Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla niedoswiadczona mama

jestem w ciazy kiedy moge pojsc do lekarza

Polecane posty

Gość gość
natalcia narobiła bigosu i spierniczyła z waszego forum! na innych pisała z gościa i żucała wyzwiskami,łatwo ją było zdemaskować,osoba która niema nic na sumieniu się nie boi! Tak droga panno,wszyscy ciebie już pozanli a pamiętać napewno będą o tobie zapewniam .... Przyszłamamo,ja daje mm dziecko już się przyzwyczaiło i zadowolone i zdrowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 9 ;22 ostrzegam was ona jest chora śledzi i hejtuje wszystkich jest tu 24 na dobę przyglądam jej się od niedawna czepia się głównie niebieskich a teraz napisze że ja to natalcia a dopiero mi wmawiała że ja to hh i wredna i led no chora dzida :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamamo ja karmie mm i powiem ci ze to byla najlepsza decyzja odkad Hania sie urodzila teraz jest o wiele weselsza, spokojniejsza przybiera na wadze w koncu no i ja i ona w koncu nie placzemy nie denerwujemy sie. w cale nie czuje sie przez to gorsza. a ty jesli chcesz wrocic do kp to moze rob tak jak robi sie jak jest kryzys laktacyjny tzn przystawiac do piersi malego co 1,5 godziny nawet jak duzo na pczatku nei uciagnie to pobudzi piersi do produkcji pokarmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Przyszła mamo ja bym spróbowała wrócić do kp w twojej sytuacji. Ale to Twoja decyzja kochana. I popieram barszczyk żeby przystawiac dziecko jak najczęściej to pobudzi laktacje. Zawsze dziecko więcej yciagnie niż laktator :) Moja mała w nocy budzi się co 2,5-3h.. W dzień między jednym a drugim spaniem nie śpi 2 godziny.. Maszka super ze tez karmisz piersią :) czasem jest to strasznie uciążliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Mialam cala noc na przemyslenia. I nie wracam do kp. Maly najada sie mm 2 razy w nocy sie budzi, juz uregulowalismy rytm jedzenia. A co najwazniejsze w koncu przybiera na wadze. Goscie a skad wiecie z ti natalcia pisze na innych forach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisz w dowolną wyszukiwarkę „Mebelmania” i wybierz zakładkę „meble dziecięce i młodzieżowe” - znajdziesz tu świetne meble dla dziecka i nie tylko. Polecam głównie ze względu na cenę system Bajka (pięknie urządzony cały pokój za niecałe 1900zł – w skład zestawu wchodzą łóżko, szafa ubraniowa, regał i komoda - wszystko osobno wycenione, więc można zamówić pojedyncze elementy) a dla ceniących przede wszystkim bardzo wysoką jakość polecam system bajkowych antresoli z systemu Zamek, całej kolekcji z systemu Princess oraz wiele innych cudnych mebli dla Twojego dziecka. Zapraszam serdecznie po spełnienie marzeń Twojej pociechy! Pozdrawiam Mebelmania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyszłamamo dobra decyzja i właśnie o to chodzi że matka karmiąca dziecko mm nie jest gorsza,dziecko najedzone,zdrowe i spokojne! a teraz zresztą robią takie mleka że są zbliżone do mleka matki :-) Co do Natalci hmmm,ja również uważam że przesiadywała i dalej zresztą to robi na forach,bardzo często pisze z gościa,poznać można ją po jej stylu pisania łatwo,dziwna dziewczyna. Ja mam swój nick i również jestem niebieska z uwagi na mozliwe ataki i zakładanie tematów z jej strony,wolę się nie ujawniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Cześć dziewczyny!!! Przyszłamamo dobrze, że podjęłam już decyzję :0 Spokojna mama to spokojne dziecko. Dokładnie jak gość napisał, że jak karmisz mm to nie jesteś gorsza, absolutnie! Wczoraj byłam z małą u lekarza, w ciągu miesiąca przybrała 880 g, nie ma źle. Ale pojawił się nam nowy problem, bo od początku tygodnia ma wysypkę. Myślałam, że to z powodu przegrzania, bo dawałam jej 2 czapeczki - cieńsze bo nie miałam grubszej. Lekarz wczoraj stwierdził, że to trądzik niemowlęcy. Kurcze ale ona ma tego coraz więcej i nie wiem czy to alergia, a może potówki, tylko jej nie przegrzewam. Poobserwuję ją i zastosuję chyba dietę eliminacyjną... a tak nie chciałam :( Te krostki ma na policzkach, a najwięcej na szyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde tak bym chciala zeby zaczela normalnie jesc tzn raz na 3-4 godziny a wiecej a tak to zjada sobie malutko ale co 2-2,5 godziny niby na dzien zje tyle ile powinna ale w ciagu dnia tych karmien jest duzo i malo co w domu moge zrobic i niestety robie w nocy wszystko i nie wyspana jestem eh ale coz zrobic chyba e macie jakies rady jak ja nauczyc jesc wiecej a w dluzszych odstepach a jak zje wiecej to mi ulewa i tak w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi krostkami to mja tez ma kilka na policzku ale na razie oserwuje nie powiekszaja sie nei ma ich wiecej i tylko jak wyskoczyly to chwilke byly czerwone a teraz juz maja normalny kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Barszczzuszkami ja mialam to samo. Zjadl 90 ml i po 1,5-2 godzinach plakal bo glodny. Co do jedzenia malych ilosci. Moze potrzebuje dluzszej przerwy jak muj synek :) on po 20-30 min dojada sobie bo w miedzyczasie zasnie. Zrob tak. Daj jej tyle ile zawsze i poczekaj. Jak juz nie bedzie chciala to poczekaj troche a potem posmyraj jej smokiem po ustach. Jezeli nadal nie bedzie chciala i bedzie spala tak z godzine to np jak dajesz jej 90 ml a ona zje 40 to po tym czasie daj jej 50 ml wody z cukrem Zeby bylo te 90.Ja tak robilam a teraz moj synus normalnie zjada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do niewyspania. Ja nie dosc ze mam anemie to to jeszcse zmeczenie z wcsesniejszego okresu. Teraz synek bydzi sie 2 razy na jedzonko a ja sie czuje jak bum wgl nie spala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane pytanie mam. Otoz przedwczoraj dostalam misiaczke. Tylko ze jest ona baaaardzo obfita. Nie wiem czy to normalne. Sa skrzepy ale mam anemie wiec wiem skad one. Ale to ze jest tak obfita... noe boli mnie nic bynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo to jeszcze masz krwawienie w połogu, nie miesiączka. Pod koniec okresu połogu może jeszcze wystąpić krwawienie, mimo, że wcześniej ustąpiło - tak mi położna powiedziała. I tak jest u mnie. W piątek będzie 5 tygodni po urodzeniu i jeszcze krwawię, we wcześniejszych tygodniach też były skrzepy. Ja teraz nie wiem czy mam anemie, bo nawet nie mam kiedy iść na badania, ale cały czas wcinam żelazo teraz 2 tabletki dziennie ascoferu. Barszczyk - dla pocieszenia Ciebie :) w ciągu dnia karmie co 1,5-2 godziny. W "wolnych:)" chwilach ogarniam dom. Dzisiaj się ładnie wyrobiłam, bo córcia od dwóch godzin śpi, więc to dłuższa przerwa w karmieniu, ale już się budzi. Teraz zaś będzie karmienie małej i kąpiel, potem zaś karmienie. Córa jak zje więcej to bardzo ulewa, wtedy daje jej smoczek bo by dalej ssała pierś. Ale już sama nie wiem czy to ulewanie od nadmiaru mleka, czy też reakcja na alergię. W kupce dzisiaj miała też śluz. Krosty dalej są u małej, ale nawet jest ich więcej :( od dzisiaj zaczęłam zapisywać to co jem. Będę ją teraz baczniej obserwowała. Jak po 2 tygodniach wysypka nie ustąpi to wyeliminuje z mojego jedzonka wyroby z krowiego mleka. Teraz odstawiam orzechy, bo w ostatnich dniach trochę ich zjadłam, i słodycze też odstawiam! Te dwie "rzeczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwale sie wam ze w koncu kikutek odpadl i normalnie mozemy pieluche zakladac po prostu super w koncu :) no i zakupilismy karuzele z pozytywka. bardzo dobry zakup mala tylko uslyszy pozytywke to od razu zasypia :D ah jaki spokoj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że każda coraz rzadziej pisze, ja też. Całkowicie rozumie, bo mamy swoje dzieci przy tym ogrom obowiązków. Mi ostatnio brakuje czasu. Mała co 1,5 godz/2 chce jeść.A nawet częściej. Mało śpi, co chwilkę się budzi. Biedulka męczy się bo ją brzuszek pobolewa. Teraz przygotowałam na kąpiel a ona zasnęła. Barszczyk fajnie, że kikut odpadł. To teraz mega ulgę odczujesz czy zakładaniu pieluch. I że tak pozytywka uspokaja :) Chyba mojemu dziecku kupie na Mikołaja :) Córcia mojanadal ma krostki, to już tydzień. Ma ich wg mnie dużo-wg różnych osób wcale nie. Odstawiłam już orzechy, słodycze i mleko krowie i jego przetwory (czyli ogólnie nabiał i wszystko co zawiera mleko krowie). Zobaczymy czy to trądzik czy wysypka. Chociaż dzisiaj pierwszy raz podałam małej mm, już nie miałam siły jej karmić, bo non stop ciągła pierś i się nie najadała, a po drugie w tym tygodniu muszę iść do lekarza u którego się długo czeka i małą zostawiam pod opieką, a mleka mało ściągam. Tak bym chciała by ta wysypka ustąpiła :/ Pisałabym więcej ale mała się budzi.... spała 15 min :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Was też takie wiatrzysko? Już drugi dzień nie wyszłam z małą na zewnątrz. W jednym dniu zrobiłam jej werandowanie, ale to nie to samo co spacer :/ a prognozy są dalej nieciekawe jeśli chodzi o wiater :( Acha, przyszła mamo, połóg trwa 6 tygodni niezależnie od tego czy karmisz piersią czy nie, czy się rodziło naturalnie czy cc (chociaż Ty miała 2 w 1). Z mojej wiedzy .. i internetowej :) wynika, że w połogu nie ma miesiączki a organizm się czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Nie wiew. Krwawienia mialam 5 dni i juz nic nie ma :) to wygladalo jak okres. Ale co to bylo to malo istotne :D wazne ze juz nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u nas wieje strasznie wczoraj to byla masakra a dzis w miare jest na polu. wczoraj nei chcialam isc z mala na zewnatrz wlasnie przez ten wiatr ale tak marudzila plakala ze uleglam i bylysmy na chwilke od razu sie uspokoila :) a u was co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
I dzis moj Szymuś skonczyl miesiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze zadna nie ma czasu pisac... co u Was? Moj kochany urwis przeziebiony lekko.. ma katar. I kupki nie za ciekawe. Ale mam nadzieje ze bedzie ok. Wazyl ostatnio 4850. Czasu brak na wszystko. Ale pochwale sie. Ostatnio mialam cheile czasu na to zeby usiasc z ksiazka i winkiem przed kominkiem. Wypilam lampke wina i zasnelam. Tyle mojego relaksu :D pogoda- okropnsc. Nie cierpie zimy ape musiala kiedys zawitac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Chyba tylko ja tutaj zagladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) kurde troche mi zeszlo zeby sie odezwac co u was? u nas w miare dobrze. tylko dalej sa problemy z jedzeniem malo przybiera na wadze ale najwazniejsze ze nie chudnie. a tak pozatym to u nas szaro buro i nic sie nie chce. juz musielismy wyeksmitowac Hanie z rozka bo sie rozkopywala i spi juz w spiworku a wasze malenstwa jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PryszlaMama11
barszczzuszkami moj Szymon nie śpi w rożku od kąd skończył 10 dni bo odpinał go nogami i śpi bez niczego :) a co do wagi... może taka natura twojej córeczki... mój np przybiera, waży już ponad 5 kg, ale kupy to robi bardzo często chociaż jest na mm. a powinien 1-2. a może zmień mleko?? jak tam u Was przygotowania do świąt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aj ak teściowe,ingerują u was w opiece nad dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mamy zobaczyc jak w tym tygodniu bedzie przybierac na wadze ale odkrylam sposob zeby jadla wiecej zmienilam smoczek na taki 3mce+ i od razu wciaga wiecej 90-100 a czasami nawet 140 :) co do przygotowan do swiat w tym roku wigilia bedzie u nas w domu tesciowie maja przyjsc. podzielilam sie z tesciowa przygotowaniami bo sama nie ogarnelabym za bardzo czesc zamowilam sobie np pierogi i ciasta. A jakie potrawy beda u was na wigilie? a na swieta to bede piekla sobei schab, szynke i boczek tak zeby mozna bylo potem albo podgrzac albo na zimno zjesc. a w sprawie "wtracania sie" do wychowania...tesciowa probuje daje "złote rady" ale lepiej ich nawet nei sluchac :D o to jej najlepsze rady: mm mozna zostawiac w lodowce albo mrozic po co przygotowywac na biezaco albo resztki zostawiac pozniej doje, sadzac juz mala i obkladac poduszkami to nic ze ma miesiac, i hit hitow pies nic malej nie zrobi tylko powącha polize (fuj) to mnei niemilosciernie zdenerwowalo bo to taki jazgotliwy ies prosilismy o zamkniecie ale nie po co ich ksiezniczka nei moze byc zamknieta wyszczekala sie na mala a potem cala noc byla nieprzespana obstawiam ze mala sie po prostu przestarszyla :/ teraz nei chodzimy w cale do nich a jakoni wadaja to tylko na chwileczke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Kochana. Czasami mam wrazenie jakbysmy mialy ta sama tesciowa :D moja np twierdzi ze jak dziecko zje i obudzi sie po np 2 godzinach to znak ze jewt glodny i yltrzeba znowu dac mu jesc. Jak moj zjada 130-170 i po 2 godzinach mialabym mu dac znowu to obled. Pieluchy zmienia co 10 min jak np musze jechac oupic fos ddla dsiecka i malego zostawiam. Pielucha nawet nie mokra ani nic a ta "oj, mokro masz trzeba cie przebrac". Ostatnio przylapalam ja na tym ze polozyla malego bez przykrycia na lozko i otworzyla okno. Myslalam ze ja zjem tam !! I teraz moj maly ma katarek. A co najlepsze zablysla i powiedziala mi ze w zwiazku z tym ze moj synek jest duzy to zebym mu zaczela miksowac zupki i do butli po 2, 5 miesiacach. No szczenka mi opadla. A co do psa. Jej sunia wszedzie sika z zazdrosci o malego jak u niej jestemy. I ostatnio byla taka sytuacja ze wywrocilabym die z dzieckiem na rekach bo nasikala i ja bum w to weszla. W pore zauwazylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×