Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

tojah - u mnie tydzień przeterminowania minie w środę, natomiast jutro jadę do szpitala na ktg do doktora, doktor mnie zbada i pewnie będziemy rozmawiać co dalej robimy, ehh tak bym chciała w nocy dziś pojechać na porodówkę bo mój lekarz ma od rana dyżur, moja mamuśka mówiła, że urodziła mnie 10 dni po terminie, a skierowanie dostała na 14 dzień po także no nie wiem jak jest teraz, ja w każdym razie muszę przyznać, że z usg termin mam na 12go... także jestem owszem niecierpliwa, ale z drugiej strony wolałabym poczekać aż akcja zacznie się sama...wiesz, rozumiesz, nie? :D:D moja mam mówi, że jak dostała skierowanie do szpitala tak na następny dzień urodziła i stwierdziła, że chyba ze stresu przed wywoływaniem :) sparking - tak jak tojah napisała jak wyników nie będzie to spokojnie podadzą ci antybiotyk, badanie zrobisz w centrach mikrobiologicznych, ale wiem, że np. w Diagnostyce też robią,a ona ma wiele oddziałów w różnych miastach, na wynik czeka się od 3-7 dni (u mnie 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki- moja kuzynka poleciła mi obejrzeć filmiki z porodów- właśnie skończyłam i z wrażenia dostałam skurczy... oj i męczą mnie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdZiA:) tak ciebie pobudziło ?? no proszę :) mnie przed chwilką brzuszek bolał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za odpowiedzi:) Edzia no co Ty ja bym w życiu takiego filmiku nie obejrzała - dzielna jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32- ja mam płaskie brodawki, poza tym mała słabo chwyta i ssie za płytko :( tak więc się martwie bo pediatra nie dał recepty na bebilon czy cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie stycznówki Podczytuje was trochę bo lubie powspominac jak to jest przed porodem. Ja majóweczka 2011 - nie bójcie się porodów, natura sama czasem wami kieruje. Słuchac położnej i tyle. Polecam wam oglądnąc na TLC porodówka w srode o 21.30. Trzymam kciukasy powodzenia i gratulacje dla rozpakowanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 - my karmimy Agatkę Bebilonem, ale takim bez recepty. Ja też mam płaskie brodawki, więc karmię przez nakładki - polecili w szpitalu i u mnie bardzo się sprawdziły, bo bez tego to mała też ma problem z chwytaniem brodawek. Czyli plaskie brodawki to dość powszechny problem - jesteś już kolejną osobą. Spróbuj przez te nakładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak do rana czytam co tam nowego i co chwilke odświeżam :) kika podziwam ze tak szybko za odchudzanie sie bierzesz, ale teraz wiosna i bieganie z wózeczkiem załatwi to co jest "za duzo", wiec spokojnie do lata ;) co do rodzenia nie obijania to chciałabym hehe dzis sie staram i myje podłoge, nosze pranie, a wieczorem zapowiedziałam mezowi juz ze sie za niego biore kushion dobrze to napisałaś ze jak jest -5 to ma sie dosc, ja podziwiam dziewczyny po terminie i ich nerwy bo ja przed jeszcze a juz mnie czasem szlag bierze jak nie umie np. wyjsc z samochodu Cama ten czop to z opisu mojej mamy wiecej krwi, a takie galaretowate to czasem tez przy grzybicy miałam Madzia_Mi dobry pomysł z pieluchami i mlekiem od gości :) wiadomo na poczatku pełno goscia potem przyjdzie okres gdy bedzie wiosna i na opak samemu sie jest z dzieckiem w domu do pracy sie jeszcze nie wraca ma sie czas a nikt nie wpada mamusie ja myslalam ze z dzieckiem wychodzic bede pozniej, ale dziekuje za opisy dotyczace czasu pierwszych spacerków, chyba wszystko zalezy od pogody Mufi ja mam tak samo z tymi bólami ale rzadziej, no i nie mam w nocy tylko w dzien, zazwyczaj jak cos porobię Martini gratulacje !!!!!!! Socjo powodzenia z karmieniem i laktacją!!! Elzunia trzymam kciuki by Cie "zebrało"!! a z tego co mi lekarka mowila to tydzien po terminie zglasza sie do szpitala, nawet nie wiedzialam ze trzeba miec skierowanie Tojah z wielkoscią dzieci tez przerażona jestem, ja zawsze liczyłam na malutkie bo sama sie urodziłam taka 3200, 54 cm, a tu na usg miesiac temu było 3 kg a po swoim brzuszku i tym gdzie maluch kopie to czuje ze on mały nie jest, jeszcze maz twierdzi ze on miał dużą głowę, najbardziej mnie zaskoczyła córeczka Camilli 60 cm!! hihi za mna tez dobrze smakołyki chodzą ale juz jakos ostatnio odlozylam pieczenie bo mam duzo slodyczy z Świąt, ale chodzą za mna ciasteczka swiateczne, moze jutro Gosia nastepna by chciała byc połowa z nas czytajac o waszych maluszka :) Edzia niezłe ztym ze skurcze wzieły, ja umyłam podloge i mam skurcze, lece z praniem na góre wieszac, oczywiscie na dwa razy by nie bylo za ciezkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagódka_1984 czyli to nie czop ?? no trudno .. mysłałąm ,że po ostatnim badaniu mojej ginki tzn tej drugiej u której byłam ,że pobudziła mi co nieco wkońcu już rozwarcie na opuszek i szyjka krótka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze ogromne gratulacje dla nowych mam Camilla, Natel, Martini :) Czekam na następne mamusie :* Z czopem nie pomogę bo ja też pierworódka :/ Edzia ja to oglądałam filmiki z porodów na początku ciąży to wyłam ze wzruszenia na nich :D teraz nie oglądam bo ile to można heh.. Byłam dziś na ktg wszystko ok, teraz chyba w środę się przejdę. W ogóle wam powiem że masa kobiet dziś czekała na wizytę do gin wszystkie krzesełka pozajmowane i jedna pani ciężarna była z mężem. Kobiety z dużymi brzuszkami czekały na wizytę stojąc a on nawet tyłka nie raczył podnieść. Młodzik jakiś. Aż krew zalewa. Dobrze że ja tam nie musiałam czekać. Wracając podjechaliśmy z mężem na małe zakupy ostatnie już. Od razu poprałam schnie i pakuję się już dziś do szpitala. A z takich nowości to na 80 % będę miała cesarkę jednak, ale wszystkiego dowiem się w środę. Mam nadzieję że wypali. Bo różnych historii się naczytałam o tej pępowinie w internecie i nie mam zamiaru ryzykować życiem czy zdrowiem dziecka, bo ciężar spada na rodziców a nie na lekarzy czy położne odbierające poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli mowa o kg bo tak wspominacie to ja w ciązy przytyłam 17 a mam już 11 mniej , także leci - podobno te pierwsze szybko znikają a najgorzej pozbyć sie tych ostatnich tak jak u mnie 6 kg no i chyba będę nosić ten pas na brzuch żeby się szybko wchonął połozna wspomniała że już od 3 tyg można więc musze niebawem zakupić i dziekuję za slowa otuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, ze u mnie laktacja się trochę "rozbuja" i będzie czym karmić tego śmieszka mojego. oglądałam zdjęcia - cudne te wasze maluchy :) Martini gratulacje :) i co do problemów z karmieniem to też je mam. Mały nie ma za co chwytać. Ale do karmienia używam nakładek z aventa. Bartuś trochę się namęczy zanim naciągnie na tyle, żeby ta nakładka się wypełniła mlekiem ale jak już się wdrąży w ciągniecie to mu świetnie idzie. Ja swojego malucha dokarmiam jeszcze mlekiem prenan - jedna z kilku wersji mleka nan. Tylko te jest dla dzieci o niskiej wadze urodzeniowej i dla wcześniaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama tak serio nikt nie wie czy to czop czy nie :( wiesz wszystkie teraz tak sie obserwujemy i ja sama sie zastanawiam czasem nie tyle czy zauwaze czop, ale czy bede wiedziała ze rodze, wszystkie mamy mowia ze to sie wie... a my mamy to dalej przed nami jutro urodzinki ma moja najlepsza kolezanka musze pogadac z Kubusiem ze 10 stycznia rodza sie fajne osoby hehehe w ogole fajnie jest jak ja do niego mowie Kubus wyjdz juz mama tak an Ciebie czeka, taka ciekawa jest, nudzi jej sie bez ciebie, wtedy wlacza sie moj M. i mowi Kubuś tu tatus poczekaj jeszcze do terminu, masz jeszcze tydzien - moj maz jest dobry bo jemu to wciaz tydzien a do czwartku sa 3 dni hahaha ale sie pochawale ze sprawdził dojazd do szpitala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to się nie pogniewam jak mi zostanie troszkę kg z ciąży :D Zawsze miałam trochę ich za mało Teraz mam 15 na plusie czyli ważę 70 a chcę tak 65 :D ale to marzenie bo pewnie spadnie mi i znów będę mieć niedowagę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JulkaZ rozumiem, że się bardzo martwisz o swoje dziecko. Ale jestem przedstawicielką dzieci obwiniętych pępowiną właśnie. Miałam pępowinę obcręconą wokół szyi. Moja mama rodziła mnie sn no i tylko trochę sina byłam. A tak cała i zdrowa oprócz późniejszej ostrej żółtaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kg właśnie to u mnie przybyło ok 15-16kg. z tego jak wróciłam do domu ze szpitala to miałam o 10kg mniej. Ale pogoda się poprawi przyjdzie wiosna to do lata spalimy te nadprogramowe kg spacerując z dzieciaczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojah- to są zastrzyki przeciwzakrzepowe po cesarce:( Gosia32- karmimy Bebilonem 1 tym zwyklym z zieloną jednynką na opakowaniu:) tak teraz wysyp gosci a potem zostane sama w domu:P troche sie obawiam tego jak nagle zostane sama. teraz facet mi bardzo duzo pomaga, pierze, sprząta, gotuje , prasuje karmi małą. mam jak w niebie. a potem bede miala szok ze już sama w domu. Nie kupujcie takich tanich podgrzewaczy na allegro, moj działał jeden dzien;/ i teraz musze znów kupić, malo tego musze tez zainwestowac troszkę kaski w sterylizator do butelek, bo troche meczy mnie gotowanie ich wkółko:P hehe Dzis zamierzam z moim upiec jakieś ciasto:) macie jakiś pomysl na dobre ciasto? cama_85 coś dodam na garnek;:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gartulacje dla kolejnych rozpakowanych mamuś!!! :)) JulkaZ - jak dają Ci taką możliwośc to upieraj się przy cc. Pomimo że w porównaniu z porodem SN bol jest większy (przynajmniej jak dla mnie) to będziesz spokojniejsza. Mnie dzień przed porodem też namawiali do porodu SN bo dzieci ułożone główkowo i mam "świetne warunki" ale jak przyszło co do czego to nie robili problemów jak powiedziałam że chcę cc. I dzięki Bogu, bo podczas cc okazalo sie że dziewczynka wcale nie jest ułozona glówkowo tylko skośnie i praktycznie małe szanse były żeby urodzić ją SN. Ale qcbvhnju mnie na usg niewiele było też widać tuż przed porodem.. Ale z drugiej strony jak spada dziecku tętno przy porodzie SN to też zaraz robią cc a nie czekają.. Socjofobique - mi w szpitalu jak jeszcze nie miałam pokarmu to też dokarmiali Nan pre, to chyba jakieś nowe mleko.. Ja kupiłam Nan Active, ale jeszcze nie daję.. Fasolka99 - kciuki, oby jak najszybciej zdrowko powrócił. Aaa i mam pytanie - czy Ty dostaś przy wyjściu ze szpitala jakąś paczkę dla dziecka? Ja nic nie dostałam, a teraz się zastanawiam czy zapomnieli czy nie dają tam.. agniesiulka - i jak brzuszek maluszka? Co do tego czopa, to w pierwszej ciąży odszedł mi w czwartek a w poniedziałek urodziłam. Była to taka bardzo gęsty śluz z różowa krwią. Teraz mi w ogóle nie odszedł. Tylko z tym czopem jak odejdzie to możena urodzić jutro ale i za tydzień. Najpewniejsze są skurcze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi to czekam z niecierpliwości zobaczyc twoja księżniczke małą :) Hymm ciasto Murzynek przekładany kremem :) szarlotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi, a ja mam takie pytania do Ciebie jako naszej forumowej specjalistki od spraw formalno-prawnych :) 1. Czy urlop ojcowski można podzielić? tzn. np. tydzień po porodzie i tydzień np. w maju? 2. Jak to jest z ochroną kobiet po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego? Jest jeszcze coś takiego? Z góry dziękuję za odpowiedź :) A w ogóle to cały czas się tak do Ciebie porównuję i ja nie wiem czy ze mną jest coś nie halo? No ja nie potrafię rozpoznać kiedy mam skurcz :) No owszem mam czasem twardszy brzuch, ale jak się nie pomacam po nim to nie wiem kiedy :) a już mierzenie częstotliwości i czasu trwania to w ogóle jakaś abstrakcja :) Agniesiulka A do Ciebie z kolei jako specjalistki ds. żywieniowych :) Czy pieczona pierś z kaczki jest ok w diecie mamy karmiącej? Oczywiście jakoś tylko delikatnie przyprawiona. I napisze Wam jeszcze co mi mąż powiedział. Wchodziliśmy na to nasze 3 p, mąż wnosił zakupy a ja się turlałam sama ze sobą. Wszedł oczywiście pierwszy i chwilkę na mnie czekał na górze, bo ja miałam klucze. I tak przez ten czas sobie ziemniaki podnosił jak hantelki i nagle do mnie mówi: o kurcze to prawie tyle ile nasz maluch! o ja to Tobie musi być na prawdę ciężko, szacun! :) Olśniło go :) Dobra, koniec przerwy. Lecę kończyć obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cama_85- a masz jakiś dobry przepis na szarlotkę?:) długo sie z nią schodzi? a moze ktos ma dobry przepis na babkę?zeby zakalec mi nie wyszedł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi- jak wczoraj byłam u mamy to uprosiłam ją, żeby upiekła mi "pleśniaka" ...Uwielbiam to ciacho... A na święta poprosiłam o serniczek- pycha(moja mama jest z zawodu cukiernikiem- nie pracującym w zawodzie, ale ze zdolnościami wybitnymi)hihi Cama_85- murzynek- mniam mam pyszny przepis na mokrutkiego murzynka... nie kuś :) JulkaZ- Może będzie to lepsze niż poród SN...Na pewno Ty będziesz spokojniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi- mam przepis na szybką szarlotkę sypaną(z kaszką manną), któraś nawet pisała o niej niedawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85 - heh, chciałabyś żeby to już było, co? :) może faktycznie urodzisz wcześniej bo mam sporo różnych dolegliwości których ja nie doświadczyłam i do tego mówisz, że nawet rozwarcie, obym ja jutro o jakimś rozwarciu usłyszała... JulkaZ - najważniejsze, że lekarz wie o tej pępowinie, będzie dobrze :) jagódka_1984 - są chyba dwie szkoły jeśli chodzi o to kiedy sie zgłasza do szpitala przy przeterminowaniu, niektóre właśnie z was piszą, że tydzień, ale co rozmawiam ze znajomymi to, że 2 tygodnie, siostra kazał mi się nie przejmować i czekać 2 tygodnie, mama to samo, a co do skierowania to ono funkcjonowało dawniej (tak jak napisałam dostała je moja mam ;-) ), obecnie nie ma skierowań Fasolka 99 - ja właśnie nie wiem jak z tym pasem, nam położna kategorycznie "zakazała" jego stosowania tłumacząc, że to rozleniwia mięśnie brzucha EdZiA:) - ja to jedyne co wynoszę z takich filmów to płacz, a dziś to juz bym chciała tego uniknąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia:) teraz mnie i ochota nasza na murzynka ,ale niestety robić nie będę ze względu na moja wagę :( a tak bym zjadła.... madzia_mi ja tak na szybko robię ciato kruche biorę kupuje gotowe ciasto z pudełka lub już wyrobione ciasto w kauflandzie można kupić i sama robię z jabłuszek nadzienie .. pyszne ,ale nie to co robi moja babcia :) szarlotka niebo w gębie:P Edzia a ty mi smaka zrobiłaś na tego plesniaka niami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1- u nas również położne zabraniają nosić pasa, bo niby rozleniwiają mięśnie- a znowu moja mama bardzo mi poleca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podczytuje
To galaretowate takie jakby o zbitej konsystencji to wlasnie jest czop i wcale nie musi byc pobarwiony krwia,ja mialam przezroczysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane nowe mamusie, gratulacje !!! elzuniaw1 moja lekarka kazała mi tydzień po terminie kategorycznie zgłosić do szpitala (maja lekarka pracowała kiedyś w Narutowiczu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×