Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Tak mi dziewczyny narobiłyście ochoty na fasolkę że muszę iść sobie troszkę kupić :) Z tego co pamiętam to Hamuda miała przyjechać do Polski. Pewnie nie ma czasu do nas zajrzeć skoro mama w szpitalu :( A coś mi świta że pisała że jej brat bierze ślub na początku sierpnia więc tym bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczyny dzięki za pocieszenie z tą wagą! ja też uważam, że tyję normalnie, ale moja ginka jakaś przewrażliwiona na tym punkcie ;) może dlatego, że sama waży ze 45 kg i ma 150 cm wzrostu ;) Właśnie wcinam obiadek i czekam na męża, a on dziś robi nadgodziny, więc pewnie wróci późno :( byłam na działce , poleżałam na leżaczku i huśtawce i w ogóle miło mija mi dzień, tylko , żeby jeszcze tak gorąco nie było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc własnie wrociłam od lekarza ogolnie jestem bardzo zadowolona moge jechac w niedziele nad jeziorko na 2 tygodnie :D smutno mi troszke ze nie bede z wami przez tyle czasu :( ale jak przyjade to napewno nadrobie zaległosci :D lekarz powiedział że moczu nie mam za rewelacyjnego i cukier za wysoki ale mam sie nim nie przejmowac przepisał tabletki furagin 3x2 tab dziennie na oczyszczenie moczu jak przyjade z urlopu to mam zrobic badanie ogolne moczu i krzywa cukrowa niestety 75g bleee nie wiem jak ja to wypije :( ale synus sie dzis do mnie usmiechał i machał mi rączka na monitorku :D strasznie dzis goraco wrociłam od lekarza normalnie cała mokra zaraz ide pod chłodny prysznic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle że waga nie ma co sie przejmowac zbytnio kazda kobieta przybiera na wadze inaczej ja napewno mam wiecej kg niz w stopce niestety nie wiem ile bo znow u lekarza zapomniałam sie zważyc a wagi jak narazie nie zakupiłam miałam kupic na poczatku ciazy ale zrobiło sie tyle wydatkow ze odpusilam sobie wage musze isc do tesciowej ona ma elektroniczna ale to juz po przyjezdzie :) ja mysle ze 14 kg na plusie to mam napewno trudno po ciazy bede sie martwic kilogramami a do 20 kg napewno dojdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc, co do tej wago to nie ma co sie porównywać każda ma inna budowę najgorsze że w ciązy każda skrajność czy to nadwaga czy niedowaga jest nie wskazana ja wazyłam przed ciążą 57 kg NIEDOWAGA i praktycznie na poczatku nic nie przybierałam, teraz mam 70 kg ale dla mnie to nie tragedia.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc, co do tej wago to nie ma co sie porównywać każda ma inna budowę najgorsze że w ciązy każda skrajność czy to nadwaga czy niedowaga jest nie wskazana ja wazyłam przed ciążą 57 kg NIEDOWAGA i praktycznie na poczatku nic nie przybierałam, teraz mam 70 kg ale dla mnie to nie tragedia.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupcia
Witam. Mam pytanie. Od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne Cilest. Biore je o nieregularnych porach dnia czasami potrafie wziac na drugi dzien.Ostatni kochalam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia (i on skończył we mnie) drugiego dnia po odstawieniu tabletek. na drugi dzień dostałam okresu. Jakie jest prawdopodobienstwo że mogłam zajść w ciąż. Nie ukrywam że bardzo bym chciała..pozdrawiamz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Natalia wypróbuję twój sposób, bo ja pasteryzowałam w słoiku i nie bardzo mi smakowała. Zupcia takie pytanko po co bierzesz cilest jeżeli chcesz mieć dziecko???? Nie sądzę żebyś była w ciąży. Ja brałam cilest 4 lata i miałam sporo problemów żeby zajść w ciążę i nie mam pewności że część z nich była spowodowana przez te tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupcia - ale mnie rozbawiłas! Jesli bardzo chcesz zająć w ciaże, to najpierw odstaw tabletki. A potem bzykaj się do woli. A i jeszcze folik łykaj! Powiem Tobie szczerze,ze odstawienie tabletek bardzo pomoze. Czołem dziewczyny! Mnie dzis nastrój minorowy dopadł. A to z racji samotności w wielkiem mieście. Siedze w domu już drugi miesiąc i pomału głupieje. Marzy mi się gdzieś wywczasować się. Ale po pierwsze: moj jeszcze nie załatwił sobie urlopu, po drugie: kasy ewidentnie nam brak, po trzecie : siostra do mnie z rodzina za tydzień przyjeżdża, a potem mam badania i wizytę u lekarza. Zatem najwczesniej po 17 sierpnia moge jechac gdzies, a to już koniec wakacji. Oszaleje tu chyba. ;-) Ja z natury jestem mobilna i wszedzie mnie pełno. Zawsze wakacje w trasie, jakieś obozy, kolonie, aż mi się do domku tęskniło. W tym roku nic - tylko na tyłku. Nad morze bym wybyła,ale samej mnie moj nie chce puścić, bo się boi,a ze mna nie chce, bo nie nudzi się nad morzem. Dzis mu postekałam jaka to nieszczesliwa jestem ;-) i sama jak palec. To może się zlituje i zmusi do jakiegos wyjazdu - ja nie potrzebuję Kanarów i Dominikany, 3 dni nad morzem mi wystarczą - musze zmienic klimat! A poza tym jest ok. Jutro wróce do normy. hihi. Zazdroszczę Wam ,ze tak czesto możecie ogladać dzidziula. Ja tylko na tych standardowych usg, następne dopiero w okolicy 32tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina ja też do tej pory miałam tylko 2 razy robione usg czeka mnie jeszcze tylko jedno przed porodem, nie mam na każdej wizycie robionego usg. A i jedno robiłam sobie prywatnie na samym początku ciąż w 7 tc żeby sprawdzić czy serduszko bije i czy dobrze się zagnieździło. Tak z ciekawości w którym tygodniu powinno być robione to ostatnie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez miałam robione 2 USG ----- teraz wszystko w porządku więc nastepne ok 32 tygodnia ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile razy robić badanie USG Przyszła mama w ciągu dziewięciu miesięcy ciąży powinna zrobić USG przynajmniej trzy razy (ideałem jest pięć). Dlaczego? Podczas każdego badania lekarz ocenia inne parametry dziecka, na inne rzeczy zwraca uwagę. Co więcej, bardzo ważne jest, by USG wykonywać w ściśle określonych tygodniach ciąży. Oto najlepszy czas na badania: 6–8 tydzień. Ze względu na jeszcze bardzo małą ciążę badanie wykonywane jest przez pochwę. USG przede wszystkim ma na celu potwierdzenie żywego zarodka (lub zarodków) w macicy. Pozwala również wykluczyć ciążę pozamaciczną. 11–14 tydzień. To pierwsze bardzo ważne badanie oceniające anatomię płodu. Na początek lekarz na USG zmierzy długość dziecka od czubka głowy do kości ogonowej, dzięki czemu z dużą dokładnością (do 4–7 dni) określi wiek twojej kruszynki. Obejrzy także zarys główki, rączki i nóżki (policzy paluszki), zobaczy żołądek, pęcherz moczowy i serduszko. Aby z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zespół Downa (oraz nieprawidłowości genetyczne i wady serca), zmierzy przezierność karku, czyli wielkość zbiornika płynu znajdującego się właśnie około 11–14 tygodnia na karku płodu. Uwidoczni także kość nosową, która obok przezierności jest drugim bardzo ważnym markerem zespołu Downa. 18–23 tydzień. Podczas tego USG można ocenić wszystkie narządy płodu: serce, płuca, żołądek, wątrobę, pęcherzyk żółciowy, nerki, pęcherz moczowy, zobaczyć rączki, nóżki i buzię dziecka, a także obejrzeć wszystkie struktury mózgu oraz kręgosłup. W tym czasie również najczęściej udaje się już dostrzec płeć dziecka. 30–32 tydzień. Lekarz zmierzy obwód dziecięcej główki, brzuszka i długość kości udowej. Pomiary te pozwalają na wczesne wykrycie wewnątrzmacicznego zahamowania wzrostu płodu. Trudniej już w tym czasie dokładnie obejrzeć organy wewnętrzne i części ciała dziecka ze względu na jego wielkość (dziecko waży zwykle już 1300–1700 gramów). Ocenia się natomiast indeks płynu owodniowego i stopień dojrzałości łożyska (w razie jakichkolwiek wątpliwości rozszerza się badanie o analizę dopplerowską, oceniającą przepływ krwi w naczyniach krwionośnych płodu). Wszystko po to, aby wykluczyć niedożywienie czy niedotlenienie dziecka. 36–38 tydzień. Ostatnie badanie ma na celu określenie wagi dziecka i sprawdzenie indeksu płynu owodniowego. To właśnie teraz zazwyczaj zapada decyzja o planowanym cesarskim cięciu (np. jeśli dziecko waży ponad 4500 gramów albo ułożony jest nieprawidłowo). Jeśli badanie USG masz za sobą, a chciałabyś dowiedzieć się, jak teraz wygląda i rośnie twoje dziecko, zajrzyj na następną stronę. Tam sprawdzisz, co już potrafi twój ukochany maluch. Możesz być zaskoczona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tego poczatkowego Ugs nie miałam stwiedziła lekarka ciąze 5/6 tydzień przez badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 3 usg w 10,14 i 21 tygodniu. to pierwsze dlatego ze lekarce nie zgadzał się termin miesiączki z zaawansowaniem ciąży mimo że mówiłam jej że znam dokladnie termin zapładnienia. po usg wyszło że mam rację i ciąża jest "młodsza" o tydzień niż by to wynikało z miesiączki. ogólnie to niezła panikara ze mnie i myślę o 1000 sprawach i problemach ale jeśli chodzi o ciąże to jakoś jestem spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Niepotrzebnie tak denerwowalam sie wynikami. Lekarz powiedział, ze te bakterie w moczu sa najprawdopodobniej wynikiem złego pobrania próbki;) i mam powtórzyc. Mały jest zdrowy, mierzy 25 cm i waży 610 g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) Ja dziś z rana poszłam do krwiopijców oddać krew na badania. Ciekawa jestem jak mi wyjdzie morfologia... :O A przy okazji odebrałam wyniki cytomegalii. Według tych zakresów oba wskaźniki mam ujemne, czyli nigdy nie chorowałam i nie choruję aktualnie. Zobaczymy, czy każe mi to powtarzać. Mam nadzieje, ze nie, bo kosztowało to 90 zł :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej cześć! U mnie malowanie w pełni :) Mąż macha wałkiem a ja nadzoruje prace i gotuje obiadek - trzeba unikać zapachu farby. Madzialińska - wiesz ja to już tą morfologią to się nawet nie przejmuje, w ciąży ma prawo być zachwiana w końcu nosimy w sobie drugi organizm. Grunt, że nie czujesz się osłabiona, nie mdlejesz i normalnie jesz :) U mnie cytomegalia kosztuje 75 zł, ale ja jej nie powtarzałam (chociaż mam skierowanie) ale chyba toxo powtórzę bo miałam ujemne wszystko więc trzeba sprawdzić. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dzis fajny dzionek w miare chłodno na dworku byłam na rynku zrobiłam zakupy na obiadek a w niedziele wyruszamy na wakacje :D ja tez robiłam toksoplazmoze i wyszło mi wszystko ujemne to znaczy że musze powtarzac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi fajnie masz, ze malowanie ruszyło ;) Ja nie mogę tego mojego męża zmobilizować do uprzątnięcia piwnicy... Żeby się wziąć za mały pokoik musimy wyprowadzić rowery do piwnicy :O Ale chyba w przyszłym tygodniu już mu nie daruję :) Chociaż nadal nie jestem zdecydowana co do koloru farby :D Na pewno coś z wrzosów, ale tam jest tyle odcieni... cieplejsze.. chłodniejsze... :) A co morfologii to nie przejmuje się nią za bardzo. Wiem, że będzie spadać i taka jej uroda teraz. Ciekawa jestem tylko jak bardzo poleci w dól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) U mnie dziś ładna pogoda, nie za gorąco ,tak w sam raz :) Właśnie dostałam pocztą te papierki lakmusowe które zamówiłam, skala jest od 1 do 10 i są kolory do porównania. Według tych wskaźników wyszło że ph mojej wydzieliny wynosi gdzieś 4 lub 5, ale raczej 5 bo niewiele się różni ten kolor. Niestety nie ma tam interpretacji wyników więc muszę poszukać w necie czy to dobry wynik. A może któraś z was wie? Ja zaraz idę podnieść sobie poziom hemoglobiny zajadając barszczyk :D Właśnie mąż przywiózł mi 10 kg fasolki, normalnie chyba się pochlastam , bo nie myślałam że tego aż tyle będzie:] Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski! Niedawno wrocilam od lekarza i odebralam wyniki badan-morfologia i mocz w porzadku,sa male odchylenia ale nie ma powodow do niepokoju :-). Na 5 sierpnia mam miec usg polowkowe. Troszke pozniej niz wy,ale z racji robionej amnipunkcji wszystko sie przeciagnelo... Jestem w trakcie robienia obiadku- u nas dzis fasolka po bretonsku :-). Odechciewa mi sie juz gotowac i coraz czesciej robie latwe dania jednogarnkowe,ktore jemy przez 2 dni. A przede mna jeszcze gora ubran do prasowania :-(. Dziewczyny, nie wiem czy mam sie martwic,ale nie mamy jeszcze nic dla maluszka. I nie chodzi o przesady, po prostu nie mielismy kiedy w zwiazku z przeprowadzka. A teraz znow czasu brak :-(. Meza non stop nie ma w domu a ja w te upaly staram sie nie wychodzic. Ustalilismy ze tak pod koniec sierpnia zaczniemy juz gromadzic rzeczy dla maluszka. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama20
byłam dziś na usg i pani która mnie badała nie widziala płuci dziecka malenstwo nie chciało pokazac powiedziała mi ze z polożenia dziecka dokladniej z tego ze ma złączone nóżki mysli ze to dziewczynka... powiedział ze tak jest na ogół. Czy myslicie ze to prawda czy po tym mozna poznac płeć? prosze odpiszcie nie wiem w co wiezyc. cały czas wszyscy mi mowia ze to chłopiec.... odpowiedzcie mi prosze? mam termin na 17 Listopada tego roku i chciała bym wiedziec czy to prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie Mathea ze do nas wrocilas tak dawno nie pisalas, no i ciekawe jak tam Hamuda... szczerze mowiac ja tez tak mam ze nie chce mi sie gotowac i codziennie wymyslac,pomyslow brak:) i tez ostatnio robie jakies szybkie dania, a dzisiaj to juz w ogole kupilam klopsy ze sloika i gotuje tylko ziemniaczki i gotowe:) na szczescie moj kochany maz nie jest wybredny i lubi wszystko nawet jakbym mu na obiad podstawila kanaki:)no ale taka podla to juz nie jestem... a co do zakupow dla maluszka to spokojnie jeszcze czasu duzo a sierpien to bardzo dobry moment, zreszta mozecie kupic wszystko za jednym zamachem... ja jak mam okazje to kupie co zakupy jakas rzecz, ale na razie tez na spokojnie, mysle ze sierpien wrzesien to juz tak powaniej zaczniemy wszystko gromadzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda mama20 mysle ze z polozenia dziecka a tym bardziej tylko po tym ze ma zlaczone nozki nie mozna powiedziec czy to chlopiec czy dziewczynka... poczekaj do nastepnej wizyty a moze wtedy juz bedzie widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z drugiej strony to właśnie u nas na topiku jedna z mam nie ma pewności jakiej płci jest dziecko bo złączyło nóżki i trzymało ściśnięte i odczytujący USG wnioskował że to może być dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja byłam dzisiaj u lekarza. Zasadniczo wszystko w porządku, posłuchałam też, tradycyjnie, bicia serduszka córeczki, co - też jak zwykle - wprawiło mnie w doskonały nastrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mama20, nie wiem, czy bym się zbytnio sugerowała taką oceną płci... nie bardzo rozumiem co złączone nóżki mają do tego ;) chociaż w końcu to była lekarka, ona powinna się znać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska - moja mężowina nie miała teraz wyjścia ma urlop więc to jedyny czas kiedy można było zająć się przygotowaniem pokoju :) Ściany już pomalowane, kolorek śliczny - świeża soczysta zieleń, bardzo mi się podoba :) Jak już posprzątamy to wstawimy do pokoiku tylko komodę w której bede trzymała ciuszki i wszystkie niezbędne gadżety, potem kupimy łóżeczko i w planach jest jeszcze mała kanapa, żeby móc gdzieś przysiąść a w przyszłości posłuży za wyrko dla dziecka :) Dziś nawet objechaliśmy sklepy meblowe i mam coś na oku :) Tasia - no wypadałoby powtórzyć tą toxo, bo to można złapać w każdej chwili :O Mi co prawda gin powiedział że skoro nie mam zwierząt w domu to jest małe prawdopodobieństwo, mam się trzymać z daleka od kotów, psów i nie grzebać w ziemi. Co do gotowania to ja miałam z tym problem w pierwszym trymestrze, ale to dlatego że miałam ogólnie wstręt do jedzenia i czasami wymiotowałam. Teraz gotuję chętnie, ale też nie robię nie wiadomo czego, zazwyczaj jednodaniowy obiad. Dziś czuję, że mam cholernie zmęczone nogi. Nie forsowałam się, ale nawet jak postoję w kuchni przy garach to potem czuję jakbym miała ciężkie kostki :O Nie mam opuchlizny chyba po prostu stawy mi się rozszerzają- wyczytałam że w ciąży tak może być :O Ale musze jeszcze spytać o to gina - ale czuję się tak jakbym jakiś maraton strzeliła a przeciez i tak staram się dużo wypoczywać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam zwierzat w domu w ziemi raczej nie grzebe bo nie mam gdzie nawet na działce nie grzebe jedynie co to zrywam owoce a pozniej je myje lekarz nic mi nie mowił ze mam powtarzac u mnie toxo kosztuje 70 zł wiec nie mało spytam mojego lekarza na nastepnej wizycie jak powie zeby robic to coz nie bede miała wyjscia i znow kłucie bryy jak ja tego nie lubie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathea ja też jeszcze nic nie mam dla małej, nawet jednej drobnostki. Planuje jechać pod koniec sierpnia na zakupy i kupić wszystko za jednym razem. I tak myślę czy to nie za wcześnie. No na wózek i łóżeczko trzeba i tak z miesiąc czekać. Boję się tylko że później będę coraz gorzej się czuła i nie będę się nadawała do rajdów po sklepach. Dlatego nie chcę zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jeżeli chodzi o gotowanie to ja wręcz przeciwnie. Nigdy nie lubiłam gotować. Teraz coś mi się porobiło i nawet sprawia mi to przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×