Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Dziewczyny ja biorę też udział w innym forum listopad 2009 i dziś rano urodziło się "nam" pierwsze dzieciątko! chłopczyk! na 18 października była planowana cesarka, a malutki urodził się dziś sn :) waży 2500 i ma 48 cm dł :) ale wszystko jest dobrze :) rany dziewczyny aż się popłakałam :) mamy też na tamtym forum bliźniaki :) one jeszcze w brzuszku, a malutki się pospieszył :) kurczę to mi uśwaidomiło, że my już na serio blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit, no ja nie wiedziałam jak ta masa ciała dziecka jest szacowana. :) Co do Rossmanna, akurat dziś wieczorem tam byłam. Fajne rzeczy mają, mi podobały się skarpetki (ale już nie kupuję). A dla małej kupiłam podkłady do łóżeczka czy na przewijak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje spojenie to juz chyba sie nie naprawi...juz standardowo od godz 13 jestem w stanie wstac, cos zjesc, troche pochodzic a potem coraz gorzej a na wieczor masakra. najgorzej boli przy zakladaniu np. majtek, spodni, gdy lekko podnosze noge. boje sie ze moze byc bardzo zle a mnie zmusza do naturalnego i sie rozjade na wieki tfu tfu tfu... popralam rzeczy malego i jutro mega prasowania -jesli dam rade. wczesniej rano-polozna. mam nadzieje ze sie przejmnie moja sytacja bo robi sie coraz gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) Coż tu taka cisza :) Ja wpadłam się tylko przywitać, wyspana i zadowolona :) Teraz uciekam się szykować i jadę na zakupy do Rossmanna, a potem kawka u bratowej :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Wszystkie mamusie jeszcze spia?! :) Odpoczywajcie kochane. Ja wczoraj spalam super a dzisiaj juz kiepsko bo od wieczora zaczal mnie brzus ciagnac i tak cala noc, teraz czuje sie nadal kiepsko a do tego glowa mnie boli. Mam juz dosc siedzenia w domu, moj ma teraz urwanie glowy w pracy i wlasciwie siedze caly dzien sama :( Dzis dzien chlopaka wiec chcialam moich chlopakow gdzies zabrac ale maz ma do wieczora dzis grafik ustawiony. Dzis mamy tez szkole rodzenia ale sama na nia nie pojade - dzis kapiel wiec troche mi szkoda, ale mam kilka plyt z filmikami wiec najwyzej mi wystarcza. Zastanawiam sie jakiej firmy kosmetyki mam kupic, wiem ze juz kiedys byla o tym rozmowa, ale moze napiszecie jeszcze raz co wybralyscie dla maluchow. Ja poki co mam sporo probek, wiec zamierzam je wziasc do szpitala. I kupilam tez kiedys chusteczki mokre - Toddies - postawilam na te chusteczki bo jako jedyne mozna je utylizowac w toalecie, reszta zapycha kibelek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuszki Ja też dziś łazikowałam w nocy, a właściwie nad ranem bo obudziłam się o 5 rano, poczytałam gazetę, zjadłam jabłko i znowu spać :) Powiem Wam, że powoli mam już dość tych zakupów wyprawkowych, jeszcze to tamto i znowu nam pękło 300 zł :O ale jeszcze tylko łóżeczko zostało do kupienia. Chcę to mieć już dopięte i się nie martwić. Thekasia - postaraj się o usg tego spojenia, u Ciebie w UK to może być problem, ale skoro tak Ci to doskwiera to musi położna jakoś pomóc. Ja też miałam takie dni kiedy dosłownie niedołężniałam do reszty, teraz też cały czas czuje to spojenie, kości miednicy...i zastanawiam się co to będzie potem kiedy mi się brzuch obniży i wtedy to dopiero będzie nacisk na miednice :( Ja idę na usg za 2 tygodnie, chcę żeby mi lekarz obejrzał to spojenie na usg i zobaczymy ile się rozeszło.Podobno do 2 cm nic z tym nie robią. Deseo - napisze Ci co mój lekarz powiedział na ten mój posiew - powiedział, że jestem czysta jak łza! To że te bakterie są we florze fizjologicznej świadczy tylko o tym, że żadne paskudztwo mi się nie zadomowiło i nie mam żadnej choroby, którą mogłabym przekazać dziecku przy ew. porodzie naturalnym :) No tak więc luzik :) Poza tym to mój lokator już tak wysoko wpycha mi nogi że mam wrażenie że wyjdą mi one w żołądku:O jest to cholernie nieprzyjemne, żebra mnie bolą już po obu stronach a jeszcze skubaniec potrafi mnie tak kopnąć w żebro że az syknę...no ale pocieszam się, że to już tylko parę tygodni :) Pogoda widzę za oknem fajna, słoneczko świeci, tyle że pewnie zimno :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, widze ze niektore z was juz odliczaja dni. ja jutro na 20.20 ide do gin i sie trochu denerwuje jak to bedzie, czy wszystko oki?? ale staram sie byc dobrej mysli. dodatkowo sie ciesze bo zmienilam ginekologa bo tamta mnie tak wkurzyla w szpitalu, do brania kasy byla dobra a jak potzrebowalam zeby popatrzyla na te moje bnadania i wogole jakos mnie podniosl;a na duchu to miala w dupie, wiec ide do takiego poleconego od mojej kolezanki. no mi tez juz takie drobiazgi zoastaly do kupienia, kosmetyki, pampersy. ale pewnie na te pierdolki pojdzie trochu kasy, a i fotelik do samochodu. dodatkowo musze kupic mojej niuni, bo ja kupowalam dla niej fotelik po tym pierwszym 0-13 kg to zawalilam sprawe i kupilam taki ale 9-18 kg i teraz musze kupic jeszcze jeden i kolejne 300 zl tzreba wydac, dlatego juz was przestrzegam przed moim bledem i po tym pierwszym foteliku kupujcie nastepny zeby byl do 36 kg bo juz do 12 lat w nim dziecko jezdzi. a potem podkladka. cala noc u mnie padalo ale widze ze cos sloneczko wyglada i dobrze bo kiepski nastroj lapie przy deszczowej pogodzie. a widzialam ze chyba agulinka dala link na taki pas wyszczuplajacy, ja kiedys go mialam i niestety nic nie dawal a poza tym sa opinie specjalistow ze ten neo... cos tam ma szkodliwe dzialanie i moze wywolywac rozwoj komorek rakowych, najlepsze sa majtki wyszczupaljace-sciagajace, w bieliznianych sklepach mozna je kupic i lepiej sciagaja skore. ale to z moich doswiadczen poporodowych, w kazdym razie karmienie piersia dobry krem wyszczuplajacy i te majtki i wraca sie do formy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ja też wyspana i zadowolona dzisiaj. Wczoraj na zajęciach ze szkoły rodzenia był wykład o karmieniu piersią, film z Aventu, była kąpiel, przewijanie i ogólnie bardzo fajne wrażenia. Dostaliśmy dużo broszurek, próbek, list rzeczy potrzebnych dla maluszka, domową apteczkę. O wielu rzeczach już tu laseczki pisały wiec nie będę się powtarzać. Ogólnie chyba wszystkie te szkoły podobne są do siebie bardzo mimo różnych krańców Polski. Z rzeczy do zakupienia została nam jeszcze sól fizjologiczna, która położna kropiła wczoraj nosek noworodka i przemywała oczka i herbatka laktacyjna Hipp, którą polecano. Co do apteki doz to część rzeczy jest droższych ale dużo jest tańszych - trzeba poszperać np krem na rozstępy, którego ja używam od początku w sklepie poniżej 25 zł nie schodzi a tam niecałe 20. http://www.doz.pl/apteka/p4716-Gerber_krem__przeciw_rozstepom_150_ml Aspirator Fridy też uważam, ze jest w dobrej cenie: http://www.doz.pl/apteka/p4121-Aspirator_do_nosa_Frida_1_szt I wiele innych rzeczy. Kwestia posiedzenia i poszperania. Ja mam męża alergika i leki na receptę tam zamawiane wychodzą nam dużo taniej. To tyle na ten temat. Natalie82 - super, że po wizycie wszystko dobrze. Duży ten Wasz Patryczek ale myślę, że nasze dzieciątka tak będą teraz przybierały na wadze. Dość intensywnie. Nam mówiono że norma dla dziewczynek urodzonych o czasie to 3000-3500, a dla chłopców 3500-3800. Dzieciom poniżej 2kg i powyżej 4kg robi się dodatkowe badanie zaraz po urodzeniu na cukier i dodatkowo je obserwuje. Z ciekawostek wczoraj podczas zajęć zrobiło się larmo, bo przywieziono na oddział matkę z dziewczynką, która nie zdążyła dojechać do szpitala i urodziła w domu. Jak dojechała karetka mała była już na świecie. W szpitalu dopiero odcinali pępowinę i badali mała ale i z nią i z matką wszytko dobrze - 39 tydzień 3200 maleńka ważyła i położna powiedział nam że dziecko książkowe. Spała cały czas i mówiono nam jeszcze, że dziecko może 24 godz po porodzie spać bo jest tak samo wykończone jak mamusia. Tego nie wiedziałam. Mili dzięki że zwróciłaś uwagę na ten baldachimek większy bo ja nie zauważyłam że na aukcji jest ten mały a też chciałam taki, żeby całe łóżeczko okrył ale zadzwoniłam do Pana i za dopłata 10zł wyśle nam ten większy. Fajny ten sprzedawca. A Tobie - dzięki jeszcze raz. Thekasia - trzymaj się jakoś. Już niedługo. Wiem, jak to boli bo przez weekend czułam swoje spojenie. Gawit - super, że to malutkie całe i zdrowiutkie. Ciekawe kiedy i która u nas pierwsza napisze takie dobre wieści. Deseo ja najlepsze opinie czytałam na temat tradycyjnego bambino i nivei i mam tak: bambino(mydełko, krem i oliwkę) i nivea(mydełko, krem, balsam nawilżający i płyn do kąpieli z szamponem 2w1). Polecano nam jeszcze wczoraj Oilatum i w tym kąpano noworodka ale te kosmetyki tanie nie są a nie wiadomo, czy będą dzieciątku pasowały. Mnie osobiście Johnson's uczula - wiec od ich kosmetyków ja uciekam z daleka. Na temat hippa tez rożne są opinie, ale myślę, że nie ma co szaleć na początek, kupić małe tubeczki i wypróbować co naszemu dzieciątku będzie odpowiadało. Miłego dzionka mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Kobietki :) Ale dziś pospałam :D Obudziłam się przed 9 ;) Ale dobrze, może to już ostatnie takie dni ;) Ejmi zgadzam się pogoda dziś całkiem przyjemna, ale coś zaczynają chmurki napływać :) Mam nadzieje, ze nie zrobi się tak jak wczoraj. Co do kopniaków, to moje malutkie wczoraj cały dzień brykało... dziś było trochę spokoju, ale widzę, ze znów zaczyna. Moje cały czas siedzi na pupie więc w żołądek wpycha mi główkę. Też niezbyt przyjemne uczucie ;) A kopie mnie po lewym boczku i siada na pęcherzu :D Deseo, co do kosmetyków to ja zakupiłam wszystko z NIVEA - włącznie z chusteczkami nawilżającymi. Jakoś tak dziewczyny w szpitalu to polecały. Jak się okażą niezbyt dobre to będziemy kombinować. http://www.nivea.pl/products/show/Krem%20przeciw%20odparzeniom http://www.nivea.pl/products/show/%C5%BBel%20do%20mycia%20cia%C5%82a%20i%20w%C5%82os%C3%B3w%0D%0ANUTRI%20SENSITIVE http://www.nivea.pl/products/show/Chusteczki%20Soft&Care http://www.nivea.pl/products/show/Chusteczki%20Sensitive i jeszcze Aksamitne Mleczko nawilżające, ale nie ma tego na stronie :O No chyba przydałby się jeszcze puder i spray do noska :) Thekasia, podpytaj sie położnej z tym spojeniem łonowym. Ja rozumiem, ze może boleć, ale żeby aż tak... :O Alex dzięki za news z Rossmanna, może jutro tam zajrzymy z chłopkiem :D Miłego dzionka !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela no nam o tym pasie mówiła położna i ona go stosuje od kilku lat, dlatego Wam tu napisałam, ale skoro piszesz, ze coś tam z nim jest nie tak poczytam opinie i zapytam koleżanki, która prowadzi fitness bo wiem, ze ona też czegoś takiego używa i jeszcze w tej sprawie się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madalińska odnoście pudru to nam mówili żeby dla tych całkiem malutkich noworodków nie używać. Ja mam jeszcze dodatkowo oliwkę tylko że bambino bo nivea nie znalazłam żeby główkę smarować, bo podobno trzeba po kąpieli a do noska sól fizjologiczną. Wczoraj po kąpieli położna kropiła nią nosek i maleństwo tak sobie później słodki kichło. Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po zakupach :) Poszłam i wydałam 60zł :/Ale mam juz prawie wszystko :) Jeszcze tylko wózek+fotelik, buteleczka+smoczek, kocyk grubszy i koniec :))) Cieszę się, bo kupowanie dla Małej może byłoby fajne gdyby nie to, że szuka się tanio, bo wiadomo, że ceny różnią się baaardzo między sklepami :/ deseo jeśli chodzi o kosmetyki to ja mam mydełko Bambino i chusteczki mokre to kupiłam Pampers Sensitive, a to dlatego, bo były z pudełkiem ale tak to kupiłam 2-wu pak Bambino, bo wg mnie najładniej pachną i są nie drogie, oliwka również bambino. Zaś jak niunia skończy m-c to mam zamiar kupić jej płyn do kąpieli i balsam johnsons baby bad time, bo ślicznie pachną i są dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do kosmetyków to ja mam lekkie przewrażliwienie na punkcie zdrowej skóry dlatego zainwestowałam w niemieckie kosmetyki dla dziecka. Cenowo nie różnią się od tych polskich, zamawiałam je przez internet, ale jakość jest o wiele lepsza. I tak krem do pupy kupiłam Hippa z wyciągiem z migdałów, puder do pupy Penatena, płyn do kąpieli Balneum, kremik do buziaczka na zimę też Penatena. I na tą chwilę to wszystko. Chusteczki mokre kupiłam firmy Bobini, bo słyszałam że Nivea uczulają często. Jeśli mi się sprawdzą te kosmetyki to przy nich zostanę bo jak na razie to kupiłam tylko po 1 sztuce i w najmniejszych opakowaniach. Na razie żadnych szamponów nie kupuję, podobno wszystko załatwia płyn do kąpieli, który od razu myje i nawilża więc dodatkowych kosmetyków nie trzeba. Właśnie przyszykowałam obiadek - dziś kluski śląskie z sosem :) a teraz idę wypoczywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja się dziś mega nie wyspałam! mogłam w nocy na zegarek nie patrzeć, bo równo co półtorej godziny wstawałam siku :( no mówię Wam padnięta jestem :( a dziś jeszcze szkoła rodzenia! jak tam nie zasnę to będzie cud! poza tym czeka nas półtora tygodnia spania na materacu! popsuła nam się sofa do spania, innej nie mamy :( , jest jeszcze na gwarancji i gość zabrał ją dziś, żeby naprawić :( nie wiem jak ja dam radę wstawać z tego materaca ? nie wiem czy nie będziemy musieli jechać na działkę przywieźć sobie taki tapczanik 2-osobowy? bo jakoś mi się ten materac nie uśmiecha! No i wczoraj zauważyłam , pierwszy raz, że macica mi się stawia! zaczęłam oddychać tak jak uczą nas na szkole rodzenia i pomagało! znaczy minął ból, bo choć nie był bardzo bolesny, to jednak był Co do kosmetyków to ja kupiłam te typowo rossmanowskie (baby dreams? chyba tak się nazywają). poleciła mi je koleżanka! mam wszystko z tej serii, ale nie kupowałam w Polsce, tylko męża ciotka, która mieszka w Niemczech przysłała mi je z Niemiec. jak się nie sprawdzą to będę kombinować! koleżanka kupowała je w PL i chwaliła! no zobaczymy! ja mam mało kosmetyków, bo tylko mydełko, oliwkę, krem do codziennej pielęgnacji, krem na odparzenia (sudocrem) i chusteczki (te baby dreams i pampers sensitive ) pampersy dostałam jak kupowałam pieluszki pampers :) zobaczymy co okaże się skuteczne! słyszałam też, że bambino są dobre :) Uciekam gotować obiadek :) dziś troszkę wcześniej, bo i mąż wcześniej z pracy wraca :) z racji dnia chłopaka, którego zazwyczaj nie obchodzimy, ale postanowiłam dziś mężowi zrobić jego ulubiony obiadek :) a niech ma ;) A jutro jadę do Częstochowy oglądać wózki i pewnie przyjadę już z jakimś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przespałam dzisiaj chyba zsiedem godzin, od obudzenia się rano, o szóstej. Poszłam zrobić badania przed jutrzejszą wizytą u lekarza a potem wróciłam do domu i spałam, obudziłam się, wyszłam z psami i znów spałam. Dopiero teraz czuję się trochę mniej otumaniona. Ech, obawiam się że to dlatego że narzeczony się przeziębił i czuje się chory, a w ślad za nim i mnie coś łapie. Oczy mam jak przy gorączce. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawitku - to udanych zakupów jurto. Myślę, że w Częstochowie jest tyle sklepików z wózkami, ze na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou Dziewczęta! A ja od 5 rano na nogach i oczy mi się już zamykaja, znów bylismy zawieźć teścia do szpitala na naświetlanie, dlatego bardzo rano trzeba było wstać. I niedawno wrócilismy. Ale byłam w Auchanie i tam tyle cudeniek dla dzieciaczków. Ubranka po 5 - 8zł, bodziaki i spiochy. I przepiekne zimowe kombinezony, cieplutkie - 69zł. Thekasia - odnosze wrażenie,ze przy takich bólach i sporym rozejściu spojenia to cc jest obowiazkowe. Popytaj madrych ludzi tam. :-) Z kosmetyków mam minimum nad minimum - bo uważam,że im mniej dla takiego maluszka tym lepiej. Mydełko Nivea, krem na każdą pogodą Nivea, linomag zielony i sudokrem na odparzenia. Kupie jeszcze oliwkę(pewnie Bambino lub Nivea) - by walczyć z ciemieniuszka i to wszystko. Żadnych płynów do kapieli na początek. Po pierwszym miesiącu ew. zamienię mydełko na płyn do kapieli Nivea, o ile dzidzia bedzie tolerować tę firme (jednak naczynko z dozownikiem jest wygodniejsze). Mimo,iż w szpitalu myją dzieci w wiekszości J&J to ja nie bardzo jestem do nich przekonana - choć płyn myjacy slicznie pachnie - ale w końcu nie o moje narządy powonienia tu chodzi tylko o skórę dziecka. ;-) Oilatum, Balneum też jest super, ale jesli dziecko ma suchą skórę. W normalnej sytuacji nie jest niezbedne. Zastanawiam się tylko czy Linomag pełni taką samą lub zblizona funkcję co każdy krem na odparzenia. Czy jest to przypadkiem już bardziej specjalistyczna substancja, bo wtedy chyba przerzucę się na krem jakis. Z chusteczek kupiłam na próbe Nivea i pampers - te miały plastikowy pojemnik, który potem mi się przyda i bedę tylko wsad wymieniać. :-) Aha, czy konieczne jest nawilżanie dziecka czymś po kapieli? Bo widze,że zakupiłyscie kremy czy mleczka nawilżające... czy to nie zaburza nadto flory bakteryjnej noworodka? Jejuś, nie mam zielonego pojecia - połozna nie wspominała o smarowaniu, ale zapytam jeszcze matki znajome. hihih Ela - co do podkładek, to już 4-letnie dzieci mogą na nich podrózować - z pewnością wyznacznikiem nie jest tu wiek 12lat. Nie wyobrażam sobie ucznia 1 klasy gim ,który siedzi w małym dziecięcym foteliku hihih. Wydaje mi się ,ze 12 latek juz nie jexdzi w żadnym foteliku, ani podkładce. Ale pewności nie mam. agulinka - mnie się bardzo spodobała ta apteka, bo leki które kupuje są w niej sporo tańsze, np. Feminatal - kupuje za 51zł - tu 43zł, żelazo - Tardyferon też duzo tańszy i zapasy - filtry do Fridy też sobie tu kupię. Nie przeglądałam dokładniej,ale cześć rzeczy, która mnie interesuję jest sporo tańsza. Być może niektóre kosmetyki są droższe,ale tak jest wszędzie, coś mają tańszego i coś droższego. Z pewnością te podkłady higieniczne do łóżka tu się opłaca kupić. Poszukam moze mają kosmetyki do stóp Gewohl - ja je bardzo lubię. Słyszałam również,że puder nie jest niezbędny. Niepotrzebnie się zbryla w zakamarkach różnych. Gawit - z pewnością wrócisz z fajnym wózkiem - od razu się pochwal. Dobrze, że kupujecie kosmetyki niemieckie - testy wykazały,że mimo,iz teoretycznie marka ta sama, to jakościowo produkcja na tamten rynek jest znacznie lepsza niż na rynek polski. Przykładem mogą też być proszki do prania - poski Vizir nie dorównuje niemieckiemu.A szkoda! No nic. Uciekam. Spać najchetniej. Zatem do jutra. Papapa Ściskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedna uwaga - Ola - nie daj się chorobie! Jak organizm potrzebuje to spij do woli. Narzeczonego wrzuć do innego łózka i niech sobie zaaplikuje wszelkie specyfiki, kótre zwyczajowo zażywacie i do wyrka niech bieży czym prędzej! michaa - jak na spacerówkę to prześliczny. Cana już znacznie mniej. Kupiłam podobną za 250 zł, bez daszka co prawda. a równie zgrabna i pewnie funkcjonalna. Nawet jesli dokupicie gondole, to tak małe kóla mogą się zimą - w sniegu nie sprawdzic, ale tu chyba mamy doswiadczone bedą mogły bardziej wiarygodnie się wypowiedzieć. W każdym bądz razie mnie się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaa - wózeczek fajny, pewnie leciutki ale cena też nie mała jak za spacerówkę na małych kółkach i faktycznie taki wózek to raczej na wiosnę a teraz i tak dodatkowo musielibyście gondolkę kupić wiec nie wiem czy jest sens w taki wózek teraz inwestować, ale to moje zdanie. Poza tym pustki tu dzisiaj straszne. Kurcze mamusie gdzie Wy jesteście??? Agulinia - wyśpij się kochana i zajrzyj jutro. Ja byłabym nieżywa jak wstałabym o 5. Co do nawilżania noworodka to nam mówiła położna że trzeba, dlatego ja mam i balsam i oliwkę. Zobaczymy co się lepiej sprawdzi. Wiadomo, że oliwka tłusta strasznie i ubranka po niej nie będą zbyt fajne ale to zależy od maluszka co będzie lepiej tolerował. Ja dzisiaj na kolacje serwuje pizze dla mojego mężczyzny. Już jest w piekarniku. Szkoda, że winka nie można bo chętnie bym się go do kolacji napiła. No cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia - dokładnie, skórę maluszka trzeba nawilżać, zwłaszcza jak się ma w domu twardą wodę :O Ja zdecydowałam że nie będę używać oliwki czy balsamu, tylko odpowiedni płyn do kąpieli po którym nie trzeba nawilżać skóry. Któraś z dziewczyn pisała że brała tardyferon? Ja dziś wzięłam jedną tabletkę i niestety ale kilka godzin po spożyciu wymiotowałam :O Do tej pory czuję ścisk w żołądku i nie mam kompletnie apetytu :( Słyszałam że na żelazo można tak reagować no i chyba niestety będę musiała go odstawić, bo na prawdę źle się po nim czuję :O W ostatniej morfologii HBG miałam 12.0 więc w normie... Dodatkowo chyba znowu mnie coś bierze na chorobę, pobolewa gardło....ehhhh a tak się dziś rano cieszyłam, że się dobrze czuje :O Dziś umówiłam się na wizytę kontrolną do pani doktor z usg na 14 października - mam nadzieję, że do powrotu mojego gina nic niepokojącego nie będzie się działo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pustka na tym naszym forum :/ Jakieś ciche dni nadeszły :) Znów dziś czułam kości miednicy i obawiam się, że chyba tak już będzie do porodu :/ Nie jest to wielki ból ale takie trochę dyskomfortowe uczucie :/ Moja niunia ostatnio daje mocno do zrozumienia, że ma ciasno w brzuszku :( Moje biedne wnętrzności :/ Byłam dziś u mnie kuzynka co ma 3 m-cznego synka i pytała czy się boje porodu, a ja, że nie, a ona mi odpaliła na to " No tak nie boisz się, bo to pierwsze dziecko i nie wiesz na co się piszesz" :/ Szok, aż przez chwilę zaczęłam się bać ale potem znów powiedziałam sobie, że tyle kobiet to przeżyło i jeszcze przeżyje to przecież mi nic nie grozi :) Jestem przygotowana, że będzie boleć ale potem zobaczę moją kruszynkę i najprawdopodobniej moją jedyną pociechę, więc wg mnie opłaca się troszkę pocierpieć. Mężulek będzie zaraz oglądał mecz to ja zalookam allegro :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi ja brałam Tardyferol i powiem Ci, że źle to wspominam :/ Źle się czułam i miałam mdłości ale nie wymiotowałam. Najgorzej mi było zaraz po tym jak go połknęłam :/ Wtedy zaraz zaczęło mi się odbijać, pojawiały się mdłości i zgaga :/ Na szczęście już tego nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jutra mam zwolnienie:) będę leniuchowała i czekała na małą:) Będę miała więcej czasu żeby do was zajrzeć:) Wczoraj byłam na usg i muszę powiedzieć mam mieszane uczucia tzn. mała ma od 2,5kg do 3kg więc w sumie nieźle. Zaniepokoiła mnie tylko informacja że mam pępowinę owiniętą wokół szyi. Czy to może być dla niej groźne kiedy jest jeszcze w brzuszku czy dopiero zagrożenie pojawia się przy porodzie? No i lekarz powiedział że ma sporą główkę??? Nie wiem czy mam się martwić i co miał na myśli???? Oto wyniki Wymiar dwuciemieniowy główki BPD ok. 87mm, obwód główki HC 338mm. Obwód brzuszka AC ok 300mm Czy któraś z was może mi je jakoś zinterpretować? Gawit szybko ten czas leci. Mi też się cały czas wydawało że jeszcze dużo czasu do porodu a tym czasem to już lada moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycha881 pępowina owinięta jest groźna krótko przed porodem, bo to jest wskazanie co CC na razie się nie martw, bo może Twoja Wiktoria szaleje w brzuszku i się nią owija. Co do główki to ja tydzień temu w 31tc moja niunia miała obwód głowy 28cm, więc ja uważam, że masz malutkiego klocka w brzuszku i tyle nie ma się co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×