w warszawei najtaniej 7 tys. przecietnie 12tys. a ja na 100% wolałabym tak własnie urodzić.I zawsze wiedziałam,że jeśli rodzić to tylko przez cesarke,boje sie jeśli u mnie jednak nie bedzie wystarczajacych wskazań.Zreszta wszystkie kobiety u mnie w rodzinie tak rodziły, mam i mnie i brata, jej siostry, moje kuzynki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikulam a moze porozmawiaj z ginem o cc ze bardzo chcesz mieć może to ze chodzisz do niego prywatnie pomoze w tym ze napisze co trzeba i bedziesz miała cc :-) Nadia bardzo ładne imie mnie też sie podoba jak bym miała córeczke to mogłabym tak jej dać na imie. Ja to mam dobrze z wyborem imienia bo M powiedział że skoro ja sie tak męcze z brzuszkiem i źle sie czuje i musze poród przejść to ze mam wybrać imie dla małego a jemu i tak bedzie sie podobało i powiedział ze wie ze dziecku nie wymysle jakiegoś dziwnego imienia:-) Ok ja uciekam na chwilke bede później lece po córcie do szkoły i musze jakiś pożądek zrobić w domku i wejde popisać pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tantum rosa jest dobra ale ja jej nie uzywalam bo zrobilam se w butelce 2 litrowej ale mi nie byla potrzebna i wyladowala do zlewu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz po spacerku i smaże dziecku racuchy :-( fuj ja nie lubie takiego jedzenia. Chmurko czekaj czekaj bo wnet sie doczekasz :-D wiesz ja tez strasznie chciałam isc do szpitala rodzic córcie a jak przyszła godina zero to mnie strach ogarną i wnet bym chciała cos wymysleć co zrobić zeby jeszcze nie isć do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata ja tez tak mialam ...strasznie nie chcialam isc do szpitala...bo wiadomo sie balam...jak nadchodily dni porodu toi strach mnie oblatywal...strasznie balam sie porodu ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M wlasnie dzwonil..szuka drogi do domu..wszystko zalane i nigdzie nie moze przejechac..bajka po prostu.Ani na chwile nie przestalo lac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata daj pare racuchow,co?? Ja probowalam robic,ale nigdy nie wychodza mi takie jak powinny.Niby ciasto pieknie wyrosnie,ale zawsze po usmazeniu sa takie twardawe,a nie puszyste tak jak powinny..no i mam wrazenie,ze za duzo oleju mi naciagaja. A jak Ty robisz? Napiszesz mi przepis??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Chmurko,na drozdzach Ja nasmazylam nalesnikow,zjadlam dwa,a teraz bede wcinac mandarynki i obejrzymy sobie jakis filmik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania i jak byłaś na badaniach????????????????????????????? Ja nie robie racuchów na drożdżach :-D Ja robie tak jak ciasto na naleśniki tylko troche gesciejsze dodaje do tego cukier waniliowy i łyzeczke proszku do pieczenia wtedy nie są twarde tylko miękutkie ale to je tylko moje dziecko i M bo ja nie nawidze takich potraw bleeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja racuchow nie robie na drozdzach...ja daje make,mleko,jajko,cukier, proszek do pieczenia i mozna dodac troche wody gazowanej aby byly lepsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata musialam odwolac wizyte..drogi nieprzejezdne,M godzine wracal z pracy,jak normalnie wraca 5min,ale nie mogl znalezc przejezdnej drogi. Na badania nie pojechalam,bo balam sie ze jako tako dojedziemy,ale co bedzie z powrotem,po ciemku i w takim deszczu. Moja bratanica byla z chlopakiem i z mama na zakupach w miescie,gdzie jest wlasnie ta klinika gdzie ja chodze.Jak wracali to mowila,ze wjechali gdzies w taka wode,ze bylo po szyby od auta..w polowie tej wody auto im zdechlo...Jej chlopak musial otworzyc drzwi no i woda zaczela wlewac sie do srodka.Mowila,ze wody mial po pas,a auto trzeba bylo wypchnac,bo oczywiscie nikt z jadacych jeepami itp sie nie zatrzymal.Dopiero jak auto wypchneli to jeden facet sie zatrzymal i ich scholowal.. Uciekam spac.Milej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×